Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Férfi létemre undorító ha egy...

Férfi létemre undorító ha egy nő sminkel?

Figyelt kérdés
Számomra nem igazi nő,csak ilyen hülye liba,aki nem veszi észre,hogy a smink egy zsebkendővel letörölhető. Szerintem egy igazi nő nem használ sminket,hogy szép legyen,mert rendben van saját magával,és az önbizalma is a helyén van.
2018. dec. 20. 15:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Gondolom még soha életedben nem gondoltál arra, hogy a nők nem csak azért sminkelnek, mert “hülye libák”, vagy mert “így akarnak bevágódni a pasiknál”, hanem akár ez a kreativ önkifejezés része is lehet? Bírom azokat az embereket, akik azt mondják, hogy “soha életemben nem sminkeltem magam nem festettem a hajamat és soha nem is vágtattam belőle, mert így vagyok természetes”. Oké, lehet, hogy természetes, de egyáltalán nem önazonos. Minden, mi több, az önazonosság, a személyiségünk is belül van. És egy idő után KUTYA KÖTELESSÉGÜNK, hogy amik belül vagyunk, azt az öltözködésünkkel, a viselkedésünkkel kifelé sugározzuk.

Erre egy nagyon jó példa az, hogy gyerekkoromban felnőttként mindig szőke hajjal rajzoltam le magam. 16 évesen pedig ebből a korai vízióból valóságot csináltam, és befestettem a hajam.

A mai napig, azaz lassan 4 éve ezt a hajszínt viselem, és azóta érzem magam önazonosnak. Úgy öltözködöm és sminkelek, ahogy mindig is szerettem volna, és érzem, hogy a belső világom összeért a külsőmmel.

Az, hogy vannak, olyan emberek, akiknek ez nem tetszik, egyáltalán nem érdekel. Nekem sem szimpatikus mindenki, de pont ezért örülök, hogy nem csak begyöpösödött konzervatív emberek élnek a földön, hanem olyanok is, akik nyitottak a világra, és hajlandóak meghallgatni és elfogadni mindenkit.

2018. dec. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

De mi baj van az ötkiló sminkkel? Nem azért mondom, nálam a smink az ilyen minimalista, Downton Abbey - Keira Knightley akármelyik period drama filmben, de nem tartom rosszabb embereknek azokat a nőket, akik "vakolnak".

Tegyék, semmi közöm hozzá.

2018. dec. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
#22-es. Szerintem sokaknak nincs vele kifejezetten baja, hiszen mindenkinek van oka, hogy miért “vakol”. Én, mint az első/negyedik válaszoló csak azért emeltem ki, mert a kérdező vehemensen azt àllította, hogy minden smink szörnyen átváltoztatja az arcot.
2018. dec. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy nem szereted a sminket és jobban kedveled, ha egy nő természetes és nem sminkeli magát, de nem teljesen igaz, amit írsz, meg azért ez elég nagy általánosítás.

Nem csak az sminkel, aki önbizalomhiányos vagy nincs rendben magával. És nem minden nő, aki sminkel, egy hülye liba. Szerintem a férfiaknak a sminkről egy ilyen tipikus nyafogós plázacica jut eszükben, akin 10 kg smink van. Sminkelni nagyon sokféleképpen lehet. Van, aki csak korrektort és szempillaspirált használ. Van, aki komplett sminket tesz fel, de természetes a végeredmény. És van, aki kivakolja magát, az szerintem is csúnya. Viszont azzal, ha valaki normálisan, mértékkel sminkeli magát, semmi baj sincsen, attól ő még nem egy hülye liba.

Apámnak is ez a gondolkodásmódja, egyszer elhagyta egy olyan mondat a száját, hogy “minden nő, aki sminkel, egy k****”. Akkor ezek szerint lek*rvázta a saját lányát és a barátnőjét is. A barátnője régen erősebben sminkelt, ma már alig sminkeli magát, apám miatt. Én is majdnem mindig sminkben vagyok, apámnak fel sem tűnik, de persze mondogatja, hogy a smink az milyen rossz...

2018. dec. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!