Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Van egyáltalán rajtam kívül...

Van egyáltalán rajtam kívül még olyan huszonéves lány aki nem sminkeli mindig magát?

Figyelt kérdés
Sokszor látom a kis 13-14 éveseket, hogy iskolában is úgy ki vannak kenve hogy borzasztó, meg az öltözködésük is inkább discoba való nem iskolába, én ezen eléggé kiakadok, félreértés ne essék, nem vagyok maradi meg ilyenek, de én még most 20évesen se kenek magamra naponta 1kg sminket, sőt hétköznap nem is szoktam sminkelni magam, de ahogy körülnézek az ismerőseim között nem nagyon találok olyan fiatalt, aki csak alkalmakra sminkelné magát. Tényleg ilyen elengedhetetlen ez, vagy csak én vagyok ilyen régimódi?
2011. febr. 1. 12:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

15-20 éves koromig napi szinten sminkeltem magam, utána szépen leszoktam róla. Alkalmakra mindig sminkelek, de simán elmegyek munkába, moziba, ide-oda sminkeletlen arccal. Tény, hogy sokat dob a festék az arcomon, de vállalom magam anélkül is, nincs kedvem mindig kikenni magamat. Viszont, ha igazán csinos, nőcis akarok lenni, akkor nekem hozzátartozik, hogy elkészítsem a ruhámhoz illő sminkemet is.


27/N

2011. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Van, az egyik szobatársam. 20 éves, nem igazán sminkel, néha feldob egy enyhe szemhéjfestéket, de suliba, utcára soha nem sminkel. Én meg mindig:D Egyszer megkért, hogy sminkeljem ki, kisminkeltem, majd azt mondta

"most úgy nézek ki, mint egy öreg hölgy" :D

Amúgy borzalmasak néha a kiscsajok...ezzel akarnak nagynak tűnni, tudod, ők így hívják fel magukra a figyelmet, mert mással nem tudják...én mondjuk állandóan sminkelek, hol nagyon, hol kevésbé, mikor milyen a hangulatom. De nagyon sok csajt ismerek, aki nem, nyugi.

2011. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát én sem igazán, szemüveges vagyok, az már öltöztet, szeretem a fülbevalókat és csinosan öltözködöm, van hogy ha megyünk valahová akkor szempillaspirál, meg szemhéjfesték van rajtam illetve kihúzom a szemem szemceruzával, de mivel mínuszos a szemüvegem ez nem igazán feltűnő, tehát erős pigmentált festékeket keresek, de még nem igazán találtam. Egyébként korrektor az éppen aktuális pattanások elfedésére, mert 26évesen még mindig vannak.
2011. febr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%

Igen Én!

Bár néha szeretnék sminkelni.

Az arcbőröm mitesszeres sajnos, de ennek ellenére sem sminkelek.

1. Nem értek hozzá, a sminkelés az egy szakma, az arcomat háromszor próbáltam lefedni és mindig olyan szemcsés maszkos volt.

2. Ráncosít és fakóvá teszi a bőrt ha hozzászoktatjuk. Félek az öregedéstől, meghát mégis csak vegyszer.vegyszernek elég az arckrém is :)

3. Engem smink nélkül szeressenek. Nincs szükségem rá hogy meghódítsak egy pasit, engem mindig fedetlenül szerettek meg. Szerintem ez durva átemelés sok esetben, már mint ha valaki színházi rétegben közlekedik fényes nappal.

2011. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

csak szempillaspirál és ceruza. néha egy kis púder, ha csillog a fejem.

én így tetszem magamnak, smink nélkül úgy nézek ki mint egy 5éves :D "smink nélkül még a szemetet se... :D"


rúzs meg szájfény kizárva, az alapozó pedig iszonyat közönséges...


igen, szerencsésnek tartom azt, aki jól néz ki optikai tuning nélkül, én sajnos nem :D

2011. febr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha a boltnál messzebb megyek, alapvetően szoktam sminkelni, főleg télen, mert élettelen az arcom. Bár nem esem kétségbe akkor sem, ha smink nélkül kell megjelennem. A jó smink legfontosabb alapja, hogy a bőr típusának megfelelően ápolt legyen, szemöldökök mindig formára legyenek szedve, a viruló pattanásainkat meg kendőzzük. Ha valaki ezt betartja, valóban nincs szükség sminkre. Mégis azt mondom, hogy ha kimegyünk, egy alap smink igenis nem árt. Nekem a hobbim a sminkelés, már 12 évesen az volt a kedvenc szórakozásom, hogy a barátnőimet sminkeltem otthon anya cuccaival és már akkor nagyon jó hatásokat értem el, szóval van hozzá tehetségem. Rajtam majdnem mindig van egy kevés smink, de nem lehet észrevenni, mert ahogy valaki nagyon helyesen írta, a JÓ smink lényege, hogy észrevétlen: nem ordít, nem változtatja meg a természetes vonásokat, csak előnyösen emeli ki az arcon, ami előnyös, élettel telibb lesz a tekintet, az egész arckarakter. Azt hinné az ember, hogy ezek a sminkek a legegyszerűbbek, de nem. Néha én is szörnyülködök a sok 13 évesen, akik bénán felkenik az elütő színű alapozót a problémás területekre, és körbemázolják a szemüket fekete szemceruzával. Eleve nem szívesen dolgozok szemceruzával, még alkalmi sminknek se mert durvítja a vonásokat, öregít.

Tehát összességében én a természetes smink mellett vagyok, hétköznapokon is. Az meg csak mendemonda, hogy a smink tömíti a pórusokat. Minőségi termékek nem ártanak, főleg ha az ember nem sajnálja az időt az arcápolásra, szintén minőségi termékekkel.

25 N

2011. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
24 vagyok és hétköznap soha nem sminkelek, csak alkalmakkor :) de anélkül is éppen eleget néznek, ezért ált. fejemet leszegve haladok, no szemkontaktus... :S Jó, biztos nem lenne így, ha csúnya lennék, de akkor is zavar. Sminkkel viszont csak rontani tudok magamon. (mindenki mondta...)
2011. febr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!