Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Ha egy magánorvos (magánkórház...

Ha egy magánorvos (magánkórházban) egyben oktató is, és a tanítványa is jelen van a műtétnél, végezhet a páciensen valamilyen műveletet?

Figyelt kérdés
Azért fizet az ember egy bizonyos orvosnak, mert benne bízik meg. Az eeszt-ben is a választott orvos neve szerepel, hogy ő műtött. Akkor gondolom nem teheti meg, hogy a tanulóval végezteti el a páciens beleegyezése nélkül?

nov. 21. 22:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Friss diplomásokat oktat.
nov. 21. 22:39
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem a konkrét orvossal szerződsz, hanem a kórházzal, akkor igen, végeztethet. Ezért OKTATÓ a hely.
nov. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Magánorvossal szerződtem... :)
nov. 22. 05:22
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Bealtatva ugyse latod,ki mut meg…
nov. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 b1812567 ***** válasza:

Oktató kórházban végezhet, nyilván úgy tanulja meg. De eddig nem hallottam magán oktató kórházról.

Mindenesetre magán kórház esetén szerintem kérheted, hogy ha medikus - nem szakorvos - is jelen lesz, ő ne végezzen beavatkozást. De nem vagyok jogász, legjobb ha a kórházat magát megkérdezed erről.


Azért ezt ne úgy képzeld el, hogy a másodéves orvostanhallgatót odaállítják, hogy tessék, ez itt a vakbél, szíveskedjen kivenni. Eleinte csak ott vannak, figyelnek és semmihez nem nyúlnak, aztán apró lépésekkel jutnak el a sebvarrástól a szívműtétig.

Ráadásul a szakosodásig is jó pár év van már mögöttük.

nov. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem nem mondták, hogy tanuló rezidens is jelen lesz. Gondolom, ha ő hozzá is nyúlt, nekem alá kellett volna írnom egy beleegyező nyilatkozatot. Voltam állami kórházban is kétszer, és ott bele volt írva a szerződésbe, hogy hozzájárulok. Ott is magán orvos műtött, mert akkor még engedélyezték állami kórházban műteni őket. Nem volt bent tanuló emiatt.
nov. 22. 08:46
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

6.-ra. 1. vagyok.


Miért is kellett volna elmondani? OKTATÓ kórház. Semmi szabályt nem szegett meg a kolléga. Ha perelsz, bíróságra sem jut el az ügy, hacsak nem akar lehúzni az ügyvéded.

nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De nem oktató kórház, hanem magán, és nem a kórházzal szerződtem le.
nov. 22. 11:40
 9/12 anonim ***** válasza:
8. Akkor is.
nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Általában ha egy rezidens vagy szakorvos jelölt jelen van egy-egy műtétnél és nem csak megfigyelnek (illetve esetleg az oktató számot kér a tudásukról), akkor is csak kisebb dolgokban segédkeznek legtöbbször pl. varrás.


Plusz attól még, hogy valaki frissdiplomás orvos, 4.évétől már klinikán dolgozott, gyakorlatra tett szert, szóval ne teljesen nullának képzelj el egy ilyen orvost. (Persze nem azt mondom, hogy műtött stb., csak annyi hogy a jelenléte nem fog ártani semmilyen módon).

nov. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!