Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért ciki mostanában vékonyna...

Miért ciki mostanában vékonynak lenni?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre egy ideje, hogy a húsosabb csajszik erőszeretettel viselnek mini szoknyákat és akár olyan felsőket amiből kiesik a dekoltászuk. A vékonyabb csajokat egytől egyik nadrágokban látom baktatni míg a ducibbak már vagy 2 hónapja szoknyákban nyomják. Olvastam egy cikket, mit kéne viselni vékonyabb nőknek:

"A rövidebb szoknya örök favorit. De vedd figyelembe, hogy a te lábaid vékonyak, és nem biztos, hogy ugyanazt a hatást éred el egy extra mini szoknyácskával, mint a teltebb barátnőd. Tehát ha szoknya, akkor inkább hordd a térd feletti fazont".


Ezek után a weboldal arra biztatja a vékonyabb nőket, hogy hordjanak jó bő pulovert például, hogy eltakarja a vékony karokat is.

Nem tudom, én közepes testalkatú avgyok. se itt se ott. Nem tudom eldönteni melyik a jó de régen nem inkább a vékonyabb lányoknak volt több lehetőség öltözni, most már pedig takargasd magad ha gebe vagy?


2019. ápr. 30. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem ciki, csak irigyek, akiik nem tudnak lefogyni.
2019. ápr. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%

Pontosan, ahogy az első írja!


A vékony kell a kanoknak, csak sok koca leszólja őket, mert irígykednek.

2019. ápr. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Ciki?! Hol?!

Mindent a vékony nőkre gyártanak.

Hiába van 46-os is ugyanabból a ruhából, szoknyából, nem fog olyan jól állni, ha felveszi valaki, mintha egy 34-es méretű lány viselné.

Amugy az extra mini, feszülős szoknya mindenkin közönséges az utcán a mindennapokban, súlytól függetlenül.

Nekem is normál alkatom van (36-38), de inkább azt vettem észre, hogy már kapom a beszólásokat (itt is, élőben is), hogy duci vagyok, holott alacsony sem vagyok a 170cm-mel.


Sehol nem olvastam olyat, hogy egy vékony lánynak takargatni kéne magát. Nekik ponthogy a passzos és az oversize ruhadarabok egyaránt jól állnak, dekoltált holmit is felvehet anélkül, hogy közönségesnek titulálnák.

Vékony lányoké a világ már évtizedek óta, és kétlem, hogy a mi életünkben ez még valaha változni fog.

2019. ápr. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Így van, akármennyire nyomják a propagandát, még mindig nem az egészséges alkat a ciki.
2019. ápr. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
69%
Ez a #bodypositivity néven futó agymosás lényege: hogy az elhízott disznók próbálják normalizálni az egészségtelen életmódot, aki pedig figyel magára és/vagy jó a genetikája az szégyellje magát. Sajnos sok ember és sok nő bedől a média manipulációnak.
2019. ápr. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez miféle cikk már? Atyaúristen, semmi valóságalapja. Akkor egy husis csaj mutogatassa a vastag combját, lötyögő karját vagy hogy kell elképzelni? Elnézést akit érint, de nem valami esztétikus látvány, a cikk írója se lehet modell valami alkat... Szerintem a vékony nők pont, hogy elégedettek magukkal, nem kell a kirakatba tenni semmilyüket, mert így is úgy is megnézik őket ha mellette még szépek vagy dekoratívak is. Nincsenek rá szorulva a praktikákra, mint sok husisabb társaiknak.
2019. ápr. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 cameronmonaghanbabee ***** válasza:
51%

Dehogy ciki.

Én örülök, hogy vékony vagyok. Azért vékony lányokon sokkal jobban állnak a ruhák, mint a ducikon..

Bár van pár duci csaj, aki olyan ruhákat felvesznek ami egyáltalán nem áll jól nekik az alakjuk miatt, és azt hiszik sexik benne, de pont hogy undorító, már bocsánat. Mostanában nagyon elhiszik magukról..

Ha valaki vékony, ügyel az alakjára akkor rögtön le gebézik a másikat. Ahelyett, hogy inkább lefogynának.

2019. ápr. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Elindult ez a "bodypositivity" mozgalom, ami eredetileg rendben volt, de most már nagyon átesett a ló túloldalára.

A lényeg az lenne, hogy fogadd el a genetikádat, azokat a tulajdonságaidat amiken nem tudsz változtatni. De már az erősen elhízott nők (és férfiak is!) ezt használják takaróként az egészségtelen életmódjukra. "Én nem tudok fogyni, ezt örököltem!" mondják, miközben tömik magukba a károsabbnál károsabb kajákat. És ha te, vagy az orvosa, vagy olyasvalaki aki aggódik értük, esetleg szól, hogy ez súlyos egészségügyi problémákhoz vezethet, akkor rögtön jönnek a "fatshaming" dumával. Ez oké, amíg magukban csináljak, végül is az ő dolguk ha 40 évesen magad vérnyomásban és cukorbetegségben halnak meg, de most már minden közösségi platformon és az utcán is a képedbe nyomják. És elérik, hogy vékony, sportoló, az egészségére figyelő lányként nyomorultul érezd magad. Vagy még nyomorultabbul, amikor próbálsz hízni, de nem tudsz.


Nyilvánvalóan szélsőségekről beszélek, ha van az illetőn egy pár plusz kiló, attól még nem lesz egészségtelen, de nem is ők azok, akik ezt csinálják. Hanem a tényleg kórosan elhízottak.

A szélsőségek nyilvánvalóan soha nem egészségesek, mindegy, hogy a spektrum melyik oldalán helyezkednek el. Az sem jó, ha valaki alultáplált és éhezteti magát.

2019. ápr. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

*magas


És erre nagyon jó példa az r/fatlogic subreddit

2019. ápr. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos az utóbbi 1-2 évben én is azt tapasztaltam, hogy jobban megszólnak a vékonyságom miatt. Az interneten is azt látom, hogy felerősödött a vékony alkat savazazása, aki vékony az egyből anorexiás, éhezik stb.

A legnagyobb baj pedig, hogy a közfelfogás szerint a dagadt, kövér stb jelzőkkel nem ildomos másokat illetni, míg a gebe, sovány stb szavakkal bűntudat nélkül lehet dobálózni.

2019. ápr. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!