Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mennyi sminket engednél meg a...

Mennyi sminket engednél meg a 14 éves lányodnak? Te mennyi sminket használtál ebben a korban?

Figyelt kérdés

2021. júl. 24. 02:35
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
91%
#10 Az első azért a kijelentésért lett lepontozva szerintem, hogy semennyit nem engedne meg, mert egy gyerek ne sminkelje magát. Aki nem akar, az ne sminkeljen, nincs vele semmi probléma, de ne csináljunk már úgy, mintha a Sátán küldte volna az összes sminkterméket a Földre.:D Különben meg nem mindenkinek érzékeny a bőre, nekem a pattanásaim 90%-ban hormonálisak, szóval nem lett attól rossz a bőröm, hogy napi szinten sminkelek.
2021. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
95%

A smink nem az ördögtől való dolog. Lehet kapni jó minőségű termékeket ami nem okoz gondot, nem a kínais 200 Ft-os sminkeket kell használni ezenkívül ha még van egy jó arcápolási rutinja akkor pedig főleg nem lesz baja.

Ennyi idősen én használtam alapozót, púdert, szempillaspirált, tust, alkalmanként rúzst.

2021. júl. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
30%

#11

Jaj, úristen, mert attól valaki lesz az a 14 éves kölyök, ha sminkeli magát, ugye? Csináljunk már belőle koravén embert. Miért nem lehet megtartani a koroknak megfelelő dolgokat? Miért akarjátok a 14 éves gyereket sminkelni, nem ráér 17 évestől feljebb pl.? Most mit ér el az a 14 éves, aki sminkeli magát? A smink egyébként is öregít, így idősebbnek fog tűnni, így még inkább kiteszitek annak a veszélynek, hogy a kanos elmebeteg pasik leszólítsák őket, aztán meg sírtok, hogy jaj, milyen tapasztalata lett a kislányotoknak. Ezt akarjátok? Oké, sminkelje magát a családi rendezvényen, de máskor ne. Még túl fiatal hozzá.


Ez a baj a mai világgal, hogy annyira siettetni próbálják az emberek azt, aminek egyébként idő szükséges. Attól nem lesz nagylány, hogy sminkeli magát a gyerek.

2021. júl. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
91%

#13 Hát nekem csak pozitív hatása volt annak, hogy elkezdtem sminkelni, mert rohadtul semmi önbizalmam nem volt, és legalább sminkkel úgy éreztem, hogy kinézek valahogy.

Az utcán életemben egyszer sem szólítottak le, nem molesztáltak, semmi ilyesmi nem volt. Sőt, képzeld, még szűz is vagyok, csak mert szerintem akkor te biztos azt is gondolod, hogy aki fiatalon sminkel, az egy kvrva.

Nem nagylány akartam lenni, egyszerűen nem akartam magam tovább rondának érezni. Sajnos nagyon férfias arcom van, ami miatt egyfolytában bszogattak, hogy transzi vagyok, leszbikus, stb., aztán legalább így volt rajtam egy kis nőiesség.

Ha te ennyire sminkellenes vagy, akkor ne engedd meg a gyerekednek, ennyi, engem nem érdekel. De más életébe ne pofázz bele.

2021. júl. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
23%

#14

Hát, ha majd lesz gyerekem, nem is fogom neki engedni, hogy hétköznap 14 évesen sminkeljen.

És képzeld, nem sminkellenes vagyok, csupán nem egy 14 éves gyereknek való, hanem idősebbeknek.

2021. júl. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
79%

#15 te az a típusú szülő leszel aki mindent tiltani fog a gyerektől és utána csodálkozik hogyha a gyereke nem bízik meg benne és nem lesz jó a kapcsolatuk. A tiltással nem mész semmire, azt fogod elérni hogy még jobban fogja akarni.

Nem értem hogy egy szempillaspirál és egy kis korrektor miért lenne probléma? Nem alkalmi sminkről beszélünk. 14 évesen a többség már ennyi sminket simán használ.

2021. júl. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
21%

Amikor én voltam 14 éves, akkor senki nem sminkelt az osztályunkban, szóval bennem sem merült fel, hogy sminkelni kellene. Először az általános iskolás ballagásomon, 15 évesen volt smink rajtam életemben. Aztán utána soha többet.

Szóval a lányomnak is legfeleljebb annyit engednék, hogy alkalmakkor kifesse magát, ballagás, születésnap, buli, ilyesmi. De hétköznapra nem engedném a sminket. Azzal csak a bőrét tenné tönkre, ha napi szinten eltömítené a pórusait. Na meg az önbecsülése is a béka segge alatt lenne egy idő után, smink nélkül ki sem merne lépni az utcára. Ismerek ilyeneket, akik gyakorlatilag gyerek koruktól kezdve sminkelnek, azok ma már rosszul vannak, ha smink nélkül látja őket valaki, akár a saját férjük is! Szerintem ez beteges. A saját gyerekemből nem akarnék ilyet nevelni!


35/N

2021. júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
31%

#16

"14 évesen a többség már ennyi sminket simán használ."

Na látod, ez a baj, hogy már itt tart a többség és a világ. Amikor én voltam 14 éves 16 évvel ezelőtt nálunk senki se sminkelt. Látod, ennyit romlott a világ. Nálunk nem az volt a menő, hogy ki vakolja magát.

2021. júl. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
suliba is napi szinten sminkeltem 14 évesen, de csak szolidan, kis korrektor, szempilla spirál, ajakápoló vagy ilyen átlatszó alig látható szájfény, szemöldökömre átlátszó szemöldök gél, alpozást nagyon vékony rétegben meg matitó púder és enyi rémlik. Akkor sminkeltem erősebben mikor nem voltam suliba mert nagyon szerettem és mai napig bolondulok a sminkért, imádok sminkelni :) jó hobbi szép eredmény, szerintem simán engedheted ha szeretné a lányod, bár ha nagyon szigurú a suli akkor csak ilyen no makeup makeup sminket készítsen, gyakoroljon otthon hogy szép legyen az eredmény, és mellette nagyon fontoss hogy nap végén eltávolítsa a sminket, és legyen mellette bőrápolási rutinja. Én imádom a sminket de ha választanom kéne hogy bőrápolás vagy smink, akkor a bőrápolást választanám :)
2021. júl. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem, hogy megengedem neki, hogy szempillaspirált és, hogy korrektort használjon, mert csak ennyit akart.

Köszönöm a válaszokat!

2021. júl. 25. 02:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!