Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Nők esetében miért nem elfogad...

Nők esetében miért nem elfogadott jelenség a természetes öregedés?

Figyelt kérdés

Üdv!


Teljesen ki voltam ezen a mai napon szembe jött velem egy cikk Sarah Jessica Parker színésznőről. Tömören arról van benne szó, hogy a színésznő úgy döntött, természetes úton szeretné megélni az öregedését különféle beavatkozások (pl botox, feltöltések, stb) nélkül.

És emiatt támadás érte őt kommentelők tömegei által. Érdekes, hogy a színésznőt akkor fotózták, mikor éppen Andy Cohennel volt, aki szintén egy már idősebb híresség. Ő állt ki mellette azzal, hogy nagyon érdekes, hogy őt férfiként nem éri negatív megjegyzés, de egy nőt egyből bántani és támadni kell emiatt, egy természetes folyamat miatt.

Ez mennyire beteges már? Komolyan ennyire túlzásba viszik már ezt a külsőség dolgot a nőknél? Konkrétan 40 felett már eltemetheti magát egy nő, mert nem néz ki 25-nek.. Nem értem, miért várják ezt el? Normális ez?



2022. dec. 20. 15:45
 1/9 A kérdező kommentje:

[link]

Itt a teljes eredeti cikk, ha valakit érdekelne.

2022. dec. 20. 15:45
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Itt inkábbaz álszentséggel van a baj. SJP tucatnyi plasztikai műtéten esett át élete során szóval a természetes öregedést emlegetnie nem kicsit hipokrita. Amúgy meg a lenőtt ősz haj egy nőnél nem szép. Ez van. Attól mert festi a haját még senki nem lesz egyenlő a holywoodi bénultarcú szétbotoxolot fürgegyíkokkal.
2022. dec. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2

Szerintem a lenőtt haj egy férfinál sem szép mondjuk. Ez van sajnos.

Előzményeiről nem tudok, de az itt most nem kérdéses.

2022. dec. 20. 16:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok ember szereti a saját kisebbségi komplexusát, sikertelenségét azzal kompenzálni, hogy másokat bánt. Őt is csak ilyen emberek kritizálják. Aki elégedett magával, az nem másokkal foglalkozik. Őszintén,jobb lesz vagy rosszabb bárkinek az élete attól, hogy egy random színész botoxol vagy sem?


40 felett is ismerek sok csinos nőt, aki nem botoxol. El kell fogadni, hogy senki sem lesz örökké fiatal.

2022. dec. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb lenne elfogadni az öregedést nőként, ha nem akarna minden vén, kopasz, ritka fogú, pocakos, őszülő, pamacsos orrlyukú, szőrös fülű, visszeres lábú, kililult orrú 50+ pali huszonéves instamodell csajt a korban hozzáillő nők helyett.
2022. dec. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Szerintem is ott az igazság. Végre valaki látja és leírja ezt a problémát.
2022. dec. 20. 17:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én őszintén úgy gondolom, hogy az átlag embereknél a természetes öregedés az sokkal elfogadottabb, mint a hírességeknél. Mármint, szerintem ez a botox stb. sokkal jobban használatosabb a hírességek által, mint az átlagos embereknél. Szerintem az, hogy valaki ezeken a közösségi oldalakon éli a fél életét, az nincs jó hatással rá. Mindenhol kapják a negatív kommenteket a képeikre, a kritizálást, stb, ami aztán arra sarkallja őket, hogy ilyesmi beavatkozásokat hajtsanak végre magukon, meg aztán az ember lánya is azt látja az interneten, hogy az összes színésznő, énekesnő, modell milyen tökéletes még 40 éves korában is az instagram képek alapján. Szerintem azok, akik átlagos emberek, szóval nincs több százezer követőjük, meg nem annyira posztolgatnak a közösségi oldalakon, és nem egész nap az ilyen oldalakat bámulják, ők máshogy viszonyulnak ehhez.


Szerintem a közösségi média káros. Egy híresség ki mer lépni a házából smink nélkül és lazább öltözetben, és máris íródnak a cikkek, hogy "x így néz ki smink nélkül", "x szinte felismerhetetlen smink nélkül" stb. Aztán az adott híresség is látja ezeket a cikkeket, és nyilván ez sokakra negatívan hat, mert nem mindenki tudja kizárni mások véleményét, és akkor mit csinál? Plasztikáztat, stb. Aztán pedig a 15 éves kislányok is látják az ilyen cikkeket, és akkor azt látják, hogy ezek a hírességek mennyire kritizálva vannak smink nélkül, meg aztán látják a sok plasztikáztatott hírességet Instagramon, és akkor a fiatalokban is beleivódik ez az egész "tökéletesnek kell lenni" dolog. Ez az egész káros. Ezek miatt nem fogadják el az emberek a természetes öregedést sem, mert mindenhol azt látják, hogy 3 gyermekes anyaként 45 évesen is tökéletes testednek kéne, hogy legyen. Szerintem aki nem a közösségi médián éli az életét, az máshogy viszonyul ezekhez.

2022. dec. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, ez teljesen a közösségi médiának köszönhető, jól látod!

Régebben idősebb nők is többen voltak szépségikonok és jobban meg is becsülték őket szerintem, mint manapság. Egy nőnél is úgy gondolták, hogy érik a korral, nem pedig öregszik.


"meg aztán az ember lánya is azt látja az interneten, hogy az összes színésznő, énekesnő, modell milyen tökéletes még 40 éves korában is az instagram képek alapján."


Na ez a legnagyobb baj! Hogy már nem csak a színészektől/hírességektől elvárt emiatt, hanem lassan a való életben is. Mert minden hamis mindenkinek a közösségi média oldalán, a sok filter, a beállított képek.. Olyan kérdést láttam itt múltkor gyakorin, hogy a 20 éves lány kiírta, hogy botoxolhatna-e már, mert vannak ráncai és már nem fiatal. Komolyan itt tartunk már. Egyre többen járnak "átlag emberek" is kozmetikai beavatkozásokra, nem egy ember ment ismeretségi köreimből is 40 felett. Már elvárásnak fogják érezni ezt a nők, szerintem afelé haladunk. És ez borzalmas, hogy nők sírnak a tükör előtt, ha látnak egy természetes folyamatot magukon.

2022. dec. 20. 19:20
 9/9 anonim ***** válasza:
19%
Az öregedés gáz férfinál és nőnél is, ha nem áll neki jól.
2022. dec. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!