Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyunk ilyen felszínese...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyunk ilyen felszínesek párválasztás terén? Nem fontosabb, hogy boldogak legyünk egy kapcsolatban, mint hogy "méltó" párt találjunk magunknak?

Figyelt kérdés

Miért olyan felszínes ez a világ? Manapság már egyre többet hallom, főleg évfolyamtársak körében: jó pasi jó pasival, rossz pasi rossz csajjal. De miért?! És olyan nincs, hogy egy helyes pasi összeáll egy ún. szürke egérrel vagy fordítva? Ha bejönnek egymásnak, miért ne? Láttam már példát mind2-re, és sajnos mind2-nél azért is ment tönkre a kapcsolat, mert az ún. "jobb fél" nem merte vállalni a "rosszabb" / kevésbé népszerűbb felet. De ez szerintem HÜLYESÉG. Viszont a gyakorlat az igazat mutatja.


Nem fontosabb nekünk, hogy boldogak legyünk azzal, akit szeretünk, főlg, ha viszonzott? Miért adunk ennyire mások véleményére? Ez olyan furcsa és visszataszító a mai világban.


Ja, és mellesleg azért kérdezem ezt, mert (talán) én is ilyen vagyok néha: azért nem jöttek össze idén 2 fiőval, mert mások (barátok, szülők) nem javasolták hozzám "méltónak"...és nem akarom, hogy engem is felszínesnek véljetek, hiszen megkérdeztem ezta kérdést, tehát magamat is problémásnak tehintem...


18/L



2013. febr. 21. 20:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom,én mindenkire tojnék aki megpróbálna beleszólni.
2013. febr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 ktk312 ***** válasza:
100%

Mondjuk én pont leszarom ki mennyire felszínes, de ebben a témában én is az vagyok :P


Igazából nem izgat, legalább a többi dologban nem vagyok átlagos...

2013. febr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert, hiányzik az emberekből az, hogy felismerjék a valódi értékeket. Hígul a világ, mint a vizes f0s.(csak nézd meg a zene csatornákat, a médiát... ) A felmenő családi szálakat nem említem, mert attól, hogy több negatív minta van ismeretemben, mint pozitív, nem jelenti azt,hogy ez ténylegesen így van.


Akik nem ilyenek, azok meg inkább elkerülik az ilyen fajtákat és kialakítják a belső kis világukat és igyekeznek tudomást se szerezni ezekről. :)


Üdv.

2013. febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy érdekes vannak olyan zsablonpárok akik mindig vonzzák egymást


Kigyűrt kőbunkó - ostoba plázaribi

Magas kopaszodó girhes férfi - kövérkés alacsony nő

Nagyokos férfi - nagyokos csaj

Vén gazdag trotty - buta csitri

Elegáns öregúr - gerontonemezis öregasszony

Balek kocka gyerek - idegsítő, folyton pofázó tvfüggő csaj

Neolibsi - Neolibsi (kinézet: csávó öltözködése mint egy rossz b*zi, csúnya SZTK szemüveg mind2 félen, a csaj legtöbbször fekete-szőke vagy egyéb ronda kombóra festi a haját, a csávó sálat hord még nyáron is, kockás ing, támadó menyét tekintet!)

Tutyimutyi kocsmábajárós férj - aggresszív sodrófás asszony

Bunkó megalomániás férfi - csendes, szürke nő

Idegesítő bájgúnár - legrendesebb de szép csaj

Pénzes/rendes balek - idegesítő bájgúnár csaj

2013. febr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ez így van, ahogy leírtad. Annyit tehetsz az ügy érdekében, hogy próbálsz te magad nem felszíneskedni. A világot megváltoztatni úgysem lehet.

25/N

2013. febr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Csíkos a csíkossal, foltos a foltossal. Ez az élet rendje.

Továbbá, fontos az, hogy a másik büszke legyen rád. Az önnön ego fényezése mindig hangot kap valamilyen formában.

Amúgy általános igazság, hogy minél szebb, felkapottabb valaki, annál nehezebben lel boldogságra.


Velem többször megesett már, hogy azért utasítottak el lányok, mert "teljesen más világból jöttem". És itt nem arra kell gondolni, ami a kérdés kapcsán egyből eszünkbe ötlik. Hanem én pont a furcsákat szemelem ki magamnak, akik valamiért különlegesek. Általában visszahúzódóak, félénkek és nem feltétlen nyernének szépségversenyt. Én meg egy gazdag ge*i vagyok, aki kigyúrt és a legnívósabb szakon végzett és mit is akarok én tőlük voltaképp? És a gondolatuk magját pont most "vetetted papírra". :)

És ami talán a lényeg, hogy nem csak te látod ezeket a dolgokat, hanem más is, viszont más is úgy áll hozzá ahogy te, vagyis vereséget szenvednek a "külső" nyomás által. :)

2013. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy ez a 21. század, de szerintem az ember is csak egy állat! minket is az ösztönök hajtanak, a genetikánkba van kódolva, hogy a széphez vonzódjunk. az viszont a te hülyeséged, hogy hagyod magad ilyen szinten befolyásolni. az egészben az a szép, hogy szerencsére mindenkinek más a szép, más a vonzó. nekem például tetszenek a szürke kisegerek, ezt másoktól kaptam meg, de nagyon teszek rá. meghallgatom mások véleményét mert szólásszabadság, és tanulni lehet belőle, de hogy nekem ki tetszik az magánügy!
2013. febr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

Jaja, ez egy ilyen kasztrendszer, ahol mindenkinek megvan a kis pontja (x per 10), és ha magasabb pontszámú illetőt néz ki, akkor hurrognak a többiek, hogy "magasan van a léc". Csak azt felejtik el, hogy a külső megítélése szubjektív.

Ők valahogy státusszimbulumként kezelik a másikat, nem pedig egy érző lényként.

Én személy szerint leszarom ezeket. Egy párkapcsolat két emberről szól, és igaz, hogy nekem eléggé számít a külső, de nem érdekelne, hogy más mit gondol az illetőről. A lényeg az lenne, hogy mi ketten boldogok legyünk együtt.

2013. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Engem csak az zavar, hogy manapság már tényleg minden felszínes. Nem az a lényeg, hogy egy olyan emberrel éld le az életed, akit valóban szeretsz és szívesen odabújsz hozzá minden este, hanem az, hogy minél jobb kocsija/melle legyen, hogy tudd a barátaid előtt mutogatni és menőzni vele, hogy ,,na látjátok, én vagyok a f*sza csávó v a bombanő, lássátok, több vagyok nálatok, és idáig jutottam".


És a legjobban az zavar, hogy mivel a világ ilyen, lehet, belőlem is ilyen ember lesz. Főleg, mert hajlamos vagyok mások véleményét a saját magamé elé helyezni. Lehet, tetszene is az a fiú, aki mostanában udvarolgat, de annyian mondták, hogy hogy néz ki meg minden, hogy már megcsúfult a szememben. És "inkább ne legyen senkid, mint hogy egy ilyennel járasd le magad". Vele már tuti nem jönnék össze (már a múlt miatt se, abba ink nem megyek bele), de mi van, ha mondjuk a jövőben egy szegény srácba szeretnék bele, de a szüleim nem támogatnák? Vállalnám-e a szegénységet érte? Mondjuk, minek is aggódom még ezen...

2013. febr. 21. 21:15
 10/17 anonim ***** válasza:

Figyelj, van amiben nem a barátok és család támogatására van szükséged, hiszen te akarsz boldog lenni, és Ők nem biztos, hogy tudják, h mi az amitől az leszel.

Azért számít mások véleménye, mert nem akarod őket elveszteni, nem akarod, hogy rossz színben tűnjél fel előttük. Persze ki lehet kérni a véleményüket, de ne az alapján ítélj. Hanem, hogy te mit gondolsz és akarsz. Hiszen TE vagy.:D


Nem veszítesz az értékeden, ha felszínes vagy. Csak akkor tudd, hogy mit akarsz, milyen igényeid vannak (Te és nem a barátaid igényei). Ne szórakozz, ne bántsd meg Őket.

2013. febr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!