Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok, ti mivel mossátok le...

Lányok, ti mivel mossátok le a sminketeket, és szeditek le maradéktalanul a szempillaspirált?

Figyelt kérdés

Ha lehet, olyan válaszoljon a kérdésemre, aki kicsit ért az arcápoláshoz.


Eddig kókuszolajjal mostam le a sminkem, és utána egy Balea MED-es arclemosó tejjel mostam le a kókuszolaj és a smink maradványait, de azt vettem észre, hogy a kókuszolaj nagyon zsírosítja a bőröm.

Most keresek valami sminklemosót, aminek viszonylag jók az összetevői, és lehozza a szempillaspirálomat is rendesen. Vagy vegyek inkább egy sminklemosót, ami kifejezetten szemre való?

A Garnier rózsaszín kupakos micellás vizén gondolkodtam, de mivel a micellás víz mindent lehoz az arcról (azt is amit nem kéne), az egyik kozmetikus azt állította, hogy eszembe ne jusson használni bármilyet, de egy másiktól meg azt hallottam, hogy használjam nyugodtan, csak mossam le utána (ez mondjuk nekem is egyértelmű). De attól is félek, hogy csípni fogja a szemem, mivel elég érzékeny, de ezt úgysem lehet előre tudni...

Aztán van a Niveanak valami szőlőmagolaj lemosója, és arra is gondoltam még.

A Balea MEDnek legjobb tudomásom szerint nincs olyan terméke, ami jó lenne smink leszedésére (pl. amúgy is teljes fedésű alapozót használok).

Igazából bármilyen NEM high-end kategóriás márka szóba jöhet, ha nincs az összetevők között parfüm.



2020. dec. 10. 22:40
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Sima szappanról beszéltél, mindenki arra gondolt, szerinted ha csak én szavaztam volna, akkor is nulla százalékon lennél? Neked kellett volna leírnod, hogy arcra való szappant használsz. Abból, ahogy vissza írtam, egyből oda kellett volna írnod már először is, hogy nem normális szappanra gondolsz. E helyett háborogva írtál. Akkor még sem értesz az arcápoláshoz, nem? Akkor minek válaszolsz?
2020. dec. 12. 19:13
 22/32 A kérdező kommentje:
Egyébként azért vagyok rosszindulatú mert sima szappanra asszociáltam? Neked elmentek otthonról?
2020. dec. 12. 19:16
 23/32 A kérdező kommentje:
AZ a rosszindulatú akkor olyan stílusban ír, mint te. Egyik szavaddal ütöd a másikat. :D
2020. dec. 12. 19:17
 24/32 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, sehol sem írtam, hogy sima szappanról lenne szó, ezt csak te képzelted bele. Ez írtam, idézem:

"Én egyszerű módszert használok, beszappanozom a szememet, arcomat és utána vízzel megmosom."


Itt ebben hol szerepel az, hogy sima szappanról van szó? Az, hogy te a szappanról a sima szappanra asszociálsz az egyéni szociális probléma. A te dolgod, hogy mire gondolsz, de ha szembesítelek azzal, hogy az egód által kitalált dolgok mégse úgy vannak, akkor ne sértődj meg ezen.


Sőt, még te igényteleneztél le, csak mert szappant használok és nem 5 ezer féle dolgot egy sminklemosásra.

2020. dec. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én most utána néztem, ezek a yamuna szappanok ugyanolyan "sima" szappanok, brutál lúgos mind, nem ajánlottak arclemosásra. persze, ha neked bevált, használd nyugodtan, de tudatos bőrápolási rutinba nem fér bele, a kérdező meg kifejezetten arról érdeklődött.
2020. dec. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

A szappan szó alatt márpedig a hagyományos értelemben vett szappanra gondol az ember, bár a Yamuna sem áll attól messze, úgy hogy nem mintha sokat számítana... Az egóm sehogy nem jön ide (inkább te vagy nagyszájú miközben tudatlan vagy, ha már itt tartunk), meg az ötezer dolog se, mert már kétszer leírtam, hogy egy ötszáz forintos szemfesték lemosó is jobb lenne XD

Köszönöm 25. :)

2020. dec. 12. 20:54
 27/32 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a bőr lugos és a szappan is lugos és ez nem jó így a lényeg hogy fekete szappanok amik mitesszere meg egyéb arc szapanokat kerüljük hacsak felnem találnak valami csoda arc szapant de ha bele gondolunk rengeteg baci megtapad ezeken a szappanokon mégha kézmosásra használjuk is. Amugy mindenki tévedhet felesleges vitatkozni, mindenkinek más válik be,mindenkinek más az elvárása egy sminklemosotol is pl mindenkinek más modszere van stb inspirálodni lehet másiktol bele állni felesleges és idő pazarlás én is tévedek és mondok hülyeséget vagy csinálok bakikat de ebből tanulunk, nekem pl a mixa lehozza a sminket ebben is különbözünk de ez így van jól ha mindenki ugyanazt a terméket vásárolná szép is lenne 🤣
2020. dec. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

Rengeteg problémám volt a bőrömmel, szóval nem mindegy mit használok. Tapasztalataim szerint a Micellás víz nem visz le mindent önmagában, csak a szennyeződéseket, zsírokat. A smink nagy része, főleg ha vízálló, még ottmaradt a szemem körül utána.

Én egy olajos, kétfázisú miccellás lemosót használok.( [link]

Viszonylag olcsó ahhoz képest hogy mennyi ideig elég, és nem kell belőle sok.

Az olaj segít feloldani a sminket, és nem irritálja a bőrt, ha vattapamaccsal "dörzsölöm"az arcom. (Zsíros tipusú a bőröm, de ez nem árt neki, nem lesz tőle zsírosabb vagy ilyesmi.) Ezután mindezt vagy tiszta vízzel, vagy

tiszta micellás vízzel lemosom. Ha marad festék a szemem körül azt fültisztító pálcikával törlöm le, mert az könnyen odafér a szempillák tövébe, teszek rá pár csepp lemosót és kész. Ez után ha szükséges hidratálok, habár az én bőröm nem sűrűn igényli, mivel ez a folyamat nem szárít.


Ennél több anyaggal nem kell terhelned a bőröd. A bőrgyógyászom azt mondta, hogy a legjobb az lenne ha tiszta vízzel mosnám csak, mert a bőr elrendezi magát, ha nem avatkozunk bele. A 100 lépéses bőrápoló rutin pedig röhejes. Minél egyszerűbben, természetesen és olcsóbban!

2020. dec. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

"Ha lehet, olyan válaszoljon a kérdésemre, aki kicsit ért az arcápoláshoz."

Egyébként a 3-ból nem tudom neked hogy lett 100, de mindegy is :D

2020. dec. 14. 11:35
 30/32 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező vegyél vissza a pofádbol mert leütlek anyádba.
2020. dec. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!