Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Mellműtét? Nem zavar az...

Samanta :) kérdése:

Mellműtét? Nem zavar az inplantátum ha tudod hogy az van a melled helyén?

Figyelt kérdés

nem tudom, hogy átmenjek-e egy ilyen beavatkozáson...hiszen a mellem utána már nem lesz olyan mint a régi... szerintetek belevágjak? Fiúk véleménye is érdekel természetesen :DD

[link]



2013. febr. 10. 15:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
90%

#7 vagyok.

Csuha Lajos volt a sebészem. Az én fotóm nincs fent a galériában, de a többsége hasonló a munkáinak, én is a fotók alapján válogattam be az esélyesek közé.


Nekem pl. nem anatómiai van, hanem kerek. Felül az izom lenyomja (úgynevezett alacsony profilú, tehát ha asztalra teszed le, nem emelkedik ki annyira és puha az anyaga). Az implantátumokból vannak próbaminták, ezekkel nem dolgozik, de kézbe lehet venni - ennek a steril változata kerül be. Én ott álltam a rendelő közepén, egyik kezemben az implant, a másikban a saját mellem, nyomogattam őket és nem éreztem különbséget a kettő között.


A rizikófaktorokat nekem is elmondta (egyik ok, amiért őt választottam, nem csak a cukormázas szép részeket mondta el, korrektül tájékoztatott), tokosodás, bevérzés, gyulladás, stb.


Ami még mellette szól: ír szerződést, ad számlát. Sajnos ezt kevesen teszik meg, pedig ha gond van az eredménnyel, csak ezek alapján lehet jogi útra terelni a dolgot.


Az altatás előtt mindenhol aláíratnak egy papírt, ami lényegében kockázatelismerésről szól (tudomásul veszem, hogy meghalhatok a műtőasztalon). Ezt a legtöbb helyen a nyugibogyó beadása UTÁN adják oda, amikor mindent tudsz már, csak koncentrálni nem.

Én a műtét reggelén megkaptam a papírt, a bogyót és eg ypohár vizet, hogy ELŐSZÖR olvassam el, írjam alá és UTÁNA vegyem be a gyógyszert.


De a műtős stábról is csak pozitívan tudok nyilatkozni. Az anaszteziológus annyira ügyes volt, hogy szó szerint semmit nem éreztem a torkomban, nem kapart, nem fájt, nagyon ügyesen intubált. Az altatót is jól adagolták, egyáltalán nem voltam rosszul a műtét után, azonnal ébredtem, sőt, kifejezetten frissen. (Életemben nem pihentem úgy ki magamat, mint az altatásnál...)

2013. febr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
90%

Hozzátenném, hogy rögtön ébredés után brutális idegentest érzésem volt. Mondjuk frissen összekaszabolva fájt is (az antibiotikumnak le kellett csepegnie, addig nem adtak fájdalomcsillapító infúziót, szájon át meg a hányásveszély miatt nem), feszült. 1-2 nap alatt elmúlott, de szokni kellett, hogy most már van valami a mellkasomon.


Miután lecsengett a gyógyulási időszak (1-2 hónap), a bőröm is hozzátágult, már teljesen sajátomnak éreztem.


Nekem a kockázatokból annyi bejött, hogy az idegi érzékelés részlegesen tért vissza, van olyan terület a mellem alján, ami érzéketlen.

2013. febr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

9-esnek :) a francia cég az Eurosilicone, az egyik legjobb, nekem is az van, és igen, élethosszig tartó garanciát vállal.

Nekem normál kerek van, magas profilu, 375-ös.Most 75 C. És nincs mű hatása, nem dudorodik a mell felső része.Izom alatt van. Sok múlik egy jó sebészen, nam mindegy hogy teszik be. Ja, és én sem sztárklinikán csináltam.

2013. febr. 13. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Szintén francia és gyakran használt márka a SEBBIN is.
2013. febr. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
9-es voltam: nekem az István Kórház palsztikai és égési sebészetén csinálták. Én is kaptam számlát, és mindenről előzetesen korrekt felvilágosítást. Az orvosom már nem praktizál, nyugdíjba ment.
2013. febr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

A B.G. monogramú sebésztől óva intenék mindenkit. Egy ismerősömnek ötször (!!) rontotta el a műtétjét, gyakorlatilag már szövetelhalás ment végbe a rosszul behelyezett implantátum miatt. Most egy felkészült orvos fogja rendbetenni.


A marketing gépezete jobban működik B.G.-nek, mint a szakmai tudása. Van néhány beépített ügynöke, akik jutalékért csábítanak hozzá embereket - szakfórumokon ha privátban valaki csak most, csak neked ajánlatot tesz és erről az orvosról van szó, tudj róla.

2013. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzásszólásokat, úgy döntöttem megcsináltatom! :DDD
2013. febr. 17. 18:26
 18/30 Dika85 válasza:

Sziasztok!


Nekem 02.05-én volt a műtétem. A varratok még bent vannak, de eléggé érzékenyek még.

Olyan, mintha a melltartó folyton zavarná őket.

Másoknak is volt hasonló problémájuk, vagy keressem fel a sebészemet, mert kezd begyulladni a varratom?

2013. febr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Előzőnek: (13-as voltam). Ha még benn vannak a varratok, milyen melltartót hordasz??

Nekem a műtét után 6 hétig speciális szorító gyógy- melltartót (olyasmi mint egy sportmelltartó) kellett hordani, amiben nincsenek varratok.

2013. febr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Hülyeséget írtam..., szóval nincsenek benne varrások, ezért nem tudja nyomni a varratot.

Ha úgy érzed, kezd begyulladni, akkor mindenképpen keresd fel az orvosodat. Lehet, hogy kilökődik a varrat (gondolom, felszívódóval varrták belülről) vagy tényleg begyulladt valami.

2013. febr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!