Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok, ti mivel mossátok le...

Lányok, ti mivel mossátok le a sminketeket, és szeditek le maradéktalanul a szempillaspirált?

Figyelt kérdés

Ha lehet, olyan válaszoljon a kérdésemre, aki kicsit ért az arcápoláshoz.


Eddig kókuszolajjal mostam le a sminkem, és utána egy Balea MED-es arclemosó tejjel mostam le a kókuszolaj és a smink maradványait, de azt vettem észre, hogy a kókuszolaj nagyon zsírosítja a bőröm.

Most keresek valami sminklemosót, aminek viszonylag jók az összetevői, és lehozza a szempillaspirálomat is rendesen. Vagy vegyek inkább egy sminklemosót, ami kifejezetten szemre való?

A Garnier rózsaszín kupakos micellás vizén gondolkodtam, de mivel a micellás víz mindent lehoz az arcról (azt is amit nem kéne), az egyik kozmetikus azt állította, hogy eszembe ne jusson használni bármilyet, de egy másiktól meg azt hallottam, hogy használjam nyugodtan, csak mossam le utána (ez mondjuk nekem is egyértelmű). De attól is félek, hogy csípni fogja a szemem, mivel elég érzékeny, de ezt úgysem lehet előre tudni...

Aztán van a Niveanak valami szőlőmagolaj lemosója, és arra is gondoltam még.

A Balea MEDnek legjobb tudomásom szerint nincs olyan terméke, ami jó lenne smink leszedésére (pl. amúgy is teljes fedésű alapozót használok).

Igazából bármilyen NEM high-end kategóriás márka szóba jöhet, ha nincs az összetevők között parfüm.



2020. dec. 10. 22:40
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, mindenkinek ment a zöld pipa :)


Az Isana szemfesték lemosóján tuti fogok tenni egy próbát, és lemaradt az előző válaszomból, hogy de; a Balea Med géles cucca is abszolút opció második lépésnek, csak nem volt, amikor utoljára voltam dm-ben, ezért a tejeset választottam :D De egyébként abszolút nincs vele semmi problémám, a szememet természetesen csípi, de nyilván nem "odavaló", úgy hogy amúgy sem szokott belemenni ha nem bénázom el, de láttam az interneten már én is a géles verziót, úgy hogy gondoltam rá, hogy kipróbálom :)í

A rózsaszín kupakos vízen és a szőlőolajos cuccon még vacillálok, de majd szerintem idővel úgyis kipróbálom mind a kettőt, és majd maradok annál, amelyik jobban bevált.


egyébként nem én pontoztalak le kettes, de engem is érdekelne, hogy aki lepontozott miért is tette, ha már úgy is tanácsokat kérek, csak mert én sem értem...


A szappan pedig nyilván ki van zárva, ám bár nincs vele semmi problémám, ha valaki igénytelen(?) ,csak ne terjessze a hitét :D (egyébként egy drogéria saját márkás micellás vízzel is jobban járna az illető, kb. olyan árban lehet, mint egy szappan)

2020. dec. 11. 21:40
 12/32 anonim ***** válasza:

gondoltam, hogy nem te pontoztál le, valamiért mindig lepontozzák az olajos tisztítós válaszaim, de sose mondják meg, miért, esküszöm már nagyon érdekel. :D

amúgy bár én azt mondtam, olajos lemosó párti vagyok, a micellás vizet nem szeretem (több okból se), de az is teljesen jó opció, ha neked az tetszik, az válik be. :)

2020. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
amúgy a kettes meg az utolsó vagyok, a balea med gél a tömény olajakat is játszva lekapja, szóval szerintem megéri kipróbálni mondjuk a sensitive babaolajat, ha lesz géles lemosód. :)
2020. dec. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Ejha nagyon túl bonyolitod, amugy meg mixa 0 very pure vize parfum illat anyag mentes tehát nem irritálja a böröd de utána mosd le a micellás vizet is 2 lépésben pedig mixa olajos lemosoja vagy la roche posay géles leomosoja ami sminkmaradványokat lehoz. Kókusz olaj persze hogy zsirositja a böröd max ajakápolónak használd néha meg hajvégekre.
2020. dec. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
80%
Garnier essentials sensitive. Sokat probaltam mar de ez nem csipi a szemem, nem leszek tőle ragacsos, vizallot is hamar lemossa.
2020. dec. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
24%

Aham, szóval azért vagyok igénytelen, mert nem vagyonokat költök arra, hogy lemossam a szememről a szemceruzát és a szempillaspirált, hanem találtam egy sokkal kézenfekvőbb megoldást. 🙄😒

Na, ma is tanultam valamit a "nagy sminkmestertől".

Csak remélem tudod, hogy én is ugyanazt a hatást érem el mint ti, a több ezres termékeitekkel együtt.


Ja, és ez nem hittérítés. 😂 De látom, téged se az eszedért fognak szeretni.

2020. dec. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Figyelj utolsó, azért vagy igénytelen, mert nem tudod, hogy mi van a szappanban, és ez miért probléma. Nyugodtan utána lehet nézni, skinsmart.hu-n sok értelmes infót fogsz találni róla.

Az előbb írták az Isana szemfesték lemosóját, 500 forint, és sokkal jobban jársz. De te tudod, felőlem tönkre teheted a bőröd nyugodtan, és igen, légyszíves ne reklámozd. :D

"Ha lehet, olyan válaszoljon a kérdésemre, aki kicsit ért az arcápoláshoz." Nem is értem, miért válaszoltál...

A stílusod pedig irtó visszataszító.


Mindenki másnak köszönöm szépen a válaszokat. :)

2020. dec. 12. 14:18
 18/32 anonim ***** válasza:
25%

Honnan tudod, hogy milyen szappannal mosok arcot? Honnan tudod, hogy az árt a bőrömnek?

Az általatok használt kemikáliás dolgok talán jobban ártanak.


Nézz utána a Yamuna termékeknek, ezt a szappant használom.

2020. dec. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Az előbb még nem arcra való szappanról beszéltünk... A szappan alatt mindenki sima szappanra gondolt, ezért is pontoztunk le, mert azok nem arcra valóak. Hogy honnan tudom, hogy az rossz lenne a bőrödnek? Utána néztem.

De egyébként most rákerestem ezekre a Yamuna szappanokra is, így azokra reagálva: A nagyjában parfüm van, amiben meg nincs, azt az SLS miatt nem fogom megvenni, de ahogy elnéztem, lehet van benne más is, ami nem a legjobb a bőr pH értékének. De azért köszi a választ, nagy nehezen sikerült kinyögnöd, hogy egyébként arcra való szappant használsz.


Mixát már használtam, és nem szedte le rendesen a sminkem.

2020. dec. 12. 15:05
 20/32 anonim ***** válasza:
25%

#19

"Az előbb még nem arcra való szappanról beszéltünk."

Kérdező, egyedül CSAK TE, beszéltél ilyen szappanról. Azért, mert jaj, nem írtam le, hogy milyen márkájú szappant használok, akkor egyből máris le kell pontozni és rosszra gondolni? Ez a magyar mentalitás, a negativitás, a rosszindulatúság! Nagyon jól tükrözted!

2020. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!