Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » A hasamon volt egy csúnya...

A hasamon volt egy csúnya heg, melyet plasztikai sebésszel újra varrattam. Most nagyon szép, de mit csináljak, és mennyi ideig, hogy az is maradjon?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy mikor érheti víz? Mikor mehetek wellness fürdőbe, szaunába? Mennyi ideig kötözgessem? Haskötőt meddig hordjak? Nincs keloidos hajlamom, de azért hordjak szilikon tapaszt?

Akinek van ebben a témában tapasztalata, örülnék ha megosztaná velem.



2015. márc. 16. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt el szokták mondani.

Ha nem tiszta beszélj az orvossal, de szerintem 2 hétig legalább ne érjen hozzá víz és 1-2 hónapig ne csinálj semmi olyat amitől feszülhet.

2015. márc. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Konzultálj az orvosoddal.
2015. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Beszéltem az orvosommal,de engem az érdekel, másnak mi vált be.

Szerinte sportolhatok már, meg víz is érheti, de az előző alkalommal is egy kicsit megindult szét felé, amikor vizet engedtem rá.

Nem akarom, hogy szét ázzon izzadtságtól, víztől... Szeretnék rá vigyázni, azért kérdezlek benneteket.

2015. márc. 16. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Használt hegkezelő krémet vagy tapaszt: Cicaplast vagy Cikatridina krémet! Nagyon jó a tapasz is! Mikor volt a varratszedésed? Utána még hetekig inkább csak tusolj, ne áztasd a sebeidet (nekem már több műtétem volt- mell, has- tapasztalatból mondom). Haskötőt leglább 6 hétig hordj, utána elhagyhatod (tusolás után vedd vissza)! A sporttal, intenzív mozgással is csak óvatosan pár hónapig! Én utána még hordtam sima derékmelegítőt, hogy ne zavarja a sebemet semmi, de már gyönyörű! Remélem tudtam segíteni!
2015. ápr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a te válaszodért írtam ki a kérdést! Február 16-án volt a műtét, március 4-én a varrat szedés. Heg plasztika a hasamon. A has kötőt hordtam, ahogy írtad, illetve ragasztgatom a varratot még mindig, hogy ne tudjon megnyúlni mefix-el. Az orvos javasolta, hogy így csináljam. Azért is írtam ki a kérdést, mert érdekelt, hogy más mikor kezdte használni a szilikon tapaszt...
2015. ápr. 7. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!