Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nem vagyok megelégedve a...

Nem vagyok megelégedve a körmösömmel, hogyan mondjam le?

Figyelt kérdés

Egy alkalomra csináltattam magamnak műkörmöt és nagyon megtetszett, ezért azóta is van. Viszont mivel előtte nem jártam ezért nem ismertem senkit, így ahhoz mentem el, akit egy rokonom ajánlott. Addig, amíg a legegyszerűbb dolgokat kérem tőle, nincs is semmi baj, viszont ahányszor valamilyen mintát kértem, az sosem úgy nézett ki mint ahogyan megbeszéltük. Mindig viszek neki képeket, hogy erre gondoltam és megkérdezem, hogy így lehetséges-e (van-e hozzá eszköze, meg tudja-e csinálni stb.) és mindig azt mondja, hogy igen, persze. Természetesen nem azt várom tőle, hogy teljesen, 100%-ig úgy nézzen ki mint a képen, de mikor köszönő viszonyban sincs vele, akkor azért ideges szoktam lenni. Nem kezdek el vele bunkóskodni vagy hisztizni, de ami nem tetszik, az nem tetszik. Egyszer megkértem, hogy inkább mossa le mert nem tetszett és ezen meg megsértődött és azóta úgy érzem, hogy "haragszik" rám vagy nem is tudom ( szinte nem is szól hozzám és kicsit bunkón viselkedik). Én úgy gondolom, hogy egy körmöstől elvárható lenne, hogy a sima egyszínű lakkon túl is tudjon körmöket készíteni, egy egyszerűbb mintát felfesteni.

Úgy érzem, hogy többet nem szeretnék hozzá járni, viszont van időpontom mert automatikusan írja magának mindig a következő alkalmat. Arra is gondoltam, hogy megkérem, hogy szedje le mert már nem szeretnék többet, de tudja, hogy imádom a körmöm és gondolom azért látja rajtam, hogy nem kifejezetten vagyok megelégedve a munkájával úgyhogy gondolom tudná, hogy csak kamu. Viszont, ha csak lemondanám az időpontot és elmennék máshoz, akkor pedig rögtön mondaná a következő alkalmakat, hogy mikor tudnék menni.


2017. márc. 25. 07:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csinálnám hogy lemondom az időpontot valamire hivatkozva(pl dolgoznod kell és nem tudsz menni vagy elutazol stb) és majd jelentkezel. Aztán nem hivod többet. Nem a legjobb ez se, de ha ennyire sértődős akkor nem tudsz vele mit csinálni.
2017. márc. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyébként nekem is ez volt az első dolog, ami eszembe jutott, de nem tudom, hogy ez mennyire bunkó vagy mennyire gáz, nem szeretek hazudozni másoknak. Viszont az igazat nem szívesen mondanám meg neki mert szerintem akkor már a fél város utálna még ismeretlenül is, nekem is mindig kibeszéli a többi vendégét, szóval szerintem rólam is sztorizgatna. Nagyon sértődős, már régóta körmözik és azt gondolja, hogy ő tökéletes munkát végez és ezért eléggé fenn is hordja az orrát, viszont nem fejleszti magát, nem képezi magát, nem tanul és ez meg is látszik rajta.
2017. márc. 25. 08:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát elég szomorú, hogy ilyen a hozzáállása. Azért az alaptanfolyam édes kevés. Meg kijön szinte minden évben valami újdonság is. A mai világban már nem engedheti meg magának az ember hogy ne képezze magát. Főleg ilyen kreatív területen.
2017. márc. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem küldj neki egy udvarias sms-t, hogy köszönöd az eddigi munkáit, de idő- vagy pénz hiányában sajnos nem tudsz járni hozzá a továbbiakban. Vagy ha bevállalod, írd meg, hogy szeretnél kipróbálni más stílusú körmöket, vagy egy barátod/ismerősöd elkezdett ezzel foglalkozni, és szeretnéd őt kipróbálni. Én egyébként annak, aki lekezelő velem (pedig én vagyok a vendég) és ráadásul nem nyújt színvonalas szolgáltatást, simán megírnám, hogy a jövőben nem szeretném igénybe venni a szolgáltatást, mert találtam olyan körmöst, aki jobban megfelel az igényeimnek. További sok sikert és jó munkát aláírás. Ennyi. Egyébként sem tartozol magyarázattal, a szépségiparban hatalmas a verseny, és aki nem tudja tartani a lépést (hiszen ő nem is képzi magát), az rövid időn belül tönkremegy. Ebbe a szakmába hatalmas alázat és fejlődni akarás szükséges, ha benne ez nincs meg, nem te leszel az utolsó, aki ott hagyja. Azzal meg ne foglalkozz, másnak mit mond, ha az ő vendégeinek megfelel az, amit nyújt, az már nem téged minősít. (Amúgy a jobb körmösök általában külön stílusra specializálódnak, amíg az egyik sellőporral dolgozik jól, lehet hogy virágokat festeni pl nem tud, és másnál fordítva. Érdemes megkeresni azt a stílust, ami neked tetszik (romantikus virágos, modern fémszálas stb), és olyan szakemberhez járnod, aki kifejezetten a neked tetsző körmökkel foglalkozik. Alapszinten minden jó körmös el tudja készíteni, amit kérsz, de lehet, hogy ő másban kiemelkedő, ami viszont neked nem tetszik.)
2017. márc. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!