Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lassan gyógyuló helix piercing...

Lassan gyógyuló helix piercing? Kinek mennyi idő alatt gyógyult be teljesen?

Figyelt kérdés

8 hónapja szurattam és még mindig nem az igazi. Néha tudok rajta aludni, néha nem, az utóbbi két napban nagyon fájt reggelre. Mozgatni se nagyon tudom, csak annyira, hogy ha elfordul benne a kő, azt megigazítom, de forgatni nem tudom és nem is merem.


Ez normális, hogy még 8 hónap elteltével se gyógyult be? Természetesen orvosi fém van benne, és normális piercinges szúrta egy normális helyen. Vannak más piercingjeim is, azokkal nem volt semmi baj (köldök, orr, 3-3 fülbevaló). Régen volt septumom, azt 6 hónap után kivettem, mert folyamatosan begyulladt, azzal az eggyel volt csak problémám eddig. De a helix az nem gyullad be, csak nem is akar meggyógyulni.


Legyek türelmesebb és várjak még, vagy ez nem normális?



2020. aug. 10. 01:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem most lesz 4 honapos es most kicsit begyulladt, egyebkent nekem is faj meg alvasnal.

Szerintem kerdezd meg, hogy normalis-e ahol csinaltattad.

Bar szerintem ha nem gyulladt/gennyes akkor nincs nagy baja.

2020. aug. 10. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekem rendesen elég lassan, több mint 1 év után gyógyult meg.
2020. aug. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyjából 2 évig tartott a teljes gyógyulás.
2020. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Uhh, nem hangzik túl jól :S De legalább megnyugodtam, hogy akkor ez normálisnak számít, nem kell aggódnom.
2020. aug. 10. 12:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Porcba szúrt piercing teljes gyógyulási ideje 12 hónap, teljesen nornális, hogy nyolc hónap elteltével még érzékeny, ameddig nincs bedagadva, nem gennyedzik/vérzik addig nincs baja, ne aggódj.
2020. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is kb ennyi idős, és szintén fáj, meg picit be van dagadva. A másik két porc piercingem is ugyanígy viselkedett kb egy évig, szóval én nem aggódnék :)
2020. aug. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szinten 8 honapos helix 🙋🏻‍♀️ Neha meg beleragad a karika, de nem veszes. Ha meghuzom ovatosan, akkor inkabb csak erzekenynek mondanam fajdalom helyett. Azota kozvetlen ala par millimeterrel szurattam meg egyet majus legelejen, az szokott neha-neha begyulladni, olyankor a felette levobol is folyik a genny meg... de igazabol ez normalis, a porcos piercingek sajnos eleg sokaig gyogyulnak, de szerintem megeri varni meg ”szenvedni” 🙂

23L

2020. aug. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nos, leírom az én helix-történetem.


2018 októberében csináltattam, s eléggé érzékeny volt, sokszor bele is kaptam. Teljesen 2019 július-augusztusra gyógyult meg, szeptemberben cseréltem ki.


Aztán februárban nagyon ügyesen beforrt a lyuk, hozzáteszem, másfél nap alatt mindössze...

Június elején újracsináltattam, igazából alaposabban is ápolom, mint 2018ban, és szerintem lassacskán ki is cserélem, hiszen már épphogy csak érzékeny , ha hozzányúlok.


Amúgy teljesen normális, hogyha 1-1,5 évig nem gyógyul meg teljesen a helix.

2020. aug. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem 3 hete szúrták és olyan mintha 3 éve ott lenne.

Én az első napon tudtam rajta aludni, az egyedüli problémám a maszk volt.Mindig beleakadt a piercingbe és utána volt kicsit érzékeny de ezen kívül semmi.

Ez emberfüggő is.

Mondjuk szerintem ez még normális is, de ha nagyon aggódsz akkor hívd fel a piecert aki szúrta és kend be bepanthennel, attól jó lesz :)

2020. nov. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!