Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Igazságtalanságok az ismerkedé...

Igazságtalanságok az ismerkedésben? Elvárások.

Figyelt kérdés

A külső ugyebár mindkét nemnek nagyon fontos: ez rendben. A belső értékek is ugyanúgy számítanak. Viszont itt jön a probléma! A férfi egy harmadik csoportban is "megmérettetik".


Nézzük először a férfiak - nőkkel szemben támasztott - elvárásait:

1) Külső (arc, testalkat, mellek, fenék, stb)

2) Belső (megbízhatóság, intelligencia, jó személyiség, stb)


Most lássuk a férfiak "értékét" meghatározó tényezőket:

1) Külső (arc, testalkat, magasság, stb)

2) Belső (megbízhatóság, intelligencia, humor, stb)

3) Anyagiak (lakás, kocsi, jövedelem, stb)


A két nem által támasztott elvárások között a különbség - annak ellenére, hogy néhány sírós személy itt mit állít - nem minőségi, hanem mennyiségi. Egy férfinak, hogy "teljes értékű" legyen, három feltételcsoportban kell jól teljesítenie, míg egy nőnek, hogy ugyanezt a címet kiérdemelje, csak kettőben.


Kérem, hogy csak az szóljon hozzá, aki képes - és akar -érveket/ellenérveket megfogalmazni.



2013. okt. 22. 18:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Jézusom, lazulj már le egy kicsit... túl sok volt a visszautasítás?
2013. okt. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Nem lehetne figyelmen kívül hagyni a személyemet, és a kérdésben felhozott témára reflektálni?

Amúgy nem; ritkán utasítanak vissza.

2013. okt. 22. 18:14
 3/31 anonim ***** válasza:
nekem például fontos, hogy egy nőnek is legyen némi egzisztenciája, pedig férfi vagyok. az elméleted tehát meg is bukott. köszönöm a figyelmet.
2013. okt. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
#3: köszönöm, hogy bizonyítottad a saját műveletlenségedet. Ez szociológiai kérdés, itt nem egy ember számít, hanem a társadalom általában.
2013. okt. 22. 18:16
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért tudni érdemes, hogy ezek a tulajdonságok egymásra is hatnak. Pl. egy intelligens, jó megjelenésű férfi könnyebben szerez magának megfelelő anyagi hátteret, míg önmagában az anyagiak (pl. ha örökölt javakról van szó), nem önmagában nem eredményeznek megfelelő külsőt és belsőt. A külsőre ráadásul férfiaknál hatással van a kitartásuk, mivel a férfiaknál nem alapfeltétel a megfelelő veleszületett külső adottság, hiszen akaraterővel könnyebben formálhatja a testét, és nem olyan fontos hogy az arca szép legyen. Ugyanez a nőknél nem áll fenn, hiszen hiába lesznek karcsúak, ha nem túl szép az arcuk. Egyébként meg ha az anyagi javak megléte nálad nem feltétel, akkor menj ki az utcára és szedj össze magadnak egy kedves hajléktalan kislányt.
2013. okt. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ugyanoltan fontos, hogy egy nönek is legyen jövedelme, nem akanék függni senkitöl. Viszont én sem akarnám eltartani a pasit. Legyen annyija, hogy meg tudja állni a helyét az életben, de amelyik férfi normális nöt keres, sztem az ugyanezt elvárja töle.
2013. okt. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Fontosak az anyagiak, de szerintem te túl nagy hangsúlyt fektetsz rá. Nem kell ferrari meg nagy lakás. Elég ha megvan a minimum életfeltételekhez kellő.

Amúgy meg rengeteg olyan lányt ismerek, akik pl. egyedüli családfenntartók, mert a férjük, párjuk épp munkanélküliek. És ugyanúgy dolgoznak stb. Szóval amennyire kell, annyira az embernek magának is kell. Ha annyi megvan, akkor már nincs gond. Ha meg magát sem tudja ellátni az ember, akkor meg mit is akar?

2013. okt. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
nem igazán értelek. a férfiak meg a nők különböznek. így kialakul az álatalad "igazságtalanságnak" nevezett dolog. de ez valójában nem igazságtalanság. olvass inkább biológiát, leginkább arra vezethető vissza. a nő biztonságos háttér megszerzésére / megteremtésére törekszik, hogy letudjon petézni, és olyan férfit választ, akiben látja az esélyét, hogy ez megvalósuljon. ilyen egyszerű. nem igazságtalan, hanem természetes.
2013. okt. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Továbbá:


Nők a mellükön sokszor csak műtét segítségével tudnak változtatni, ráadásul hízásra is hajlamosabbak mint a férfiak.


ÉS még valami, ha gyerek lesz, többnyire ők maradnak otthon (valószínűleg ezt is sok szociológiai tanulmány igazolja), így fontosabb hogy a férfi tudja biztosítani az anyagi hátteret.

2013. okt. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
#8: 1) nem állítottam, hogy igazságtalan, kérdeztem. 2) attól még a mennyiségbeli különbség megmarad, mert a nőnek ugyanolyan fontos a férfi személyisége és külseje, mint fordítva...
2013. okt. 22. 18:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!