Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Ha bemutatnak egy lánynak,...

Ha bemutatnak egy lánynak, akkor nekem kell fiúként először nyújtanom kézfogásra kezet vagy a lánynak?

Figyelt kérdés

Tehát van egy ismerős ( fiú vagy lány ) és mellette egy lány és az ismerős mondja, hogy XY ő Z , Z ő pedig XY. ( XY az ismeretlen lány, Z pedig lenne a példában én)

Ilyen helyzetben nekem kell kezet nyújtanom, vagy meg kell várnom, hogy ő nyújtsa a kezét, vagy ez tökmindegy.

Vagy ha neki kell, és nem nyújta, akkor én nyújtom, az nem bunkóság ugye.

Van erre valami illemszabály, vagy lényeges-e ez egyáltalán, hogy ki kezdi.



2013. dec. 14. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Illemtan szerint a nő nyújt először kezet!
2013. dec. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A nőnek kéne kezet nyújtania de a legtöbb mai nő ezt nem tudja.Szóval ha nem reagál akkor nyújts te.
2013. dec. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én általában megvárom, hogy a lány nyújtson kezet, vagy kezdeményezzen puszit például (erre is volt már példa), de ha nem akaródzik neki, csak akkor szoktam kezet nyújtani elsőként.
2013. dec. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ez üdítő meglepetés volt,hogy a korosztályodat még érdekli az illem. Elismerésem. :)
2013. dec. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad kezet nyújtani fiúként a nőnek...mert ez nem olyan, hogy köszönésnél "nem reagál" a nő, és azért nem nyújt...hanem, vagy nyújt, és akkor mehet a kézfogás, vagy nem, és akkor csak szóbeli marad a köszönés. (legalábbis illem szerint így kéne lennie)

A nő dönti el, hogy akar e kezet fogni, és ha nem, akkor csak furcsa, ha a srác mégis kezet nyújt neki, és akkor már muszáj... :/

2013. dec. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazából 21 éves vagyok és igy kérdezem, hogy velem közel egyidős lány esetében. Tehát nem középkorú hölgyeknél gondoltam.
2013. dec. 15. 12:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben hölgy, lány, nő az illető, így ugyancsak érvényes szerintem... :)
2013. dec. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem számít szerintem,hogy ki nyújt elsőre kezet. Sztem tök nyolc.
2013. dec. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Lány a fiúnak,fiatalabb az idősebbnek.:)
2013. dec. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!