Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok, ti mennyire sminkelite...

Lányok, ti mennyire sminkelitek magatokat? Miket használtok, és milyen márkájúakat? A pattaásos arcotokat is sminkelitek? 20/L

Figyelt kérdés

Elég pattanásos a homlokom és az állam. Erre írt fel a bőrgyógyász egy drága Zindaclin gélt, de mintha nem használna, ezért elkezdtm használni alapozót, meg púdert. Azoktól is pattogok ki, de már fogalmam sincs mit csináljak. Az alapozó oriflame very me márkájú. Lehet, hogy valami drágábbat kéne kipróbálnom? Eléggé világos bőrömvan, így pórul jártam néhány alapozóval. Tudom ez csak elfedné a pattikat, de nagyon rosszul érzem magam, amikor társaságban vagyok, agy kimgyek a városba, és csúnya pattanások borítanak (még a nyakamat is, meg a hátamat is). Ha van rajtam alapozó, ami csak valamennyire kicsit fed, olyan magabiztosnak és szépnek érzem magam.


20/L



2017. szept. 22. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp kérdezd meg a bőrgyógyászt,ha nem segít amit adott,adnia kell másikat. Én szerencsére nem vagyok annyira durván pattanásos,de azért elég kellemetlen,kis pöttyök jönnek ki általában mikor menstruálok.

Én alkohollal szoktam átmosni az arcom meg a hátam minden este. Hetente egyszer szódabikarbónával "hámlasztom" attól lejön a száraz,elhalt bőr,és szép puha lesz. Próbáltam már élesztős pakolást,de nem vettem észre különösebb változást,habár sokan esküsznek rá. Legrosszabb esetben,ha sürgős,éjzakára kenek rá egy kis fogkrémet hogy leszárítsa. Ennyit tudok. :D

Ha sminkkel akarod fedni érdemes beszerezni egy kontúr palettát,ami tartalmaz sokféle bőszínt+rózsaszínet és zöldet. Én is nemrég vettem,azóta pontosabban le tudom fedni a bőrhibákat mint simán alapozóval. Nézd meg youtubeon,hogyan csinálják,hogy ne legyen feltűnő-elütő színe. Ha jól csinálod,teljesen elfedi. Például a piros felületekre kensz egy kis zöldet,az semlegesíti a színt és arra már mehet a bőszín,és nem fog látszani hogy alatta piros volt.De az irritált,gyulladt bőrnek nem biztos hogy jót tesz,ezért mindenképp próbáld először fertőtleníteni,gyógyszerekkel kezelni,ahogy épp szükséges :)

2017. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Mindennap sminkelek, kétnaponta használok bőrradírt, és reggel, este megmosom az arcom micellás vízzel és arctonikkal. Elég szép most a bőröm, néha szokott csak egy-két csúnyább pattanás kijönni, általában menzesz előtt. Alapozó, sminkalap, korrektor, púder az most jelenleg mind Oriflame Giordani Gold márkájú, és ezekkel tök jól el tudom fedni a pattanásokat, ha van (persze nagyon közelről azért látszik). De ha ennyire pattanásos vagy, akkor azt rendesen kezeltetni kéne, mert az alapozók nem segítenek rajta, csak elfedik. Ha nem használ ez a gél, akkor menj vissza, és mondd meg az orvosnak. Mióta használod? Azért ne egy-két nap alatt várd a változást.
2017. szept. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már több hónapja használom :/ ez a 3. krém, amit felírtak nekem. Ez előző kettő se vált be :/
2017. szept. 22. 15:42
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:
57%

Nekem nincsenek pattanásaim, de mikor problémásabb volt a bőröm is sminkeltem, és nekem nem lett tőle rosszabb. Az alapozó zavarhatja a bőrt, ha olyan anyag van benne, amire érzékeny a bőröd, ezt ki kell tapasztalni. Szerintem az oriflame nem egy jó márka, és ha kipattogsz tőle, érdemes lenne mást megpróbálni.


Érdemes lenne továbbá a bőrápolása jobban odafigyelni, menj el egy jó bőrgyógyászhoz. Használj mellette sminket nyugodtan, de próbáld meg orvosolni a problémát, mert az egy dolog, hogy esztétikailag nem tetszik neked, de nem is egészséges, elvégre egy gyulladásos problémáról van szó.

2017. szept. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Ha ennyire kipattogsz menj el gasztroenterológiai vizsgálatra vagy allergiavizsgálatra! lehet, hogy nem is a bőröd a ludas:)
2017. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem alapvetően nem pattanásos a bőröm, néha viszont kijön egy-egy. Én akkor szoktam sminkelni, és eddig ritkán volt, hogy még rosszabbá tette volna. Én Catrice-t és egy koreai márkának, az Aritaumnak az alapozóját használtam mostanában, ill. az Essence Get Picture Ready! púderét, de sztem azt kivonták a forgalomból, ill. Müllerben kapható Bell Hypoallergenic márka púdereit - és én is világos bőrű vagyok, és szenvedek attól, hogy nem találok gyakran elég világos púdert és alapozót. Amúgy emellé teafaolajos ecsetelőt használok, ha kijön egy-egy pattanás, de nem tudom, ilyen mértékű pattanásosodásra az hat-e.


Én a helyedben próbálnék keresni egy új bőrgyógyászt, ha eddig nem váltottál mondjuk az 1. vagy a 2. krém óta, és megvizsgáltatnám még 1x.

Plusz megpróbálkoznék egy natúr alapozóval, vagy bármivel, amiben nincs kőolajszármazék (gyanítom, az Oriflame-ben van), akár picit drágábbal is, de nem tudom, az Oriflame mennyibe kerül... mert az sem mindegy, te mennyit tudsz erre félretenni.


Amit még mondanék, hogy nem tudom, ezeket mennyire csinálod/nem csinálod, de amire még érdemes odafigyelni:

- amivel felviszed az alapozót, ilyen mértékű pattanásosság mellett, napi szinten alaposan tisztítsd meg, és csak azután kezdj el sminkelni, hogy jól megmostad a kezed

- lehetőleg ne tapogasd az arcod napközben, vagy csak kézmosás, kézfertőtlenítés után

- az ágyneműdet gyakran cseréld tisztára, főleg a párnahuzatot

2017. szept. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!