Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » 16 év feletti lányok ti úgy...

16 év feletti lányok ti úgy naponta mennyire sminkelitek magatokat?

Figyelt kérdés

az a helyzet, hogy nekem sajna nincs túl szép arcom, na meg bőröm sem a legszebb..:D és gondoltam rá hogy elkezdenék sminkelni, hátha egy kicsit növelné az önbizalmamat! :3

viszont amikor látom youtube-on a sminkelős lányokat, nagyon szépek, de amint leveszik a mindennapi sminkjüket, kicsit máshogy néznek ki..:/ és nem tudom, ti szoktatok ennyire sminkelni, vagy ez mennyire mindennapi?:) mert én most azon töprengek, hogy mennyire merjek sminkelni, mert ahogy látom a környezetemben rengeteg természetesen tökéletes lány van, akik nem igazán sminkelnek, így amikor valaki egy kicsit többet használ, az már eléggé fel szokott nekem tűnni. vagy hogy van ez?:) mi a véleményetek, és ti hogy szoktátok? tudtok adni tanácsokat?:3

kort is írjatok lécci:)



2016. márc. 20. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Csak alkalmakkor, esküvőre, buliba, stb sminkelek, ahol lehet fotó is készül. Akkor sem viszem túlzásba, BB krém, rúzs, szemfesték, tus, korrektor, kb ennyi.


Azt sose feledd, hogy a smink csak elfedi a problémákat, és nem szünteti meg azokat.


Mi a baj a bőröddel? Hogy szoktad ápolni? Én a helyedben előbb elmennék egy bőrgyógyászhoz, hogy nincs-e valami a háttérben, mielőtt még elkezdenéd kenni magadra a termékeket.

2016. márc. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, persze ápolom a bőrömet:) egy ideje gyógyszert szedek rá, amitől már jobb, csak hát a hegek megmaradtak sajnos:/
2016. márc. 21. 00:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindig is problémás volt a bőröm, én is voltam már vele bőrgyógyásznál, stb., de még így is van egy-két pattanásom.

Én szinte mindig sminkelem magam, ezt nem úgy értem, hogy nem merek elszaladni a boltba smink nélkül, de ha iskolába megyek, vagy ilyesmi, akkor mindig.

Szerintem nincs ezzel semmi baj, nekem sokat segített így önbizalom téren, és ez nem azt jelenti, hogy "vakolat" van rajtam.

Mindig azzal kezdem, hogy bekenem az arcom valamilyen hidratáló krémmel (vagy sminkalappal), arra kenem fel az alapozót, így a bőr nem az alapozót szívja magába. Ezután fixálom egy kis púderrel, megcsinálom a szemöldökömet és felteszek egy kis szájfényt.

Az eredmény természetes és még a pattanásaim sem látszódnak. :)

2016. márc. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha egyik nap sminkel valaki, jó erősen, másik nap semennyire, jó, hogy feltűnik neked.

Nekem a legtöbb lány a környezetemben vagy állandóan sminkel (és ez a többség) vagy soha. Így akik sminkelnek, azokat már azzal együtt szoktam meg, ez a természetes náluk.

Ha a problémáidra hatásos a gyógyszered, csak hegek maradnak, azt rendszeres hámlasztással (fizikai, kémiai), radírozással, pakolással és hidratálással (!!) hamar meg tudod szüntetni.

2016. márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
38%

BB-krém és szempillaspirál, ha szükséges, kis korrektor és nagyjából eddig terjed nálam a sminkelés, ha nagyon precíz vagyok, valami világosabb rúzs, vagy a szememre egy vékony tusvonal, nekem nincs türelmem fél órával előbb felkelni ehhez, így meg 5 perc alatt letudom és kész. :D És megbolondulok, hogy mindenki transzvesztita vastagságú szemöldököket húz magának meg ki sem lát a vakolat alól, az ilyen beauty guruk youtubon pedig csak hab a tortán. Komolyan, kinek van pénze meg ideje ennyit mázolni? És ki tud rá vigyázni meg igazgatni egész nap? Neeem, szerintem őrizd meg magad és kicsit hangsúlyozd a szemed, vagy az apróbb bőrhibákat/szem alatti sötét karikákat tüntesd el csak, ha szeretnél valamit.:)


Buliba/alkalmakra, mikor mindenki puccba vágja magát, megy a vörös/pink rúzs, szemhéjtus, púder, alapozó, minden, de amint hazaértem, mosom is le, mert annyira idegesít. :/

19l

2016. márc. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

Én 16 éves vagyok és mindig ezeket használom hétköznapokon:

Alapozó

Korrektor

Mattító púder

Szemöldökömet szoktam kiegészíteni, de csak annyira, hogy még természetesnek hasson.

Aztán bőrszínű szemhéjpúder

Szempillaspirál

Szájfény vagy rúzs

Ha valami különleges alkalom van akkor még tus és erősebb rúzs

2016. márc. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dolli1993 ***** válasza:
100%

Az a jó, ha nem látszik, hogy ki vagy sminkelve. Mindenkinél más a természetes, nálam alapozó+szempillaspirál kombó, ez az emberek többségének fel sem tűnik. Sokan az alapozásnál kúrják el, mert nem jó árnyalatot választanak, vagy túl vastagon viszik fel. A másik a szemöldök formázása (túl sötét szín, túl erősre festik, nem illik az illető arcához). Na ez a kettő vészes :D

23

2016. márc. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Valószínűleg a nagyon szép, tökéletes lányok is ki vannak sminkelve, csak "no makeup makeup"-ot hordanak. :D

Egyébként alapozó, szemem alá folyékony korrektor, pirosító, szemöldökceruza, és szempillaspirál az, amit szinte mindennap használok. Ha bulizni megyek, vagy valami alkalom van, akkor szemhéjtust és rúzst is használok, esetleg szemhéjpúdert.

2016. máj. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!