Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Itthon miért divat az igénytel...

Itthon miért divat az igénytelenség?

Figyelt kérdés

Egy eseményen dress code van, de sokan direkt nem úgy öltöznek fel. Az az elképesztő hogy ezt menőnek gondolják.


Miért menő az igénytelenség, ízléstelenség, stílustalanság?



2019. márc. 25. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Itthon? Te merre szoktál járni? Itthon még mindig sokkal jobban követik a szabályokat, mint máshol. És sokkal jobban el is várják a megfelelő megjelenést. Pl. nálunk eléggé fura lenne, ha egy színházi előadásra valaki melegítőben, rövid gatyában, sportcipőben menne, más meg nagy estélyiben, mások meg normálisan felöltözve. Ez pl. USA-ban vagy Ausztráliában teljesen elfogadott. A kutyát sem érdekli, hogy ki miben van.
2019. márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Te miről beszélsz?

Menj már ki Londonba vagy egyéb jóféle helyekre, aztán rájössz, hogy igénytelenség Nyugaton van.

Németben egy héten kétszer fürdenek le még nyáron is? :D

Hagyjad már magad :D

2019. márc. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Mert nem prioritás a jó megjelenés sokaknál,ez lehet nevelési okozat, vagy egyszerűen nem látja fontosnak az elvárt dresskódot.
2019. márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Fiatalokról beszélsz? Mert ha igen, ne ess kétségbe, ezt a legtöbben kinövik.

Felnőtteknél is tapasztaltam már, szerintem ez nem csak neveltetés kérdése, ha eléggé 'olyan' a légkör egy társaságban, akkor előbb-utóbb ők is változtatnak valamennyit.

2019. márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

Mi? Dress code???


Na nehogy már megmondja valaki hogyan öltözködjek egy állítólagos demokratikus szabad országban!


Ezt nálam nem igénytelenségnek hanem önszánti egyediségnek hívnám.

Ha meg valaki megszeretné mondani hogyan öltözködjek akkor fizesse meg a rávalót!


F/42

2019. márc. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom Istenes Bencére is gondolsz, aki egy black tie eseményre jópofának gondolta, hogy melegítőszettben megy.


Van egy kis képzavar azért. Az, hogy van egy öltözködéshez való elvárás, az etikett. Persze, bemehetsz az étterembe, és a tányér közepére is sz@rhatsz mert neked aztán ne mondja meg senki, mit neked etikett. Az, hogy valaki elegáns eseményekre úgy megy, mintha a kutyáját sétáltatni készülne, az nagyjából a tányérba piszkítás szintje. Ez etikett arról szól, hogy kellemesek legyünk a többi embernek, ne zavarjunk másokat a viselkedésünkkel, megtiszteljük őket - akár az öltözködésünkkel.

Tetszik, nem tetszik, ez így van. Ez olyan, mint egy rituálé, akár a színházban is, hogy megtiszteled az előadókat. Persze már változott az életstílusunk, nem elvárható, hogy a színházba mindenki úgy menjen, mint akit skatulyából húztak ki, hiszen sokan munka után esnek be, reggel a szebbik ingüket veszik fel, már az is valami.


Van ahol igénytelenebbek az emberek, pl az angolok nagy része, meg a már felsoroltak (bár sose voltam az USA-ban, így arról nem nyilatkozom) de például a franciák, olaszok, sok más nép nem.

Nem az a baj, hogy aki boltba megy, az nem öltözik fel normálisan, hanem az, hogy ahova ki kellene öltözni, oda se sikerül sokaknak, de meg se próbálják. Olyanok, akiknek nem a pénz az akadály - egyszerűen lustaság és nemtörődömség az oka.

És hogy miért? Kultúra, ízlés, azon emberek szellemi szintje, akik így tesznek, ezt képviselik.

2019. márc. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Valamennyire a kivagyiságot is mutatják ezzel, úgy tesznek mintha csórók lennének, de valójában jómódúak és valakik.
2019. márc. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
4 hónapig Bristolban dolgoztam Angliában. Megerősítem ott igénytelenebbek mint nálunk.
2019. márc. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

„És hogy miért? Kultúra, ízlés, azon emberek szellemi szintje, akik így tesznek, ezt képviselik.”


Kedvelem a kulturális eseményeket, járok színházba, kiállításokra stb.

Ízlés? Gyakorlatilag az ízlésemből élek, művészeti iskolát végeztem.

Szellemi szintem is valószínűleg rendben van, tekintve hogy adaptív IQ tesztek szerint az átlag fölött vagyok.

Miért kell a suttyóságból eredeztetni az efféle etikett marhaságok ignorálásat?


Ráadásul itthon, ahogy írták is előttem, módfelett megy ez a társadalmi normáknak való kényszeres megfelelés. Az előre gyártott minták szerinti élet. Te és a kérdező még soha nem tettétek fel magatoknak a kérdést, hogy miért zavar egy fekete melegítő nadrág egy színházi előadáson? Honnan eredeztethető a viszolygás? Pár éve külföldön divatba hozták a melegítőket, nagy divatházak is beépítették őket elegáns outfitekbe. Hipp-hopp elfogadott lett bizonyos körökben, ahol eddig suttyónak tartották. Tudatprogramozás az egész, marketing eszközökkel.

Egyébként is, nem egy ruhával adjuk meg a tiszteletet, hanem a más emberek és a társadalom felé irányuló tetteink által. Számítanak a külsőségek? Persze.

Hiszen nem érezzük magunkat jól mocskos, koszos, igénytelen környezetben. De ezen a tiszta, mosott ruha segít:) Nem pedig a háromrészes öltöny. A többi csak nyárspolgári meg sznob konvenció.

Munkában is blind audition párti vagyok. A teljesítmény kell, hogy számítson.

Természetesen az etikett szabályok telibe szarása esetemben hordozza a lázádást is. Sokkolni kell a begyöpösödött polgárt, hogy a dolgok mögé nézzen és megkérdőjelezze a világot maga körül.

2019. márc. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Pupusz ***** válasza:
76%
Az alkalomhoz illő öltözettel megtiszteljük az alkalmat. Ezért különleges alkalom, nem pedig egy szürke hétköznap. Az öltözékünkkel jelezzük, hogy ez nem mindennapi alkalom. Ha nem így teszünk, hétköznapi módon öltözünk, melegítőben megyünk, azzal azt közvetítjük, hogy számunkra ez nem különleges alkalom, csak egy a sok közül. Akkor kár is elmennünk ilyen eseményekre. Ha az ember tárgyalni készül valakivel, a dolog komolyságát is megadja, hogy miben megy. Persze nyilván nem csupán ez adja meg. Melegítőben nem tűnik komolynak az ügylet, a szándék. A melegítő sportoláshoz, szabadidős tevékenységhez való. A sportcipő szintúgy. Nem pusztán anyagi kérdés, hogy valaki fel tud-e öltözni alkalomhoz illően. Inkább neveltetés, kultúra, igényesség, stílus kérdése. A melegítős stílus is stílus lehet tulajdonképpen, de inkább a panelek mögötti pingpong asztalok napi eseményének stílusa. Megadni a tiszteletet valakinek, vagy valaminek az öltözékkel nem konformizmus, megalkuvás és nem is feltétlenül a fennálló rendszer tisztelete, elfogadása. Kizárólag az adott eseményé, az ott megjelent művészeké, előadóké, embereké. Aki a rendszer ellen melegítőben lázad, az elég fantáziátlan, ötlettelen benyomást kelt. Esküvői képre se nagyon szeretne rákerülni szerintem senki melegítőben, megörökítve az utókornak. Egy bizonyos idő után már nem magyarázhatja a bizonyítványát, hogy ő így lázadt a rendszer ellen a Pityuék esküvőjén. Vagy ha igen, legfeljebb kiröhögik.
2019. márc. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!