Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért olyan fontos, hogy az...

Miért olyan fontos, hogy az ember egyedien öltözködjön?

Figyelt kérdés

Azt hittem, csak 13-14 éves korban szokás bizonyos dolgokat csak azért magunkra aggatni, mert olyan másnak nincs, és "én ettől vagyok egyedi".

De már fárasztó, hogy itt mindenkinek beszólnak "tucat" meg "ilyen ruhát láttam máson is már".

Miután már manapság elég nehéz teljesen egyedien öltözködni, hacsak nem valaki maga varrja a ruháit, bár akkor is hasonlíthat máséra, ha nem is ugyanolyan (a szabásmintát csak venni kell valahonnan), illetve ha jól néz ki, akkor páran rögtön másolják, és már nem is egyedi.

De miért fontos egyáltalán, hogy olyasmit viseljünk, ami senki máson nincs? Mi ennek a célja?


Én nem szeretek kitűnni, az szerint válogattam össze a ruháim, hogy miben érzem jól magam, és nem zavar, ha másnál is lapul hasonló a szekrényben.

Olyan még nem fordult elő, hogy belebotlok valakibe, aki ugyanazt a ruhát, cipőt, táskát, sálat viselné, mint én.

De ez se zavarna, maximum nevetnék egy jót.


Nem az zavar, hogy ha valaki mindenáron egyedi akar lenni, és erre törekszik, mert ebben érzi jól magát. Saját döntés.

Egyedül az zavar, hogy itt mindenkinek beszólnak, hogy "tucat vagy". De hogy akkor mit kéne viselni, ami nem tucat, arra már senkinek sincs ötlete.


Egyáltalán nem szeretnék kitűnni az öltözködésemmel, nem szeretem, ha mások észrevesznek, megbámulnak, így nekem teljesen megfelel az is, ami mások szerint tucat.


2019. máj. 26. 09:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
De azt már megfigyelted, akik egyéniségnek és különlegesnek gondolják magukat, kb mind ugyanúgy néz ki? (Persze az utca emberéről beszélek)
2019. máj. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Én már 2-3 alkalommal biztos láttam máson a "ruhámat". Maximálisan hidegen hagy.
2019. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem beszólás. Megállapítják, hogy tucat vagy, valószínűleg azért mert az vagy. Ha nem akarsz kitűnni, miért zavar ez?
2019. máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Utolsónál a pont:D

Zavar ha tucatnak hívnak öltözködés alapján, mégsem akarsz kitűnni.


"De miért fontos egyáltalán, hogy olyasmit viseljünk, ami senki máson nincs? Mi ennek a célja?"

Az a baj azt sem érted miért "tucatoznak" le. Innentől meg felesleges bármit is mondani.

2019. máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Perszehogy nem értem, mert ha végigmegyek az utcán, én nem látom, hogy mindenkin ilyen lenne.


De volt már, hogy megkaptam, tucat, mert az illető egy távoli ismerősén látott az enyémhez egy kicsit hasonló szoknyát.

Na, ezt kéne már befejezni, mert dedós.

2019. máj. 26. 10:26
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Manapság elég nehéz nem ugyanazt viselni, amit a többi ember, lévén, hogy elég kevesen varratják a ruháikat, és még a kis szériás designer cuccokból sem csak 1db készül jellemzően.



Itt szerintem inkább a stílust érdemes megfogni, és nem a ruhadarabokat.


Ahogy valaki korábban említette, a legtöbb magát "egyéniségnek" tartó pont úgy öltözik, mint ahogy a kedvenc insta divatcelebjétől látta.


Nem az a gond, ha te is ugyanazokból a darabokból kombinálod a ruhád, hanem az, ha végignézek egy buszmegállónyi nőn, akkor azt látom, hogy bár darab-darab szinten különbözik a ruhatáruk, de stílust, összképet tekintve legalább a felük ugyanúgy néz ki, mert most éppen ez a divat.

2019. máj. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
0%

Férfiként teszek rá, hogy rám ki mit mond. Öltöny vagy zakó + ing + farmer.


A nőkkel nekem az a bajom, hogy nem öltöznek nőiesen. Szoknyát és magas sarkút csak az irodában látok, utcán csak szakadt farmer, tornacsuka, póló. De imádom nőn a western stílust, viszont ilyet pl. csak a motoros találkozókon látok: [link]

2019. máj. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

7, Nem szoktam az enyémhez hasonló holmikat látni másokon, de nem lenne baj, ha látnám.

Egyezik az ízlésünk, az nem baj.


Engem az zavar, hogy idegenek beszólogatnak itt, "Fúj, tucat", mert másnak is van otthon pl A-vonalú szoknyája vagy pöttyös blúza.


Varratott szoknyám is van.

De az se lehet egyedi, hisz az anyagból, amiből kellett hozzá kb 1 méter, abból még mindig maradt kb 99 méter, és veszik más lányok is, akik szoknyát varratnak belőle.

De lehet, hogy díszpárnát vagy ágytakarót.


Na, ennyire egyedi.

2019. máj. 26. 10:35
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

9: a darabok kombinálásáról hallottál már?


Most például 10 fiatal nőből 5 szakadt farmer+tornacsuka, 5 pedig fekete egybe ruha, plusz tornacsuka párost hord.


Értem, hogy ez éppen a divat, és nem a tornacsukával agy a fekete egybe ruhával van a gond, hanem azzal, hogy ugyanazokat a stílusú ruhadarabokat valami "véletlen" miatt (insta? pinterest? fb bloggerek?) mindenki pont ugyanúgy is kombinálja.


Sosem mondanám azt, hogy tucat ez vagy az a darab, ha viszont pont ugyanúgy sikerül összeraknod tetőtől talpig őket, mint a buszmegállóban állók 80%-nak, az tucat.

2019. máj. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem erre értik.


Hanem pl van tülszoknyám és felveszem egy toppal, mondjuk így:

[link]


akkor már tucat vagyok, mert ezt már viselte más is valamikor, kép is készült róla. Nem egyedi kombináció, tucat vagy.


Eltekintve attól, hogy a tüllszoknya elég ritka látvány hétköznapi viseletként. De felvette már más is? Fel.

Akkor tucat.


Erre a felfogásra gondolok, ami itt az oldalon uralkodik.

2019. máj. 26. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!