Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ha a fekete hennára durva...

Tamara L kérdése:

Ha a fekete hennára durva allergiás tüneteim voltak, a hajamat mennyi eséllyel tudnám biztonságosan befestetni gesztenyebarnára? Van esélyem vagyok rá allergiás?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 évvel ezelött, fekete hennát csináltattam a két karomra. 2 hétre rá, amikor már kopott lefelé, hólyagok keletkeztek mintaszerüen, szorosan egymás mellett. Viszketett, hámlott, kenni kellett...

Minden hajfesték oldalán megtalálható a: "ne használja, ha korábban ´fekete henna´tetoválásra akármilyen reakciót észlelt." (még sohasem volt befestve a hajam)



#hajfestés #fekete henna #allergiás tünet
2015. jún. 11. 19:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Van esélyem hogy nem vagyok rá allergiás? *
2015. jún. 11. 19:05
 2/7 anonim ***** válasza:
először szerintem valamilyen ammóniamentes festéket vegyél. és semmiképp se hagyd ki a bőrpróbát. de szerintem nem érdemes ezzel próbálkozni, ha ennyire durván allergiás lettél
2015. jún. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak úgy tudod meg,ha veszel festéket és csinálsz próbát. És legalább 2 napot várj vele akkor is,ha nem jelentkezik reakció. Én sürgősségin kötöttem ki a fekete festékkel. :) Nem kívánom neked. És én sajnos nem is az ammóniára vagyok allergiás,hanem a diamin származékokra..az meg mindegyikben van. :(
2015. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A börpróbát egy napja csinálom. Eddig semmi tünet. Köszönöm a válaszokat! De szerintetek ha nincs semmi észrevétel 2 nap után se,akkor megpróbáljam?
2015. jún. 11. 22:04
 5/7 A kérdező kommentje:

Am #1. ha nem lenne fontos számomra a hajfestés én se próbálkoznék :/ de még most kell tesztelnem ha allergiás vagyok rá mert színézsnönek és modellnek készülök :) oda pedig kell a változatosság a hajszin terén. Ha allergiás vagyok rá, nem tom mi tévö legyek :(

De nked is köszi a válaszodat! Lhet h elöbb az ammóniamenteset megpróbálom! :)

2015. jún. 11. 22:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha 2 nap után sincs,akkor hajrá. De ha ráfested a fejedre és miközben rajta van és bármi furcsát észlelsz (csíp.ég,viszket) akkor azonnal mosd le. És ha van otthon kálcium,vedd be. És többször moss hajat utána. De szerintem ha nem jön ki semmi 2 nap után,akkor nem lesz gond. Nekem bőrpróbánál 20 perc után vörös és duzzadt lett a bőröm..
2015. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Rozmaring36 válasza:
Én netről rendeltem fekete hennát. Az oldalon rögtön nem láttam hogy ennyire veszélyes és a tenyeremre meg a tesóm kézfejére csináltam. Aztán mikor láttam hogy mennyire veszélyes eléggé megiedtem neki semmi nekem picit ég (szerintem mert utána szivaccsal mostam hogy minnél több lejöjjön). Egyébként csak 5-10-15 percet volt rajtunk mert rögtön alaposan lemostuk. Ez 5-6 órája volt. Szerintetek lesz baj? Amúgy szerintem fodrászt és bőrgyógyászt kérdezz meg.
2015. júl. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!