Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Jó ez a sorrend? Véleményeket...

Jó ez a sorrend? Véleményeket kérnék (alapozó, korrektor stb. sminkelés sorrendje)

Figyelt kérdés

Elolvastam több hozzászólást is ebben a témában. Vannak, akik a korrektort az alapozó alá teszik, és vannak, akik az alapozó után használják. Szerintem a szemek alatti karikáknál mindenképpen az a jobb, ha a korrektor az alapozó alá kerül. A bőrhibák/pattanások eltüntetésénél nem vagyok benne biztos, melyik a jobb, de talán jobb az alapozó után.

Az én sorrendem tehát ez:


Korrektor a szemek alatti karikákra

Alapozó az egész arcra

Púder az egész arcra

Korrektor a bőrhibákra/pattanásokra (ha látszanak)

Pirosító az almácskákra


Szerintetek így jó? Ti hogy csináljátok? :)



2012. dec. 13. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A korrektort a púder előtt tenném fel. Az én sorrendem:

hidratáló

alapozó

korrektor

fényvisszaverő korrektor (nem tudom magyarul, light reflecting)

highlighter

púder

pirosító

2012. dec. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam:

korrektor

bb krém

korrektor mégegyszer ahova kell még

púder

mást nem használok.

2012. dec. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: igazad van :)


Átalakítottam a sorrendemet:


Korrektor a szemek alatti karikákra

Alapozó az egész arcra

Korrektor a bőrhibákra/pattanásokra (ha látszanak)

Púder az egész arcra

Pirosító az almácskákra


Így már jó lesz, ugye?

2012. dec. 13. 23:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam így van:

Alapozó, korrektor a szem alá és a bőrhibákra, púder, pirosító (bár ezt nagyon ritkán használok, inkább csak bronzosítóval kontúrozok).

A bőrhibákra nem jó az alapozó előtt rakni a korrektort, mert az alapozónak elvileg a nagy részét el kell fedni, így csak ami kicsit átüt, arra kell a korrektor. A youtube-on profi sminkesek videóit szoktam nézni, ők olyan sorrendben használják általában, mint én, mert tőlük szoktam ellesni. :)

2012. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó a sorrended, én sminkes blogokról tanultam sminkelni és általában így használják a sminkesek is a termékeket:

- Hidratálókrém,

- Alapozó,

- Korrektor,

- Púder.

2012. dec. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
10.09: igen, a bőrhibákra én is az alapozó után tenném a korrektort, viszont a szem alatti karikákra az alapozó előtt érdemes. Legalábbis én így tudtam. Vagy jobb ott is csak az alapozó után?
2012. dec. 14. 20:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem pattanásos bőröm van(nem komoly, de van néha egy kettő)

Én úgy vettem észre, hogy a legcélszerűbb ha az alapozó után korrektorozok, púder előtt. Aztán mindent rápakolok az arcomra és ha sikerül lesimítanom a korrektort az ecsetes munkával akkor újrakorrektorozom és pici púdert teszek rá.


És alapozót használok szemkörnyékre is, púder nélkül.


Majd rájössz nálad melyik válik be, sokban függ a sorrend azon is hogy milyen állagú termékeket pakolsz egymásra, vagy azoknak milyen a fedése.

2013. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp a bőrszíneddel megegyező vagy ahhoz legközelebb álló színt válassz. Se a túl világos, se a túl sötét alapozó nem jó, mivel színe túlságosan elüt a bőrszíntől, ráadásul nem is fed megfelelően.

Ha száraz a bőröd, válassz egy zsírosabb állagú alapozót, azzal még télen sem szárad ki a bőröd.

Ha zsíros vagy vegyes a bőrtípusod, akkor válassz egy olajmentes, mattító alapozót.

Kiszerelésüket tekintve is többféle közül választhatsz: ezek közül a legnépszerűbb a folyékony, tubusos alapozó , bár a legpraktikusabb a folyékony állagú, pumpás kiszerelésű, és az alapozó stift. Utóbbi olyan, mint egy rúzs, nagyon könnyű használni, és gazdaságosabb, mint a többi, mivel nem maradhat a tubus alján alapozó amit nem tudsz elhasználni.

Használata:


1. lépés:Az arcbőr hidratálása egy tápláló arckrémmel.

Ennek segítségével az alapozó egyenletes lesz majd, és nem emeli ki a bőr száraz, hámló részeit.


2.lépés: Az alapozó felvitele

Miután felvittük az alapozót a főbb helyekre( áll, orr, homlok, szem alatti rész) eloszlathatjuk azt alapozóecsettel, szivaccsal, vagy az ujjainkkal. Azt a megoldást válasszuk ami számunkra a legegyszerűbb, azonban a pattanásos bőrűek lehetőleg ne az ujjaikat használják, mivel az ujjainkról a bacikat valamilyen szinten így belekenjük a bőrünkbe, és csak rosszabbodik a pattanásos bőr. Az ecsettel és a szivaccsal nagyon szépen, egyenletesen lehet eldolgozni az alapozót.

Figyeljünk arra, hogy az eldolgozásnál ne álljunk meg az arcunk szélénél. Vigyük tovább a nyakra, vagy akár a dekoltázsra is, valamint a füleink felé is vigyük el, így elkerülhetjük a maszk-hatást, ami elég ciki tud lenni.

Ha úgy látjuk nem fedett el minden hibát az alapozó, ne vigyünk fel még egy réteget, hanem használjunk azokon a részeken a bőrünktől eggyel világosabb árnyalatú korrektort.

3.lépés: A szem alatti karikák eltüntetése

Ehhez használjunk egy világos ( ha nagyon sötétek a szem alatti karikák rózsaszínes) árnyalatú korrektort. Vigyük fel a szemhéjra is és a szem alá is, valamit a szem külső zugába is (ott gyakran kipirosodik a bőr), majd az ujjainkkal paskoljuk be a bőrbe.

4. lépés: Az alapozó fixálása

Ehhez egy mattító púdert használjunk, ami ugyancsak megegyezik bőrünk színével.( nyáron bronzosító hatásút is választhatunk). Ezt egy puha púderecset segítségével vigyük fel, ne túl vastagon, a lényeg a természetes hatás.

5.lépés : pirosító felvitele

A pirosítót ugyancsak púderecsettel ( vagy kis púderpárnával) vigyük fel a Ha ecsetet használunk, miután belemártottuk a pirosítóba, kicsit ütögessük le róla a port, így nem pont megfelelő mennyiség kerül az arcunkra. A helye vagy az "almácskák" legyenek ( ez esetben mosolyogva vihetjük fel oda legkönnyebben a pirosítót), vagy pedig a járomcsont( ebben az esetben arcunkat szívjuk be, csücsörítsünk így kiugrik az a rész. Innen a fülek irányába dolgozzuk el, az ecset segítségével).

2013. jan. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!