Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok, ti mivel mossátok le...

Lányok, ti mivel mossátok le a sminketeket, és szeditek le maradéktalanul a szempillaspirált?

Figyelt kérdés

Ha lehet, olyan válaszoljon a kérdésemre, aki kicsit ért az arcápoláshoz.


Eddig kókuszolajjal mostam le a sminkem, és utána egy Balea MED-es arclemosó tejjel mostam le a kókuszolaj és a smink maradványait, de azt vettem észre, hogy a kókuszolaj nagyon zsírosítja a bőröm.

Most keresek valami sminklemosót, aminek viszonylag jók az összetevői, és lehozza a szempillaspirálomat is rendesen. Vagy vegyek inkább egy sminklemosót, ami kifejezetten szemre való?

A Garnier rózsaszín kupakos micellás vizén gondolkodtam, de mivel a micellás víz mindent lehoz az arcról (azt is amit nem kéne), az egyik kozmetikus azt állította, hogy eszembe ne jusson használni bármilyet, de egy másiktól meg azt hallottam, hogy használjam nyugodtan, csak mossam le utána (ez mondjuk nekem is egyértelmű). De attól is félek, hogy csípni fogja a szemem, mivel elég érzékeny, de ezt úgysem lehet előre tudni...

Aztán van a Niveanak valami szőlőmagolaj lemosója, és arra is gondoltam még.

A Balea MEDnek legjobb tudomásom szerint nincs olyan terméke, ami jó lenne smink leszedésére (pl. amúgy is teljes fedésű alapozót használok).

Igazából bármilyen NEM high-end kategóriás márka szóba jöhet, ha nincs az összetevők között parfüm.



2020. dec. 10. 22:40
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Én csak visszajöttem kijavítani pár rossz vagy félinformációt, mert látom, sokan jönnek erre a kérdésre, hátha valakinek hasznos lesz. :D


A bőröd nem lúgos, hanem pH 4.5-5.5, tehát enyhén savas normális esetben. Ha tiszta vízzel mosod meg, akkor is eltolódik pH 7 környékére, de azt a bőröd saját magának elég gyorsan visszaállítja. Ezzel szemben a szappanok pH értéke 8,5-11 körül mozog. Na azt a bőröd magától már nem állítja helyre, szóval ez azzal jár, hogy kiszárítja azt. Arról már nem is beszélve, hogy a szappanokban általában egyszerre több túl erős felületaktív anyag van (pl SLS), amiből egy sem kéne. Ha túl erős anyagokkal tisztítod a bőröd, azzal lemosol olyan természetes zsírokat, amik amúgy kellenének.


A bőrgyógyász aki meg azt mondta, hogy vízzel mosd az arcod. Mégis a vízben mi oldaná fel a naptejet, sminket illetve a felesleges faggyút a bőrödön? Az meg, hogy a bőröd elrendezi magát, egyszerűen nem igaz, rengeteg nem természetes külső behatás éri a bőrt, amivel szintén "mesterséges" módszerekkel tudsz csak harcolni. (túl erős UV-sugárzás, smink, szmog, stb.)


Babaolaj 600 Ft, Balea med géles lemosó 900 Ft, ezzel tökéletesen és kíméletesen megtisztítja bárki a bőrét, ennél olcsóbbat már tényleg nem lehet ajánlani.

2020. dec. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 31 :)
2020. dec. 14. 19:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!