Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Nehezen megy az ismerkedés....

Nehezen megy az ismerkedés. Neveltetésem miatt nem szoktam dicsérgetni ismeretlen nőket és flörtölni sem. Elrontottak?

Figyelt kérdés

22 éves férfi vagyok. Anyu nevelt egyedül kis korom óta, mindig is feminista módszereket használt. Pl. mindig rámszólt hogyha gyerekként azt mondtam egy nőnek "milyen csinos a néni" vagy kimutattam hogy tetszik bármilyen módon, akkor megszídott mert hogy ilyet nem illik és tiszteséggel kell bánni a nőkkel, nem szabad szexuális utalásokat tenni pl. A munkahelyemen, a baráti körömben, sőt még a szomszédos közértben is rendszeresen látom, hallom hogy minden férfi simán megdicsér egy nőt, milyen szép ma, milyen szexis, jó a feneke (ezt csak ismerősök körében), stb. Ma reggel is a boltban az egyik vásárló közölte az eladó csajjal, hogy reméli ő lesz holnap is mert csak miatta jár ide. Azt vettem észre, hogy nem megsértődnek ezeken a "beszólásokon" hanem még örülnek is neki hogy valaki megdicséri őket.


Én ilyeneket nem szoktam mondani. Anyu arra nevelt hogy tettekkel kell udvarolni, ki kell érdemelni a nőket sok munkával és odafigyeléssel. Viszont flörtölni tilos. Sokáig nem is tudtam mi az.


Hogyan változzak meg? Hogyan kezdjek hozzá? Megmondom őszintén mivel nincs ebben semmi gyakorlatom, félek hogy átesek a ló túloldalára és a tapasztalatlanságom miatt félreértik a dolgot és bunkónak néznek.


Szerintetek is "furcsa" voltam eddig?


Amúgy volt már barátnőm több is, de azok így spontán jöttek, nem felszedtem őket udvarlással. Barátságból lett kapcsolat



2013. nov. 21. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Magamból kiindulva, imádom, ha egy férfi bókol és kimutatja a tetszését ...! :)

Nem kell rámenősen, de a félénk kategória sem túl csábító! :/

Szerintem anyukád nagyon konzervatív módon nevelt, korlátozott, de még semmivel sem vagy elkésve ;)

2013. nov. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem egyáltalán nem gond ha nem olyan vagy hogy az utcán kiabálod egy csajnak hogy jo a segged..nekem ez nem jön be egyàltalán én azt mondom ne változz meg. :)
2013. nov. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így tök okés. De azért ha ismered, akkor jól esik neki biztos a bók.
2013. nov. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz. Én annyira nem szeretem, ha bókolgatnak nekem, szerintem a tettek sokkal többet árulnak el egy pasiról, felesleges üres, agyonhasznált szövegekkel dobálózni.
2013. nov. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tevetke ***** válasza:

Hát igen, sajnos nem volt előtted egy apa minta, akitől tanulhattál volna sok mindent. Sajnos én is így vagyok. Bár a személyiségem fejlődésében azért könnyebb helyzetben vagyok, mert lány vagyok. De mindkét nemnél fontos, hogy lásson férfi és női szerepeket, hogy egyáltalán hogyan viselkednek egymással.

Én amúgy kimondottan szeretem, ha bókolnak. Nem arra a fajta tolakodó, utcán rákiabálós, alpári beszólogatós módira gondolok. Az gáz. Viszont a visszafogott, kedves bókok igenis jól esnek.

Ha esetleg van olyan fiú barátod, akivel tényleg nagyon jóban vagy és egy úgymond normális családmodellben nőtt fel, egészséges nevelést kapott, rendes a családja (nem alkesz erőszakos szülők) szóval ha van ilyen barátod, akkor esetleg vele beszélhetsz erről bizalmasan. Egy kicsit tudna neked segíteni, ellesnéd tőle ő hogyan szokott viselkedni a lányokkal, hogyan bókol stb.

2013. nov. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyikötöknek! Azért jó hallani, hogy nem 100%-osan célravezető a bókolgatás mindenkinél. Én is valamiképpen ki szoktam fejezni ha tetszik egy nő. Pl. segítek neki mindenben kérés nélkül, felajánlom hogy hazaviszem autóval ha rossz idő van (pl. ma munkahelyen volt ilyen). Remélem azért ez is "leesik" egy nőnek. Valahogy apa nélkül nem lettem a csábítás és menő férfias szövegek bajnoka.


5-ös: Jó ötlet amit írtál! Csak én úgy látom hogy a barátaim "túl menők", tipikus csajozós, nagyszövegű emberkék. Ezt ha el is lesném, nekem nem állna jól, túl mesterkélt lenne. De van abban valami hogy meg kéne figyelnem hogy hogyan bókol egy komoly férfi. Van egy idősebb ismerősöm (anyu élettársa - 2 éve vannak együtt), talán vele beszélhetnék erről és nem nevetne ki. Ő tipikus macsó figura, csak mivel Pécsen élnek én meg 18 éves korom óta Budapesten, 1 évben 3x találkozom vele.

2013. nov. 21. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!