Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » 3 napos nyelvpiercingnél ez...

3 napos nyelvpiercingnél ez normális? Volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

22.én, kedden szúrattam a pc-met, már nagyon régóta vágytam rá. Egy nagy szalonban csináltattam, de már akkor furcsa volt, hogy a piercer nem használt fogót, meg elég ferdének is látom...a felső golyó sokkal hátrébb van, mint az alsó, az alsó pedig nyomja a nyelvfékem.

A piercing egyáltalán nem fáj, beszélni tudok (bár nagyon pösze vagyok), viszont a nyelés rettenetes, a nyelvem úgy be van dagadva, hogy a felső bogyó félig belesüpped és a nyelvem hegyén olyan érzés, mintha megégettem volna.

A piercer azt mondta, elég ha csak tengerisós vízzel öblögetek, édesanyámnak is van, neki a Corsodylt javasolták, így most mindkettővel öblögetek. Reggel-délben-este fogat mosok.

A piercer mondta, hogy az 1 hetes gyógyulási idő alatt semmit ne egyek, ami tejtartamú, ezt be is tartom, gyakorlatilag tésztás húslevest és 100%os gyümölcslevet eszek-iszok. Napi sokszor szopogatok jégkockát, minden kaja előtt és után, utána öblögetek.

2óránként öblögetek emellett kamilla teával.

Napi 3-4 szál cigit szívok, minden cigi után corsodyllal öblögetek.

Ami zavar, az a durva dagadás (a fogaim helye is látszik a nyelvemben) és a megégés szerű érzés a nyelvem hegyén. Volt valakinek hasonló?



2014. júl. 25. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
teljesen normális dolog..
2014. júl. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi:)
2014. júl. 25. 20:55
 3/5 anonim ***** válasza:

A corsodyl jó, de a sós víz nem. Betadin oldalt vagy Phlogosol oldat is jó még rá. Normális ugyan, de ha nagyon belesüpped, akkor lehet túl rövid a szár, akkor érdemes kicseréltetni egy hosszabbra.

Fogat nem kéne mosni, legalábbis első két-három napban fogrém nélkül, utána kevés fogrémmel. Kerülni kell a meleg (forró) és erősen fűszeres ételeket, és evés után mindig öblögetni kell. Cigi után, ahogy írtad is, öblögetsz, az remek ;)

6-7 nap múlva majd lejjebb megy a duzzanat, akkor próbálkozhatsz könnyebb ételekkel is, de rágni nehéz lesz.

Kamilla tea sem rossz, de csak ha rendes kamilla (és nem fekete teás).

Jégkocka is jó, ideiglenesen leviszi a duzzanatot, de vigyázz vele mert így nyáron könnyebben kaphatsz torokgyulladást miatta.

Ferdeségre azt tudom mondani, hogy ha előre-hátra ferde, akkor az normális. Ha viszont tükörbe nézve szemből ferde, tehát nem függőleges, akkor egy kicsit el lett rontva.

Az égett érzés lehet a corsodyl miatt is, a jégkockák miatt is. Két hétig folytasd a kezelését ilyen módon, ha lejjebb ment a duzzanat 2 hét múlva, akkor elég lesz kevesebb öblögetés is. Ha viszont egy hét után sem érzel komoly változást, akkor menj vissza a piercerhez, hogy cserélje ki hosszabb szárúra.


Bármi kérdéses lenne, írj bátran privátban ;)


Mihamarabbi gyógyulást.

2014. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Daniistennoje válasza:
En Juliusban csinaltattam a piercingem Magyarorszagon( nem oda valosi vagyok(Anglia) es ugye levan-volt kopva a nyelvfekem szoval picit arrebb kellett szurni.. hat eddig semmi extra bajom nemvoltam de mostansag ugyelkezdett fajni a nyelvfekem hogy az hihetetlen, es nemertem miert, olyan mint ha fellenne sertve..16L
2014. nov. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Daniistennoje válasza:
semmi extra bajom nem volt* Bocsi!
2014. nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!