Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Irodában dolgozó férfiak...

Irodában dolgozó férfiak (vagy nők, akiknek a férjük ott dolgozik)?

Figyelt kérdés

Multi környezetben fogok dolgozni, azonban lövésem sincs arról, hogy mit hogyan kéne az öltözködést illetően.

Hány szövetnadrág kell? Hány zakóra van szükség?

Én a tömegközlekedést szoktam választani, mint utazási forma, de úgy nagy valószínűséggel hamar piszkos lesz a ruhám.


(Nem vagyok anyagilag eleresztve, így a lehető leghatásosabb megoldást szeretném megtalálni. Nem fér bele most kapásból 5 nadrág, 2-3 zakó, 4-5 ing... 😅) S ugye itt nem elég, hogy bedobom a mosógépbe,de nyáron könnyű a zakóba is beleizzadni. :/



2019. máj. 14. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

tudok egy helyet, ahol 1000-2000 forintokért tudsz venni egy-egy szövetnadrágot, zakót, inget. Van köztük vadonat új, nyugatról leselejtezett, márkás, de "termékhibás" termék is bőven, ami amúgy 10-20-30 ---> ezer forint lenne, van használt is, de mindenhol tisztességesen jelezve van a temék állapota, státusza. Nekem onnan van a ruhatáram jó része.

Nem mondom, hogy egész életetben onnan vásárolj, de kezdetben megteszi.


remix shop webáruház

2019. máj. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Oké, kezdjük az alapoknál.

Van-e dresscode a munkahelyen?

Ha írott nincs, van-e íratlan (amikor interjúra mentél, hogyan öltöztek a többiek?


Sok multi például középvezetői szintig simán egyenpólóztatja a dolgozóit. Ettől függetlenül persze javasolt a rzhatárfejlesztés, mert nyilvánvaló, hogy nem vagy felkészülve még teljesen hétköznapi alkalmakra sem.

2019. máj. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van dresscode?


Ha nincs, akkor erre nehéz válaszolni, iroda és iroda között is vannak különbségek, beosztások között, stb.

Apám öltönyben jár (laza napokon zakó és nyakkendő nélkül), a kollegám farmer-sportcsuka-kapucnispulcsiban....


Mikor voltál interjún, mások milyen ruhában voltak?

2019. máj. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy eddig mindig megúsztam ezt a kiöltözős dolgot. Van egy ingem, egy szövetnadrágom, egy zakóm és bőven elég volt eddig. Ezt sem mondanám annyira divatosnak, érződik rajta az, hogy olcsó és nincs rámszabva.


Igen, van dresscode (vagyis gondolom, hogy van). Amikor voltam interjún, mindenki profi öltönyben volt. Akiket láttam, azokon látszott, hogy nem a kínaiban vettek valami olcsó verziót.

S attól parázok, hogy jön a nyár és bárhogy is nézem, olyankor sűrűbben kell cserélni a ruhákat, mint télen, amikor az ember nem izzad.

Na már most, ha beleizzadok egy öltönybe, azt otthon gondolom ki sem tudom mosni, tisztítóban 2-3 napos folyamatok is vannak(ez megint pénz), és wááá megőrülök, pedig el sem kezdtem még dolgozni.


De az összes pénzemet sem szeretném elkölteni, mivel élni is kéne. :)

2019. máj. 15. 10:53
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Nincs valaki aki ott dolgozik és ismered? Vagy felhívni a HR est, megkérdezni a dresscode ot. Esetleg honlap ahol bevágtak képet az irodákról?


Egyébként, ha már van egy zakód az jó, vegyél egyet még. Egy sötétkék/fekete, és egy világosabb szürke. A régi zakódat barátnő vagy anyukád nem tudná egy picit megigazítani, hogy jobban álljon? Nadrágba egyébként ugyanez. Illetve ha pl a már meglévő szetted fekete (szalagavatós?), akkor esetleg szerezz egy sötétkéket is. Azért mondom, mert a feketét elsőre túl komolynak vehetik. Vegyél még két hosszú ujjú inget, és mondjuk 1-2 rövidujjút. Vehetsz turkálóban, new yorkerben is lehet, hogy találsz vagy H&M,C&A. Nem kötelező mindjárt Armani öltönyben feszíteni. Ha olyan a dresscode akkor nyakkendő. Elég két darab elsőre, világosabb, mondjuk pasztelkék és egy sötétebb. A zakót pedig nem muszáj tisztítóba vinni. Kímélő mosás program vagy kézzel kimosni. Viszont mindig vegyél színkímélő mosószert és széles vállú vállfán szárítsd, semmiképpen sem csak úgy rádobva a szárítóra. Vegyél jó minőségű öblítőt és ne sajnáld.

Az ingeket gondolom nem kell mondani hogy kizárólag fehérekkel (színüket biztosan nem eresztő világosakkal) mossuk, és tegyél hozzá mindig vanish mosószert is. A sima is jó de persze a fehérítős mégjobb. Én fele fele arányban használom az alap mosószerrel.(Ariel általában). Nem szedi ki a többi ruha színét, de az ingeid se fognak beszürkülni. Ingeket egyébként mindig vasalni kell. Sajnos ilyenek.

A vanish azért is lesz hasznos, mert az új zakót hiába mosod ki előbb, megfoghatja az inged a hónod alatt (jártam már így...), Illetve a mandzsettádra is figyelni kell. Nagyon könnyen koszolódik a hosszú ingeknél, szóval mindig legyél ellátva foltisztítóval otthon és ha a fenti helyzet áll fent, vagy lekávézod akkor ne csak bedobd a mosógépbe a cuccot, nem fogja kiszedni. Előbb külön a folton kell használni a foltisztítót és utána kimosni.


Cipőd van egyébként? Ha csak egy pár akkor pár héten belül azért abból is be kéne szerezni legalább még egyet. Használj cipődezodort, sokat segít. És mindig legyél bőségesen ellátva zoknival.


Izzadásra egyébként, használj stiftes dezodort, általában az válik be a legjobban, de remélhetőleg az irodában lesz klíma és ott a zakót is le tudod venni. Ha spray dezodort használsz akkor már ne fújj parfümöt is magadra. Vagy egyik vagy másik.


Így elsőre ennyi jutott eszembe. Nekünk elég kemény egyébként a dresscodunk, lehet nálatok nem ennyire szigorúak. Remélem tudtam valamit segíteni, ha esetleg még érdekel valami írj nyugodtan.

Sok sikert az új helyeden.

2019. máj. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fekete nem hétköznapi/munkaöltöny!

Nagyon kevés embernek van tényleg szüksége rá és a legtöbb alkalomra nagyon túlöltöztet.


Válassz ebből a négyből hármat:

[link]

Javaslatok: faszén-szürke, tengerészkék és barna.

Elgondolkodhatsz azon is, hogy a kékből vagy a faszén-szürkéből érdemes-e az egyiket háromrészesben, a másikat dupla gombsorosban venni. Az sokkal rugalmasabbá teszi őket.

2019. máj. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!