Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ha egyszer mellbimbó piercing-...

Yrázimá kérdése:

Ha egyszer mellbimbó piercing-em lenne, akkor a jövőben (ha kiveszem a piercinget) tudok azzal a mellemel még szoptatni?

Figyelt kérdés
Játszadozom a gondolattal, hogy egyszer talán csináltatok, de azzal nem ártana tisztában lenni, hogy ez azt jelenti-e majd, hogy azzal a bimbóbal már soha nem szoptathatnék. Mármint ha kiveszem beforr egyáltalán (marmint ha a gyógyulasi folyamatnak már vége, vagyis már nem friss a szúrás), és ha be is forr, azon át megy-e egyáltalán a tej.

2018. jún. 16. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Nekem van, es ha bar en nem tervezek gyereket, azert nemi informaciot kaptam rola.

En nem merem kicserelni oket masfajtara, mert nagyon hamar beforrnak elvileg. Meselte egy lany, hogy ketto volt neki, es cserekozben nem ert ossze a ket piercing szara (attolva cserelte ki) teljesen, es beforrt neki szinte azonnal, nem tudta osszenyomni.

Szoval ha kiveszed, hamar beforr, de nyoma 99% hogy marad. Van aki piercinggel szoptat (bar veszelyes es nem higenikus, sot lehet fajdalmas is szerintem), van aki meg kiveszi szoptatasig es ujraszuratja.

En ugy tudom, lehet utana szoptatni. Hallottam ilyen keringo mitoszokat, hogy rossz helyen atszurva elzarja a csatornat stb, nem tudom mennyire realis.


Van benne kockazat, igen, de inkabb kerdezz meg par piercert, mik a vendegeik beszamoloi :)

2018. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Igen, tudsz vele szoptatni.

"Ugyan vannak ilyen mítoszok, hogy elzárja..."-ra még most is azt tudom mondani, hogy aki kicsit is figyelt biológián, az tudja, hogy a tejcsatornákból több van, ami az egész mellbimbóban felületileg elosztva foglal helyet. Nagyon érdekes, de a férfiak mellbimbójában is tök ugyan ez a helyzet. Ugyan a férfiak nem szoptatnak és náluk a mellbimbó csak "történelmi" elem, de bizonyos folyamatokkal a férfi mellbimbóból is lehet "fejni".

Amikor átszúrják a mellbimbót, akkor tény, hogy több tejcsatornát is sértenek vele. Ahogy az ékszer belekerül, a bimbó szövete körbeöleli, és ahogy szép lassan gyógyulni kezd, úgy a sérült tejcsatornák is oldalirányban gyógyulnak. A látszólagos gyógyulási idő 2-3 hónap, de a teljes gyógyulási idő, amikor a szövetek rendesen és erősen is gyógyultnak tekinthetők, nagyjából 1 év. Cserélni 3 hónap után lehet, de előtte célszerű orvosi vazelint az előző ékszerrel együtt belemozgatni a lyukba, majd úgy cserélni ki a másik ékszerre, ugyanis, könnyen összemegy a lyuk. Nem forr össze, csak annyira rugalmas a bimbó, hogy a szövet összepréseli a lyukat, amit szárazon nem tudsz betölteni egy ékszerrel. Ha esetleg nagyobb, vastagabb bimbó piercinget szeretnél, az sem befolyásolja a szoptatást.

Szoptatási időszakra célszerű könnyen cserélhető ékszert hordani, és a szoptatás előtt alaposan lefertőtleníteni a bimbót és persze kiszedni az ékszert is. (Vannak ilyen klipsz szerű ékszerek, amiken nincs se golyó, se pálca, se semmi, amivel sokat kéne babrálni.)

Ha esetleg megunod és kiszeded, akkor mivel amúgy is összenyomódik, így viszonylag gyorsan, hónapok alatt forr össze. Egy kis nyoma lesz, de nem vészes.

Szúratás után célszerű otthonra beszerezni orvosi (70%-nál töményebb) alkoholt, Octenisept oldatot vagy sprayt (patika, recept nélküli), illetve szükség esetén egy kis üvegcse patikai hidrogén-peroxid oldatot (szintén recept nélküli). Frissen szúrt bimbónál két napi napi 4-5x orvosi alkohollal, utána octenisepttal, majd a 2 nap lejárta után elhagyni az alkoholt és csak octenisepttel kezelni/ápolni. Első két hétben célszerű a bimbót/bimbókat leragasztani, hogy a melltartó és más egyéb se zavarja, nyomja..stb. Ha esetleg kinövés képződne rajta, akkor hidrogén-peroxid oldattal való ecsetelés napi 3-4x 3 hétig, az leszárítja. (A maradék orvosi alkoholt fertőtlenítésre, felületi sebmosásra használhatod, a maradék octeniseptet ferőtlenítésre (seb, száj, ékszer...akármi) vagy pattanásos bőr kezelésére is használhatod, a hidrogén-peroxidot meg elzárva tartsd sötét helyen, hűvös helyen, de ne a hűtőben.

Kezdő ékszernek, ha mégis szeretnél, akkor titán anyagú, egyenes szárú, úgynevezett barbell típust ajánlom. Nagyjából így ennyi. ;)

2018. jún. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%
Az előző mindent leírt. Nyugodtan csináltasd meg, de hagyj neki bőven időt gyógyulni. Akár mindkettőbe is tehetsz, mert akkor is tudsz szoptatni. Egy ismerősöm a szoptatás idejére sem vette ki, csak szilikonra cserélte, aminek nincsenek könnyen lenyelhető részei. Mikor a babája már egyáltalán nem szopott, vissza tudta cserélni fémre. Én azért inkább nem csinálnám. A babának sem természetes, és kényelmetlen lehet mikor a bimbó amúgy is erzekeny. Érdemesebb már a terhesség alatt kivenni, hogy legyen ideje begyógyulni, és később újra szúrni.
2018. jún. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!