Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mit tehetnék, ha kiutat...

Mit tehetnék, ha kiutat keresek az eddigi életemből?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 22 éves lány vagyok és nem találtam még meg a helyem a világban. Nem sok tapasztalattal rendelkező, tisztességes fiatal egyszerű lány vagyok akit folyamatos csalódások értek eddig, amiből kifolyólag kudarckerülővé váltam. Kipróbáltam egy csomó életformát és úgy érzem, hogy szükségem lenne valaki olyan segítségére aki irányt tudna mutatni. Tudom, hogy vannak erre specializálódott szakemberek de így névtelenül az ember mégis jobban felmeri vállalni magát és a problémáit. Nembiztos, hogy a megfelelő kategóriát választottam, de mégis kérem azt, hogy aki elolvassa ne tegyen cinikus megjegyzéseket mert ez is egyfajta részélménye a kudarcnak. Köszönöm minden olyan válaszadónak a tanácsát aki tényleg beletudja érezni magát egy elkeseredett kiutat kereső lány személyébe...

2013. dec. 10. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom nem egy hasonlóból nemrég kimenekült, 22 éves srác véleményére vagy kíváncsi?!
2013. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy pont ez az ami segít
2013. dec. 10. 21:24
 3/10 anonim válasza:
Hasonló cipőben jártam én is mint te.Most 22 éves vagyok,és volt olyan időszaka az életemnek,hogy utat vesztettem.Úgy éreztem,hogy nem találom a helyem,hogy nem vagyok boldog,és nem éreztem magam "otthon"sehol a világban.Miután felismertem,hogy változtatni kell,bugyuta dolgokkal kezdtem.Írtam egy listát,hogy az életemnek mely részeivel nem vagyok elégedett.Összeírtam a jó és rossz tulajdonságaimat és megnéztem melyiken tudok változtatni.Úgy gondolom,hogy kicsiben kell kezdeni a számot vetést.Ezután ha jött egy lehetőség,( tegyük fel vizsga) elképzeltem,hogy az egész kudarca fullad,mondjuk megbukok,csúszok az egyetemen,és amikor éles vizsgahelyzetbe kerültem már tisztában voltam azzal,hogy benne van a pakliba,hogy nem sikerül,így már nem a kudarca figyeltem,hanem adott esetben a feleletre.(Jó ez gagyi példa,de lásd a lényegét!)Sport! elcsépelt szöveg,de annyira kitisztít agyilag,hogy mással ezt nehéz elérni(és legális,haha: D )Ezután szedd össze,hogy mi az amit el akarsz érni az életben,az én listámon szerepel önkénteskedés egy másik országba,el akarom menni Párizsba,le akarok doktorálni,család...stb.Ha vannak céljaid amik elérhető közelségűek akkor mindig van miért küzdeni,miért tovább menni.Nem tudom szerelmi fronton hogy állsz,de amíg nem tudod meg,hogy ki is vagy addig nem fog sikerülni kialakítani egészséges párkapcsolatot,ahol két egész ember kapcsolatáról beszélhetünk.Hallgass sok zenét,tudd meg,hogy mi az amit szeretsz és mi az amit nem.Próbálj ki mindent,és győződj meg róla,hogy TE mit szeretsz.Ha szépen lassan végig mész ezeken a végén ki kell,hogy rajzolódjon egy kép magadról.Én már úton vagyok,és nekem segített ez a módszer.Remélem,hogy rendeződnek a dolgaid,minden jót!:)
2013. dec. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tanulsz, dolgozol, vagy egyik sem és megteheted h önsajnálatba kezdesz és otthonra bezárkozol mert van ki eltartson?
2013. dec. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Kedves utolsó! Nem tudom szó nélkül hagyni a válaszodat.Én tanultam,dolgoztam abban az időben amikor rám is rámjött ez a korszak.Nem feltétlenül hiszti,hanem út vesztés.Felmerül az emberben,hogy vajon jó az amit csinál?jó helyen vagyok?ki vagyok én?..Minden ember életében ez egyszer bekövetkezik,kinek hamarabb,kinek később.Nem lehurrogni kell,hanem vagy válaszolni,vagy nem írni semmit.
2013. dec. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdést tettem fel kedves utolsó!

És nem mindegy, hogy mi a válasz!

Nem az megoldás h az ember együtt érzően siránkozik a másikkal hanem az ellenkezője. Nem a problémákat sorolni meg azt h nekem milyen rossz volt.

ÉS ha valaki nem tesz ellene semmit , és megteheti h nem tesz ellene semmit akkor ne rimánkodjon!

2013. dec. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én nem álltam neki siránkozni!Ha végig olvasnád amit írtam észrevennéd,hogy leírtam ,hogy nekem mi segített,hogy mihez kezdtem!Teljesen egyet értek veled,hogy az önsajnálat segít a legkevésbé.
2013. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez igazán jól esett... és mint írtam is nem kínánok cinikus megjegyzést. De nem tanulok és jelenleg nincs is állandó munkahelyem, egyedül lakom és nem tart el senki. Valóban lehet, hogy van abban valami, hogy sok idő jut gondolkodni, de nem hinném, hogy erről van szó
2013. dec. 10. 21:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak drága kérdező, mindezt akarna is kell, mert ha az emberben nincs elég akarat, akkor nem fog sikerülni.

Tűzd ki a célt és indulj el. Valószínűleg nem egy gepárd sebességével fogsz célba érni hanem lehet h mint egy csigabiga, de sikerülhet.

2013. dec. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ASOT ***** válasza:

Sajnos nem minden sikerül egyedül. És ha nincs elég erős és ahogy írták...akaratod hozzá akkor nem is fog.

Az lenne a legjobb amennyiben egyedül nehéz, hogy élőben találnod kéne egy olyan személyt akinek ezt elmondod, és válaszál is rá, meghallgat és próbálja külső szemmel nézni.

Valaki olyan kell aki , amikor beleesel és mély gödörbe és csúszós vizes és nem tudsz kimászni ő segít és kihúz téged onnan...

2013. dec. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!