Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nektek milyen öltözködési...

Nektek milyen öltözködési stílusotok van? Mikor "alakult ki" véglegesen?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is írjatok! :D

2019. márc. 12. 21:06
1 2
 11/20 Metionin ***** válasza:

Ilyen blekmetál/goth akármi, ha már muszáj kategorizálni. 99% fekete, zenekaros póló, fűző, egyberuha, fura szabású pulóverek stb. igazából attól függ hogy az adott időjárásban és az adott napon mi kényelmes. Szeretem a koponyás, okkult mintákat és a cicás dolgokat. Igazából nekem akkor lehetett a magam kedve szerint öltözni amikor megkerestem rá a pénzt, addig anyám hazahozta a ruhákat a piacról és ez van. 16 évesen vettem először magamnak ruhát ösztöndíjból de akkor kisvárosban laktam és megelégedtem egyszerű fekete darabokkal. Később sok zenekaros meg koponyás kisfiúpólót hordtam mert sovány voltam és azt hittem hogy azokban nem feltűnő (á, csak jobban mint feszülősben :D). Utána amikor nagyvárosba kerültem egyetemre és volt rendes keresetem, kezdtem venni/rendelni igényesebb goth ruhákat, + rájöttem hogy nem kell szégyellni a vékonyságomat és már régóta felveszem a testhezálló felsőket, ruhákat is.

28/xx

2019. márc. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ahogyan látom nagyon felül vagyunk reprezentálva mi gothok :) (már ha muszáj kategorizálni)


Én kb 19 éves koromtól kezdtem el jobban fekete cuccokat hordani, fűzőket meg csipkés ruhákat hosszú szoknyákat, különlegesebb szabású felsőket.

Lényegében a romantic goth/vampire goth alág áll hozzám a legközelebb. Kis pagan goth meg witchcraft beütéssel.


De hosszú út vezetett idáig. Régen kb olyan 15-16 éves korom körül nagyon tetszett a steampunk vonala a szubkultúrának.

Nagy Verne rajongóként imádtam a steampunkra jellemző vizuális nyelvet. De zenében is a steampunk zenekarokat kerestem.

Az első fűzőim is abból a korszakomból származnak (igaz gagyi műanyag és nem acélmerevítősek voltak mert turiban csak azokat találtam, akkor még nem voltam az a nagy külföldi dark shopokból rendelős fajta)

Aztán szépen lassan rátaláltam a kedvenc black-death metal bandáimra. Ekkor elkezdtem egy kicsit posztapokaliptikusabban öltözni. Aztán egy idő után elkedtem dark wave és gothic rock meg gothic metal zenéket is hallgatni.

Újra elkezdtem visszatérni a régiesebb korokat idéző ruhák viseléséhez.


Aztán most ott tartok hogy úgy nézek ki mint egy striga :)


Nadrágokat szinte nem is hordok. Általában mindig szoknyákat vagy egyberuhákban járok persze bakanccsot veszek fel ezekhez de ebből is inkább a különlegesebb darabokat.


Igyekszem hétköznapokon is viszonylag egyedi és nőies goth szetteket összeállítani.

Gyüjtöm az extrémebb cuccokat, ruhákat cipőket, táskákat, ékszereket


22/l

2019. márc. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám szerintem a romantikus stílus áll legközelebb. Szeretem a csipkét, a virág mintát, a masnikat, a flitter, és a fodrokat. Ha meleg van akkor a szoknyákat is. Néha viszont sportosabb, cuccokat is hordok. A rocker stílusú ruhák és kiegészítők is tetszenek, néha hordok is egy-egy darabot az öltözékemben.

Engem már egészen fiatal korom óta érdekelt az öltözközködés, de a mostani stílusom kb. 1-2 éve alakult ki.

2019. márc. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Átlagos kispolgár vagyok, sosem értettem a divatot :)


Sötét színű szövet nadrágban járok és egyszerű ingekben, pulóverekben. Itthon általában melegítőben vagyok. 18 éves korom óta veszem magamnak a ruháimat.

2019. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
34F
2019. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Végleges sosem alakult ki, és jó eséllyel soha nem is fog, mivel a korom változik, és ami megfelelő volt 20 évesen, az már nevetséges 30 évesen és ami 30 évesen jó nem lesz helyénvaló 50 évesen.


Szeretem a garbókat, tweed gyapjú sportzakókat, wingtip és captoe cipőket, slim-fit (de shoasem skinny) nadrágokat, egyszínű, nem szaggatott, nem koptatott farmer, chinos, kordbársony, lenvászon, szívesen veszek fel acél ékszereket, karórákat.


Szóval kb:

[link]

[link]

[link]


Kabátból télen a hosszabb szabású gyapjú kabátokat részesítem előnyben, lehetőleg térd környékéig érőket, bárányirha kesztyűvel. Tervezek beszerezni egy ilyen kabátot is.

[link]

[link]


Átmeneti időben bőr és ballon kabátokat váltogatok, gondolkodom farmer vásárlásán is.

[link]

[link]

2019. márc. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nálam attól függ, hova megyek. Ha csak átszaladok a boltba akkor farmer + póló. Ha megyek intézni valamit, vagy dolgozom, akkor egyberuha, szoknya, harisnya és magas sarkú csizma (nyáron harisnya nélkül és balerina cipő a csizma helyett) Nagyjából két éve alakult ez ki, mikor irodában kezdtem el dolgozni. Azelőtt inkább farmeres voltam.
2019. márc. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17-es vagyok, linkelek pár darabot én is (26n)


Ruha (téli): [link]


Ruha (nyári): [link]


Kabát: [link]


Bokacsizma: [link]

2019. márc. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem minden ruha jöhet ami, extravagáns, elegáns, egyedi, minőjségi és harmonikus.
2019. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hmm talan 15 evesen, mikor az elso vansom kaptam meg. De csak a hype miatt szerettem volna. Azota egy sneakerhead lett belolemxd De imadom a cipoket. Es a cipovel jott maga ez a stilus is:

- cipo, feher hosszu zokni (ez mindig van), felturt farmer, hoodie + rovidujju neha

Nagyjabol eleg “tomeg” de kenyelmes😏

17L

2019. ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!