Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért nem találok intellektuel...

Miért nem találok intellektuel párt magamnak? F

Figyelt kérdés

Az ismerőseim döntő többsége nő, mégsem találok köztük egyetlen egyet sem, és az előző kapcsolataim közt sem akadt egyetlen személy sem, akit érdekelt volna a politika, történelem, tudományok (pl. kémia, biológia, vagy orvostudomány, mivel orvosnak készülök), pszichológia, vagy más kevésbé intellektuális témák, pl. fantasy.


Egyetlen nőt sem ismerek, akik érdekeltek lennének bármelyik témában. Még az orvosi része csak-csak igaz néhányra, de például a történelmet és a politikát rendszerint utálják... miért?


Az nem válasz, hogy "ott vannak csak nem veszik őket észre a férfiak, mert csúnyák". Csúnya nő nincsen, csak igénytelen. Az meg nem kapcsolat-alapanyag /feministák előtt; ugyanezt gondolom a férfiakról is/.


Az első párom leginkább csak eljátszotta, hogy tájékozott, imádta a hatalmas "életigazságokkal teli és bölcsességet árasztó" idézeteket, Paulo C. és társai... inkább volt nevetséges, mint társ.


A legutóbbi párom burokban él, a fotózáson és alakformáláson kívül más érdeklődési köre szinte nincsen, földhözragadt, csak a saját kis világa legyen rendben és akkor eléldegél, semmi mélyebb vagy távolabbi cél, érdekeltség.


Gondoltam már arra is, hogy a korom miatt lehet, hogy nem találkozom ilyen nőkkel. Ami valószínűleg részben igaz, mert 18 vagyok, viszont az eddigi barátnőim mind idősebbek voltak nálam, és köztük sem volt senki, akit érdekeltek volna hasonló témák.


Léteznek egyáltalán ilyen nők?



2013. aug. 25. 00:55
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Én nem sértettem meg senkit, akit nem érdekelnek ezek, ellenben ti butának, elutasítónak és beszűkültnek neveztek. :)


Szerintem csak nem értitek a kérdést. Ezek azok a témák, amikről én szeretek beszélni. Nem utasítok el senkit, aki ezeket nem szereti, de a jövőben nálam nem potenciális esélyesek. Azt hiszem ahhoz még jogom van, és se beszűkült se elutasító nem leszek attól, ha kiválasztom azokat az embereket, akik nekem tetszenek. :)

2013. aug. 25. 02:41
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Pontosan az a problémád, mint nekem, csak egy kicsit más az alapja. Idősebb vagyok nálad, de kb már 15 éves koromtól olyan fiúkat kerestem, akik olvasottak, tájékozódnak a világban, érdeklődőek az irodalom, a művészetek, a filozófia és a tudományok terén. Hát kb. ugyanannyi sikerrel jártam, mint te. Egyszerűen olyan emberek vesznek körül, akikre ez egyáltalán nem jellemző. És ebben a mondatban van a válaszom kulcsa. Attól még, hogy az én környezetemben (hiszen sajnos nem mozgok ilyen közegben) nincsenek ilyen személyiségek, attól még bizony tele van velük a világ, ahogy látod, te magad is itt vagy példának. Csak valahogy az ilyen embereket nem nagyon sodorja össze a sors.

Közel sem biztos, hogy egyetemen találkozol ilyennel, én is ezt feltételeztem, de már az első évben megtapasztaltam, hogy manapság már az sem biztosíték semmire, ha az ember egyetemre jár, mert vicc, hogy mennyi oda nem való ember képes bekerülni valamilyen csoda folytán:)

Aztán egyszer úgy hozta az élet, hogy sikerült megismerkednem egy az "igényeimnek" megfelelő sráccal. Hát elképesztő eseménydús időszak volt, amit vele töltöttem. Verseket írtunk, érveltünk (imádtunk az élet nagy közhelyes kérdéseiről vitázni), színházba és múzeumokba jártunk, majd értékeltük a látottakat. A találkozóinknak az volt az alapfeltétele, hogy mindig valami különleges, szokatlan helyen történjenek. Izgalmas időszaka volt az életemnek, de persze nem tartott sokáig, hiszen mindketten erős, makacs személyiségek vagyunk és ez komolyabb ellentéteket szült. A végére már mindenen vitatkoztunk és nem a szó pozitív értelmében. Aztán jobbnak láttuk beszüntetni a kapcsolatot. Többször megpróbáltuk elölről, de mindig kudarcba fulladt.

Tehát ennek megvan a hátránya is. Egyébként kell az embernek egy ilyen az életébe, ha nem másra, csak levelezésre (nagyon izgalmas tud lenni egy hozzád hasonló ismeretlen emberrel leveleket írni egymásnak), és ezzel már valamilyen szinten kielégíted az igényeidet.

Nehéz kérdés, mert olyannal, akivel nem tudsz beszélgetni, egyszerűen képtelenség hosszú távon együtt lenni, mert rettentően untat.

Nem tudom én se mi a jó megoldás, de most is azon vagyok, hogy találjak magamnak egy ilyen társaságot. Egyelőre veszett ügy, de megpróbálok majd keresni valami klubot, vagy hasonlót, hátha. :)

Tanácsolom neked is! Szép napot!

2013. aug. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Nem tartalak sem butának, sem beszűkültnek, naívnak viszont igen.

Te komolyan egy ilyen helyen vársz egy ilyen kérdésre választ? Ilyen emberektől?

90% troll (van köztük intelligens, de ide csak trollkodni járnak), 10% próbál komolyan válaszolni, de 90%-uk végtelenül ostoba. Viszont teljesen magabiztos :)

Ráadásul végtelenül lenézik az olyan embereket mint te, mondván nagyképű sznob p.cs.

Szóval menj valami jobb helyre.

2013. aug. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%
12-es te írod le pontosan azt ami fontos: a működő párkapcsolathoz ez kevés. Erre lehet találni barátokat is. Belőlem is volt aki jobban kihozta a kreativitást, de emberi oldalról nem működött. Hiába találok olyat aki szintén több ezer könyvet olvasott, nem ettől fog funkcionálni. Ezért ostoba a kérdező kérdése. Az ágyban nem akarok filozofálni. A szaros pelenka mellett sem.
2013. aug. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

Köszönjük, létezünk. Érdekel a pszichológia, a történelem, a biológia, csillagászat, szeretem a fantasyt, politikáról határozott képem van, de emellett érdekel a művészet is, a szépirodalom, stb. Ismerek a környezetemben több ilyen nőt, úgyhogy nincs semmi veszve, csak nyisd nagyobbra a szemed :)

25/N

2013. aug. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nekem tizeniksz barátnőn kellett túlrágnom magamat, hogy megtaláljam azt, akiről beszélsz. Nem is volt könnyű, mert közben még külföldi is (bár már előttem is próbált magyarul tanulni a hatalmas érdeklődésének köszönhetően).

A nyáron pont a kvantumfizika volt a legnépszerűbb téma közöttünk, de mondanom sem kell, a fantasyért is odavan, ugyanúgy szerepjátékozott kiskamaszként a feketére mázolt haverjaival, mint én. Mindezek mellé még gyönyörű is, gyönyörűbb mint akárki, akivel korábban találkoztam. Nem csoda, hogy eljegyeztem, ahogy csak összeköltöztünk Pesten.

2013. aug. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%

'Miért nem találok intellektuel párt' Ez mi ha nem elítélés? Senki sem "intellektuel" akit nem az érdekel ami téged? Ha meg nem így értetted, akkor tanulj meg tisztán fogalmazni.

Amúgy meg majd megtanulod, hogy semmi sem tökéletes, valahol mindig kompromisszumot kell kötni. És elsőnek visszavehetnél a felsőbbrendűségedből, lehet hogy ezzel ijeszted el az "intellektuel" csajaidat...

2013. aug. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#16


Nem tudom, neked mi feküdte meg a gyomrod, drága barátom, de ez egy ártatlan kérdés. Ha te ettől frusztráltnak érzed magad, akkor nézd meg, hogy a fent felsorolt témák vajon intellektuális kategóriába tartoznak-e. Amennyiben igen, úgy akit ez nem érdekel, az nem (teljesen) felel meg az "intellektuel" szó definíciójának. Az elutasítós duma már csak a te rémálmod, amit szeretnél ráhúzni, hiszen mint mondtam, nekem NINCSENEK ilyen ismerőseim, mégis vannak barátaim, akik nem ilyenek. Hogy fér ez össze az elutasítás-képeddel? Hihetetlen, igaz?


EZ volt felsőbbrendű. ;)


#15


Szerencsésnek tarthatod magad, és gratulálok nektek! :) Azért kíváncsi vagyok, milyen nemzetiségből származhat valaki, aki magyarul próbál tanulni. Finnekről hallottam, illetve egy ismerősöm édesanyja költözött ki mint magyar lektor.


Többieknek köszönöm a választ, mindenkinek ment a felfelé mutató hüvelyk. :)

2013. aug. 25. 18:19
 19/21 anonim válasza:
100%

Szia,

először is bocsi, de annyira Adrian Mole jutott eszembe arról ahogy írsz, hogy nem bírtam ki nevetés nélkül :P

(Ha nem olvastad, akkor nézz bele, meg fogod érteni mire gondolok)


De komolyra fordítva a szót ha nincsenek körülötted ilyen érdeklődésű emberek és például olyan iskolába jársz ahol ez nem számít jó tulajdonságnak akkor keress olyan iskolán kívüli elfoglaltságokat vagy szakköröket ahol ilyen embereket találhatsz, később pedig menj olyan egyetemre ami a saját érdeklődésednek megfelel.

Igaz hogy ott sem mindenkit fog érdekelni még az sem amiről ott tanul, pedig ő választotta (sajnos ez tapasztalat), de ott biztosan több ilyen emberrel találkozol majd.


De azt azért ne várd el senkitől, hogy a felsorolt témák mindegyike érdekeljen egy embert, mert akkor nagy valószínűséggel hiába fogsz keresgélni.

Mindenesetre sok sikert :)


19/l

2013. aug. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 ameoland ***** válasza:

Kisgyerek korom óta egyetemre készítettek fel. Mindig is pallérozták az egom mind tanáraim,mind itthon. Ennek megfelelően mindig is lenéztem az embereket. én is az intellektualitást kerestem az emberekben. aki ennek nem felelt meg, azt mélyen elkönyveltem egy csatornapatkány szintjén. mondanom se kell,hogy se barátom,se barátnőm nem volt.

Aztán kaptam egy tanácsot egy történettel megspékelve, hogy nem baj az,ha nem rohansz egyik iskolából a másikba kétes véleményekkel a világról. Menj, ismerd meg, csinálj valami mást előtte. Így iszonyatos lelki harc végeredményeként beiratkoztam egy szakmunkás osztály 11. osztályába, ahol pék-cukrászatot tanulok. Egyedüli érettségizett vagyok, nekik kilátásban sincs. Majd pofán csapásként ért,hogy ha az éremnek is két oldala van,akkor ezek az emberek egyenként rubik kockák. Ők néha nem is értik,hogy milyen okos meglátásaik vannak, mert én, a társadalom értelmesebb tagja korábban idiótának könyveltem el, így nem is mer hangot adni önmagának.

Sokfajta ember van egy kompromisszumos világban. Gondolj a csajozásra úgy,mint a fizikára. Van egy elméleti kérdésed, ami bizonyos alapokon már épül. Ha készpénznek veszel minden korábbi eredményt, könnyen lehet,hogy az egyébként jó elméleted nem tud kibontakozni. A hibák halmozódnak, mert nem vetted a fáradtságot, hogy az egész erdőre terjedjen ki a figyelmed, csupán egyetlen fa egyetlen levelére.

2013. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!