Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogy is van ez a korrektor,...

Hogy is van ez a korrektor, alapozó dolog? Fehér a bőröm, így a pattanások, szeplők is feltűnőebbek . Mit használjak, hogy ezeket elfedjem, de a bőröm színétől se üssön el?

Figyelt kérdés

16 vagyok.

Az a bajom,h utálom a szeplőim,emiatt használok alapozót....és ebből adôdóan vannak pattanásaim.

Pár ezer forontnál többet nem szeretnék költeni,max 3at.

Eddig csak alapozót vettem,korrektort nem ...használatát sem tudom,pedig lehet arra lenne szükségem,h fedjen.

Az az igazság,hogy nem akarok két kiló festéket magamra kenni,mert az undorító,csak annyit szetetnék,h valamennyire fedjen.


Tehát mindkettőt használjak? Mit javasoltok?

Jah és nem vörös,hanem barna a hajam.csakhogy ez ne legyen kérdés.


2012. dec. 26. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem mindenképp olyan alapozót használj,amilyen szinű a bőröd,a korrektor pedig 1 árnyalattal világosabb legyen ennél h elfedje az apró bőrhibáid,szeplőid:)) a korrektorok közül én AVON-osat vagy LORA-t használtam eddig és egész jól fednek. am remélem tudtam segíteni:P :))
2012. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jah bocsi kimaradt hogy az alapozót fixálnod kell valami arcpúderrel lényeg h az is világos legyen amilyen a bőröd,és púderecsettel fel tudod vinni:)
2012. dec. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm.:)
2012. dec. 26. 15:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Alapozó:

Hosszútávon érdemes jó minőségű alapozóba fektetni a pénzt. Ezek között is találni olyat, ami a mi pénztárcánkhoz is elfogadható árú. Nekem most rimmel lasting finish folyékony alapozóm van. Ennek egész jó a fedése és nem is olyan drága, viszont nincs belőle nagyon világos bőrre. Nővérem pl. a mac factorról szokott ódákat zengeni, legközelebb azt fogom kipróbálni, abban azt hiszem van, világos árnyalat is. Ezenkívül ami még egész jó alapozó azok alapján, amiket hallottam, az a maybelline és a manhattan. Ezek egyébként 3000 Ft körül vannak, de érdemes akkor venni, ha akciós. :)

Korrektor:

Korrektorból mindig a bőrszínedtől eggyel világosabb árnyalatút vegyél, így jól fogod tudni korrigálni a bőrhibákat. Én azt mondom, korrektorból érdemes kettőt venni. Egyet a pattanásokra, nagyobb bőrhibákra, egyet pedig a szem alatti karikákra, kis bőrhibákra, szeplőkre. Pattanásokra nekem az essence pure skin korrektor vált be, mert ennek erős a fedése, így teljesen el tudom fedni vele a bőrhibákat, ráadásul antibakteriális és segít leszárítani a pattanásokat, így hamarabb elmúlnak. Szem alatti karikákra még nem találtam meg a tökéleteset, bár az essence stay all day folyékony korrektora egész jó volt. Ezek egyébként 7-900 Ft körül mozognak.

Púder:

Az alapozót mindenképpen érdemes fixálni púderrel. Ha zsíros a bőröd, érdemes mattító púdert venni, viszont, ha nem zsíros a bőröd, ne vegyél ilyet, mert ezek általában szárítják a bőrt. Vannak úgynevezett áttetsző púderek, amiknek tényleg csak annyi a funkciója, hogy fixáld vele a sminket. A púderekről bővebben én sem tudok nyilatkozni és ajánlani sem, mert még én is keresem a tökéleteset..


És akkor a sminkelés.. :)

A tökéletes hatáshoz természetesen szükség alapozóra, korrektorra és púderre is, de nem kell a tökéletességre törekedni, mert könnyen túlzásba lehet vinni.

Az arctisztítás, hidratálás után jöhet a sminkelés. Először az alapozót érdemes felvinni. Lehet szivaccsal, ecsettel, ujjal, ki kell tapasztalni, hogy válik be. Az a lényeg, hogy az arcod közepétől kifelé vidd fel az alapozót, tehát az orrodtól az arc széléig stb. Figyelj arra, hogy egyenletesen, vékonyan vidd fel az alapozót. Az alapozás után jöhet a korrektor. A szem alatti karikákra csak óvatosan ütögesd bele a bőrbe, nem szabad nagyon dörzsölni, mert nem tesz jót a szemkörnyék érzékeny bőrének. A bőrhibákra, pattanásokra pedig jöhet egy erősebb fedésű korrektor, de mindig dolgozd el az ujjaiddal szépen, hogy ne legyen éles határ az alapozó és korrektor között. Végül jöhet a púderezés. Ha a púderezésnek már csak az a célja, hogy fixáld a sminket, elég, ha egy nagy púderecsettel eloszlatod az arcodon a púdert. Ha szeretnéd kihasználni a púder nyújtotta minimális fedést is, érdemesebb egy pamaccsal felvinni a púdert, picit odanyomogatni a bőrhöz, majd a felesleget a púderecsettel leszedni.


Amire nagyon fontos, hogy odafigyelj sminkelésnél. Az alapozót dolgozd el a homlok és a haj találkozásánál, a fülnél, az állcsont alá is, különben nagyon feltűnő lesz, hogy alapozót használsz. Érdemes a végén az ecseten/szivacson/ujjadon maradt alapozót lekenni egy kicsit a nyak irányába, amit a végén a púderecseten maradt púderrel fixálhatsz, így még kevésbé lesz észrevehető, hogy alapozót használsz.

2012. dec. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt!:)
2012. dec. 26. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!