Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Szerintetek mellműtétre...

Szerintetek mellműtétre költsem a pénzt, vagy utazásra, fesztiválozásra, tanfolyamra?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, évek óta célom, hogy összegyűjtsem a pénz egy mellnagyobbításra, ami most sikerült is és megvan az időpontom is a műtétre szeptember elejére.

Viszont így hogy itt van ennyi a pénz (1.5M) Ft a kezemben, elgondolkoztam azon, hogy mi mindenre költhetném még, ami akár hasznosabb vagy másként okozna boldogságot. Lassan elkezdek dolgozni és szinte az utolsó 1-2 évem maradt arra, hogy szabadabban utazhassak és bulizzak, viszont már befizettem az előleget a műtétre és hát egy cseppet sem félek tőle, nagyon várom és erre vágyok évek óta. Úgy gondoltam, hogy később olyan kiadásaim lesznek, amik miatt csak tovább lesz húzva ez az álmom még 1-2 évvel, viszont az utolsó évem és nyaram lesz a következő a nagybetűs élet előtt, szeretném ha lenne pénzem programokra meg stb.

Nem tudom végül hogyan döntsek.



2023. júl. 12. 10:28
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
10: Én nem szeretnék gyűjtögetni olyan szinten, hogy mellette a fiatalkoromat spórolással töltöm. Majd ha elkezdek dolgozni rendszeresen, akkor abból félreteszek ezekre.
2023. júl. 12. 15:47
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha már évek óta erre gyűjtesz és most is nagyon szeretnéd a mellműtétet, biztos vagy benne, hogy nem fogod megbánni és valamikor biztosan megcsináltatod, akkor én azt mondanám, hogy maradj ennél. Előleget amúgy is befizetted, erre vártál mióta. Attól, hogy dolgozni kezdesz, nem jelenti, hogy a többire már nem lesz időd később. Szívesebben is fogod kivenni azt az 1-2 hét szabadságot nyaralásra, mint lábadozásra. Kisebb programok meg idén nyáron is beleférhetnek még.
2023. júl. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
49%

Én most leszek 30 és megbántam hogy nem csinaltattam meg de már késő

A mellműtét nagyon jó dolog, nagyon szép a műtött mell

2023. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Sunshinedoll ***** válasza:
66%

Hát ezt neked kell eldöntened, mi a prioritás, mit szeretnél csinálni, mennyire zavar a melled, mennyire szeretnél utazni stb.

Szerintem mind az utazás, mint a tanulás egy jobb befektetés, mint a mellműtét, de Te érzed.

2023. júl. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
86%

Azt azért szeretném kiemelni, hogy sose csak a műtét árát spórold össze, hanem mimimum 2-szer annyit!


Sajnos rengeteg a szövődményes, vagy rontott munka, és mivel aláírod a beleegyező nyilatkozatot műtét előtt (ami kimondja, hogy begyulladhat, szétválhat a heg, elhalhat a mellszövet/mellbimbó, kilökődhet az implant), ezért az orvos csak pénzért fog korrekciózni.


Abszolút nem lebeszélni akarlak, csak azt mondom, gondolj erre is, mert tényleg gyakoribb mint gondolná az ember.


Facebookon van a Plasztika-esztétika csoport, ott is érdemes tájékozódni előre a jogaidról és hogy mire érdemes felkészülni.

2023. júl. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Köszi 15-ös:) benne vagyok abban a csoportban. Természetesen utánajárok ezeknek is.
2023. júl. 13. 10:03
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy milyen szempontok alapján akarsz döntést hozni? Viszont úgyis te hozod meg a döntést és neked kell elégedettnek lenni vele.


Én nem költeném se mellműtétre, se bulizásra, de mit érdekel téged, hogy én mit tennék?


Karrier szempontból a legjobb döntés egy tanfolyam. Persze nagyon nem mindegy, hogy piacilag mennyire értékes és megtérülő szakmában, abból mennyire lehet megélni, vagy mennyire önámítás belevágni. Önmagadba fektetni mindig megéri, mert fejlődsz tőle, jobban kereshetsz általa, mint nélküle és ez akár már rövid távon is jobb megélhetést, több lehetőséget jelenthet.

Ha viszont csak miért ne alapon egy olyan tanfolyamra költesz, ami aztán nem járul hozzá a megélhetésedhez és teljesen más területen, sokkal kevesebb pénzért dolgozol majd, akkor a tanfolyamod egyáltalán nem befektetés, csak kiadás.


Mivel a pénzügyek alapvető hatással vannak az ember életére, leginkább a pénzügyi tudás képes megtérülni. Ráadásul ezt később bármilyen más területen is tudod hasznosítani, mert ha értesz a pénzügyekhez, gazdasághoz, akkor is jobb anyagi lehetőségeket tudsz megteremteni magadnak, ha egyébként nem ilyen területen fogsz majd dolgozni. Viszont extrém nagy hatással lehet arra, hogy mennyire sikeres az üzleti vállalkozásod, ha bármilyen gazdasági tevékenységbe kezdenél, akár vállalkozóként, akár saját céget alapítva, vagy csak valaki más cégének üzemeltetésében veszel részt.


A mell műtét is lehet jó befektetés. Akkor is, ha csak jobban érzed magad, elégedettebb vagy önmagaddal. Ha ennek köszönhetsz egy jobb állást, vagy egy gazdag férjet, akkor pláne. Viszont, ha nélküle is jól érzed magad, csak miért ne alapon akarnád megcsináltatni, akkor egyáltalán nem biztos, hogy érdemes. Viszont erről győzködni felesleges, úgyis a te döntésed.


Én szeretek utazni, nem is nagyon spórolok rajta, de érdemes előbb megteremteni az anyagi biztonságot, stabil gazdasági hátteret és csak ezekre építve utazni, nem ezek rovására.

Akár még a bulizás is lehet hasznos, de ahogy az utazásra is igaz ez, messze nem biztos, hogy minden esetben kapsz tőle annyit, mint amennyit elköltesz rá, illetve valószínűleg a bulizást is lehet egy kis odafigyeléssel költséghatékonyabban csinálni, mint ahogyan utazni sem feltétlenül luxus költségvetéssel lehet.


"Én nem szeretnék gyűjtögetni olyan szinten, hogy mellette a fiatalkoromat spórolással töltöm. Majd ha elkezdek dolgozni rendszeresen, akkor abból félreteszek ezekre."


Ez a világ legfelelőtlenebb pénzügyi magatartása, amelyik hibába sajnos nagyon sokan beleesnek a hiányos pénzügyi műveltség miatt. Tudod, mi az a kamatos kamat és hogyan gyarapodik miatta évről évre a pénzed akár már néhány év alatt is és mennyivel kevesebb pénzed lesz, ha csak 5-10-20 év múlva kezded majd el összespórolni?


Persze azt megértem, hogy nem akarsz nélkülözni. Érdemes a spórolást (is) ésszerűen csinálni. Minél hosszabb távon és megfontoltabban spórolsz, annál kisebb, kevésbé érezhető megtakarításokkal is nagyobb hatást érhetsz el hosszú távon.


Minél előbb elkezdesz akár csak kis mértékben is, de jó pénzügyi döntéseket hozni, befektetni, annál nagyobb arányban fog szaporodni a pénzed. Minél később kezdesz el félre tenni, annál nagyobb arányban vagy kénytelen többet félretenni, hogy a közelébe se érj.


24 évesen már most sem vagy annyira fiatal, mint hiszed, csak most még nem érzed az idő szorítását.

2023. júl. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 hosszúhajú ***** válasza:
arra szoktunk költeni amibe befektetünk. ami megtérül. a mellműtét nem fog, és szülés után más lesz. a bulizást megbánod, én tanulnék. abból betérül. de rakd egybe a külfölddel és tanulj külföldön. talán kint is dolgozhatsz utána, úgy pláne betérül.
2023. júl. 14. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Mindjárt lediplomázok az egyetemen, e mellett gondoltam valamit csinálni mellék állásban.
2023. júl. 14. 05:32
 20/35 anonim ***** válasza:
Ha rondák és kuszák lennének a fogaid, és 1,5 millió lenne megcsináltatni, akkor is felmerülne benned hasonló kérdés?
2023. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!