Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok, ti mivel mossátok le...

Lányok, ti mivel mossátok le a sminketeket, és szeditek le maradéktalanul a szempillaspirált?

Figyelt kérdés

Ha lehet, olyan válaszoljon a kérdésemre, aki kicsit ért az arcápoláshoz.


Eddig kókuszolajjal mostam le a sminkem, és utána egy Balea MED-es arclemosó tejjel mostam le a kókuszolaj és a smink maradványait, de azt vettem észre, hogy a kókuszolaj nagyon zsírosítja a bőröm.

Most keresek valami sminklemosót, aminek viszonylag jók az összetevői, és lehozza a szempillaspirálomat is rendesen. Vagy vegyek inkább egy sminklemosót, ami kifejezetten szemre való?

A Garnier rózsaszín kupakos micellás vizén gondolkodtam, de mivel a micellás víz mindent lehoz az arcról (azt is amit nem kéne), az egyik kozmetikus azt állította, hogy eszembe ne jusson használni bármilyet, de egy másiktól meg azt hallottam, hogy használjam nyugodtan, csak mossam le utána (ez mondjuk nekem is egyértelmű). De attól is félek, hogy csípni fogja a szemem, mivel elég érzékeny, de ezt úgysem lehet előre tudni...

Aztán van a Niveanak valami szőlőmagolaj lemosója, és arra is gondoltam még.

A Balea MEDnek legjobb tudomásom szerint nincs olyan terméke, ami jó lenne smink leszedésére (pl. amúgy is teljes fedésű alapozót használok).

Igazából bármilyen NEM high-end kategóriás márka szóba jöhet, ha nincs az összetevők között parfüm.



2020. dec. 10. 22:40
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Egy kis pontosítás:

Tehát parfümmentes sminklemosót keresek elérhető árban, ami leszedi a magas fedésű alapozóm és a szempillaspirálom is. :)

És egyébként CeraVétől nem rég vettem egy hidratáló lemosót, és tudom, nem arra való, de kipróbáltam a szempillaspirálomon és begyulladt tőle a szemem, így nem biztos, hogy vennék egyet a CeraVétől sminklemosás céljával.

2020. dec. 10. 22:44
 2/32 anonim ***** válasza:
57%

szia. a kókuszolaj nagyon kemodogén. :( ezek jutnak eszembe hirtelen:

-nivea szőlőmagolajos, ahogy írtad is

-babylove sensitive babaolaj

-babylove ultra sensitive babaolaj

-babydream sensitive babaolaj

-avonnak is van egy, talán a nutra effects, ha jól emlékszem.


micellás vízben nem vagyok otthon, mindig olajjal tisztítok első lépésben. :)


amúgy a tej nem hiszem, hogy lehozná a tiszta olajokat, max a niveát, mert az víz hatására amúgy is tejjé alakul, még a cerave hydrating is necces, valakinek lehozza, valakinek nem. a balea med lemosó gél nem opció második lépésnek?

2020. dec. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Ez esetben valószínűleg a Niveásat fogom megcélozni, mivel annál olvastam a legtöbb jó véleményt, főleg azzal kapcsolatban, hogy maradéktalanul lehozza a szempillaspirált.

Avonnak tudom, hogy van, csak szörnyűek az összetevői :(

Viszont köszönöm a válaszodat, nagyon hasznos volt, így már biztos, hogy nem fogom újra kókuszolajjal mosni az arcom! :)

2020. dec. 11. 00:03
 4/32 anonim ***** válasza:
66%

nem a legszebbek, de mivel lemosós termék, és kevés a választék, egynek elmegy. én sem használom az avonosat egyébként.

nekem a nivea és a babylove sensitive (az almazöld kupakos) vált be a legjobban, imádom őket, a babaolajat egy fokkal talán még jobban, főleg, ha erős a sminkem, úgy érzem az jobban lehozza. a niveával van, hogy kétszer is olajozok full sminknél. :)

2020. dec. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
38%
Évek óta a garnier rózsaszín kupakosat használom, erős smink lemosásához. Utána ha leöblíted vizzel, nem okoz gondot. Csak ajáblani tudom.
2020. dec. 11. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
10%

Én egyszerű módszert használok, beszappanozom a szememet, arcomat és utána vízzel megmosom.

Így is teljesen jól lejön, ha nem elsőre, de másodszori szappanozásra már biztosan.

2020. dec. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Én az Isana szemfestéklemosóját használom, nekem eddig ez vált be a legjobban, egyeltalán nem csípi a szemem és szépen lehozza a sminket. (És nem tartalmaz illatanyagot vagy alkoholt)
2020. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Metionin ***** válasza:
80%
É is a Garnier rózsaszínt használom már 10 éve ha nem több. Azzal lemosom a sminket, utána még arclemosóval megmosom és annyi.
2020. dec. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, valaki elmondja, hogy mire a lepontozás? :D
2020. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Én első lépésnek mindig olajos tisztító balzsamot használok, most éppen Heimish All Clean Balm, előtte Banila Co Clean It Zero. Mindkettő teljesen jól leszed minden sminket, ugyan erős fedésű alapozót nem használok de vízálló szemceruzát meg piros tartós matt rúzst igen, azokkal nem volt gond. A szememet se irritálta soha, és a bőröm se akadt ki tőle. Hátránya hogy drágább mint a felsorolt márkák, de ha belefér akkor szerintem megéri.
2020. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!