Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Levelezés - milyen módszert...

Levelezés - milyen módszert lehet ilyenkor alkalmazni?

Figyelt kérdés

Elő-előfordul, hogy valakivel ismerkedési szándékkal levelezek, aztán egyszer csak bumm, abba marad a dolog. Ilyenkor nem tudhatom, hogy elegük van belőlem, egyéb dolog közbe jött, vagy mi a fene van.


Sokan azt mondják, hogy ez normális, én viszont jobban szeretem lezárni a dolgokat, tehát ha az illető nem kér belőlem, akkor legyen szíves ezt közölni, nem vagyok sértődős fajta.


Mivel a női logika kiismerhetetlen, elképzelhetőnek tartok olyan verziót is, hogy valaki azért tűnik el, mert kíváncsi, hogy érdeklem-e annyira, hogy még keresni fogom. Lehet az illető önbizalomhiányos, félreérthet valamit stb. Vannak elvont emberek.


A kérdés a következő: Egy ilyen eltűnés esetén érdemes-e utána dobni valamit az illetőnek pár nap után, és ha igen, akkor mit?


Nyilván úgy kéne, hogy ne keltsem szánalmas pillanatragasztó látszatát, ugyanakkor mégis jelezzem, hogy továbbra is kíváncsi lennék az illetőre. És ami a legfontosabb, kiderítsem, hogy ő befejezettnek tekinti-e a kommunikációt, vagy sem.


2013. júl. 29. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy két kedves sms, hogy eszedbe jutott az illető, vagy üzenet, hogy valami idiótaságról eszedbe jutott ő. (így kedves, cuki leszel, és az önkritika miatt nem is lesz gáz, ha nem akar többet dumálni)

Természetesen ha nem reagál egyértelműen "nyitottan", akkor ne erőltesd, de ha "kétes" a nyitottsága, akkor max 3 üzenetet küldj, sok időt közbe hagyva. (1-2 nap is akár)


1 hét múlva kiderül, hogy mi van benne, ha meg csak tényleg baja volt, akkor egyértelműen meg fogja magyarázni. Ha nincs indok, akkor csak "nem értem rá", "bonyolult történet", "hosszú lenne elmesélni", stb...


Ha akar valamit, akkor tudja, hogy te nyitott voltál felé, mert írtál neki üzeneteket, próbáltál kedves lenni, és majd jelentkezik, ha úgy alakul az élete. (természetesen ne hagyd, hogy 5 év múlva próbáljon "ha nincs ló jó a szamár is" elven rád mászni!!!)

2013. júl. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy itt netes ismerkedésről van szó, az illetőt ilyenkor még nem ismerem jól, és egyéb elérhetőségét sem tudom (pl. SMS). Pont az a lényeg, hogy kiderüljön, pár nap beszélgetés után vajon el akar tűnni az illető, vagy valami olyan dolog hajtja a némaságra, ami eszembe se jutna. Egyetlen elérhetőség a levél, és szinte teljesen idegenről van ilyenkor szó.
2013. júl. 29. 09:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg egy ''szia, hogy vagy?'' -levéllel:)

Bár inkább élőben kéne megpróbálnod a netes ismerkedés nem az igazi.

2013. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A netes ismerkedés legnagyobb előnye az, ami a legnagyobb hátránya is. Az első benyomás! Ha nem ragadod meg a figyelmét, akkor az érdeklődés lankad. Egy üzenet jó ötlet, valami kedves dologgal, attól függően, mennyire volt felszabadult a beszélgetésetek. Csinálhatsz hülyét magadból, az ne zavarjon, hisz csak a másik ember "hiánya" miatt vagy "zavarban", és érte még az se gáz, ha valami butaságot teszel. Természetesen ha "kiröhög", akkor legalább tudod, hogy miként érez feléd.
2013. júl. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha valakivel vagy a napokban többekkel is randizott, akkor természetes, hogy nem ír neked. Nem könnyű elküldeni a másikat. De 3-4 nap után írhatsz neki egy rövid levelet. Ha arra sem reagál, akkor felejtős.
2013. júl. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Látjátok, pont ezért nem tudok kiigazodni a dolgon, mert jelen esetben azt tapasztalom, hogy az első benyomás kölcsönösen jó volt, és pár napig mindkettőnk számára élvezetes levelezés folyt közöttünk. Aztán bumm. Mivel csak pár napról volt szó, nyilván nem lehet sokra következtetni, de akkor is fura.
2013. júl. 29. 10:27
 7/9 A kérdező kommentje:
10:26: Jelen esetben inkább barátkozós ismerkedésről van szó, így aztán nem sokat számít, kivel randizik. Konkurencia gyakorlatilag nincs, hiszen akárhány barátja lehet egy embernek.
2013. júl. 29. 10:29
 8/9 anonim ***** válasza:

A kezdeti szimpátiát könnyű színlelni, mert nem akarod sértődéssel végezni a beszélgetést. (unalmas a másik, vagy nyers, esetleg humortalan, akármi...)

Szóval ha nincs az a felszabadult "őszinteség" a kezdetektől, akkor én már alapból bukásra ítélem az egész "barátságot".

2013. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én régebben nagyon sok fiúval leveleztem itt, de egy idő után már egyikük sem írt. Volt olyan, akivel kb 3 hónapig így ismerkedtünk, aztán eltűnt. Nem annyira érdekelt a dolog az elején, de egy idő után már zavart kissé, hogy 10 fiúból 8 "eltűnik". Ha érdeklődsz iránta, küldj neki levelet, ha nem ír vissza, akkor próbáld meg úgy felfogni, hogy meg sem érdemelt téged.
2013. júl. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!