Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Orvostanhallgató csak orvostan...

Orvostanhallgató csak orvostanhallgatókkal ismerkedhet?

Figyelt kérdés
Egy helyes fiúval megismerkedtem,s miután kiderült, hogy ki mit tanul megszakította az ismerkedést. Nem kérdeztem meg, hogy miért nem keres, de nyílván az iskolai végzettség az oka.
2013. nov. 23. 07:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez törvénybe van foglalva.
2013. nov. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Hippokratészi esküben is szerepel rögtön a az élet védelme baromságok után. :)
2013. nov. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak kíváncsiságból kérdezem, te milyen szakos vagy, hogy nem felelsz meg egy kékvérű orvosjelöltnek? :)
2013. nov. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként 70%-ban így van.Ez a felfogás nagyon régi és elavult maradiságon alapuló szülői ráutaláson alapszik!
2013. nov. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Én orvos vagyok, hagy mondjam el én hogyan látom!

Nem kötelező érvényű ez a "szabály", alapvetően nincs ilyen megkötés, miért is lenne? Viszont az is tény, hogy az egyetem 6 éve alatt egy olyan súlyos lelki és testi megterheléssel járó képzésben vesznek részt, ami nem sok teret ad az ismerkedésre a hallgatótársakon kívül. De a legfontosabb ok szerintem az, hogy az ember magához hasonlókat keres, aki megérti azt az élethelyzetet amiben ő van. Az a rengeteg tanulás, vizsga, majd később a sok túlmunka, ügyelet... ezeket nehezen tolerálják olyanok akik nem az egészségügybe szocializálódtak bele. Sokkal egyszerűbb házon belül párt találni. Nagyon sok orvos párt ismerek akik az egyetemen ismerkedtek meg és végzés után összeházasodtak. Egy kórházban kerestek állást, meg van alapozva a jövőjük.

26F

2013. nov. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy a végzettséged miatt szakította volna meg a kapcsolatot. Ő is csak fiú, ha csinos vagy és szép nem hiszem hogy ellökne magától. Elvégre egy kapcsolat nem feltétlenül jelent házasságot. Azzal hogy veled ismerkedik még nem kötelezte volna el őt semmire.
2013. nov. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Nekem jóval többet kell tanulni, mint egy sima orvosnak: 8 évet. Még se nézem le azokat, akik egyszerűbb szakot választottak. A medikusok többsége viszont, azt vettem észre, hogy igen. Az orvosok többsége is ilyen.
2013. nov. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
8.42-nek!Miért a többi egyetemeken nem tanulnak,mit gondolsz egy mérnök-fizikusnak mennyit kell tanulnia,gyakorolnia,egy biofizikusnak,egy kvantumfizikával foglalkozónak?Ha ezek a tudományok nem lennének,a mai orvostudomány még a sötét középkorban nyűglődne,Veled együtt.Az a baj,hogy az orvostársadalom önmagát magasabb szintre kívánja helyezni,holott anyagiassága és egyéb vissza taszító okok miatt egyre lejjebb sorolódik az értelmiség körében!
2013. nov. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

9:19-nek!

Úgy látom nem értetted meg amit írtam. Nem önmagában a 6 év hosszú, hanem a 6 év alatt elsajátítandó tananyag. De ne is menjünk bele abba a vitába, hogy kinek kell többet tanulnia, biztosan igazad van, léteznek olyan szakmák, akiknek még több tanulásra van szüksége. De kihangsúlyoztam, hogy inkább a sok stressz, a sok túlóra, kevés szabadidő az, ami könnyebben elviselhető amit könnyebben elvisel, megért egy olyan társ, aki szintén ugyanabban a cipőben jár.

Egyáltalán nem arról van szó, hogy felsőbbrendűnek gondolnánk magunkat! Csak annyi, hogy könnyebb magunkhoz illőt találni a magunkhoz hasonló élethelyzeteket átéltek között. De ez a párkeresés alapja szerintem.

2013. nov. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9:19-nek ismét:

Bocsi, a 8 évet nem Te írtad, azt a részt az előtted szólónak szántam.

Egyébként beismerem, vannak olyan nagyképű orvostanhallgatók akik nagymenő orvosi családból származnak és elvárásaik vannak, magukat felsőbbrendűnek képzelik. De ilyenek szerintem bárhol előfordulhatnak, nem kell emiatt az egész orvostársadalmat elítélni.

2013. nov. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!