13 évesen piercing?

Figyelt kérdés
Szeretnék piercinget (fül),mert a kedvenc bandám legtöbb tagjának is van pcje(tetszik is régebb óta a piercing téma)..Valamint ezzel is szeretném kifejezni,hogy szeretem őket:). 18 éves korom után tetoválást is szeretnék,de ez egyenlőre még odébb van.:D A kérdésem az lenne,hogy szerintetek korai-e 13 évesen megcsináltatni? Anyukám nagyon ellenzi,2x annyit fizetett volna,csakhogy ne csináltassam,de nem tud lebeszélni.. Mégis megengedte,nehogy titokban csináltassam,valami olcsó,de nem steril helyen.(bár nem telne ki tőlem) Viszont az,hogy ennyire ellenzi kicsit elgondolkodtatott. Apám ki is gúnyolt,hogy "hát roh@dt csodásan fogsz kinézni".. Kicsit elbizonytalanított,és elvette a kedvem az egésztől. Szerintetek érdemes megcsináltatni?
2017. jún. 18. 13:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én 14 évesen magamnak szúrtam a fülembe legalább három lyukat. :D Semmi nem volt, amikor már nem tetszett, akiszedtem őket, és szépen beforrtak a lyukak. Ma már nem is látszik a nyomuk. :) Úgyhogy hajrá!
2017. jún. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Semmi bajom a piercingekkel, tele vagyok velük, de ettől még a jogszabály szerint nem szúrhatnak-ahol meg szúrnak, az olyan is. Igényes, tiszta, törvényesen működő helyen nem szúrnak.


Szép kis szülő lehetek, ha érdekel, hogy a tini gyerekem ne szedjen össze valami fertőzést, esetleg olyat, amivel tönkre megy az élete. Vagy csak a jóképességű idióta, aki iparengedélyt se kapott olyan helyre szúrjon ahová nem kéne, fülporc elég érzékeny terület, hozzáértéssel kell szúrni, mert csúnyán el lehet cseszni


És nem engedném azt se a hülye gyereknek, hogy azért szúrasson, mert az aktuális bandának amit hallgat van. P

2017. jún. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
#11, azt nem tiltja semmi, hogy magadnak szúrj, azt viszont jogszabály, hogy egy idegen 13 évesnek
2017. jún. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
"Fülporc elég érzékeny terület, hozzáértéssel kell szúrni, mert csúnyán el lehet cseszni". Ááááá várjunk.Én nem mondtam,hogy helix:D.Sima lobe pcről van szó:D
2017. jún. 18. 17:44
 15/22 A kérdező kommentje:
"És nem engedném azt se a hülye gyereknek, hogy azért szúrasson, mert az aktuális bandának amit hallgat van. P.". Meggyőztél,tényleg hülye vagyok:c Jhaj most romokban hever a lelkem:c. Rengeteg ember van,aki azért csináltat tetoválást (ami egy életre szól:)),mert divat. Nem kéne fennakadnod egy szerencsétlen piercingen,főleg,hogy önkifejezés,nem divatmajomság végett készül c:.
2017. jún. 18. 17:49
 16/22 anonim ***** válasza:

Én 11 évesen csináltattam először fülpiercinget, azóta is nem egy pc látható rajtam (25 éves vagyok) :D

Ha kiveszed semmi látható nyom nem marad utána, semmit nem árt ha normális helyen csinálják.. Akkor nem tudom mi az akadálya.

2017. jún. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
52%

" Ááááá várjunk.Én nem mondtam,hogy helix:D.Sima lobe pcről van szó:D"


az nem piercing b+, hanem fülbevaló

2017. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ha fülcimpába van azt szerintem csinálják bármikor de mondjuk porcba már kevés piercinges vállal 16 év alatt. Viszont lehet kérni fognak egy szülői beleegyezést.
2017. jún. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Amúgy a fülbevaló definíció szerint piercing, a Smart is kicsi, smart-nak hívjuk mégis autónak számít. A különbség mondjuk egy sima lobe és egy helix között mindössze annyi a különbség hogy előbbi társadalmilag elfogadott, indiában pl már a kisgyerekeknek is sokszor van orr piercingje, itt kb rád uszítanák a gyámügyet ha ilyet tennél, ott teljesen normális míg pl amerikában 16 alatt a fülcimpát se szokták lyukasztani míg itt néha a pár napos csecsemőnek is megteszik.
2017. jún. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Rendes fülbevalóm van:) Fölötte 2 lyukat szeretnék. Képzeld ezt hívják Lobe PIERCINGnek:O Szóval c: Nice.
2017. jún. 19. 10:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!