Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Szép lányok! Titeket is érnek...

Szép lányok! Titeket is érnek ilyen attrocitások a mindennapokban? Veletek is így viselkednek az emberek?

Figyelt kérdés
Véletlenül sem önsajnáltatás, de kíváncsi lennék, hogy a szép, okos, és tényleg jóindulatú, normális lányok hogyan élik meg a mindennapjaikat? Nem szeretnék a külsőmről ódákat zengeni, mielőtt támadnának, hogy nagyképű vagyok, de az tény, hogy eddig mindig csak pofonokat kaptam az élettől ebből kifolyólag. Akárhova megyek a nők rosszindulatúak, áskálódnak, belém kötnek. Én próbálok minden emberhez kedvesen viszonyulni, segíteni, mindig azon voltam, hogy ne legyek közutálat tárgya, de valahogy nem megy. A férfiak kedvesek velem, részükről nem ér annyi kegyetlenség, de köztük is sok olyan van aki első látásra elítél a külsőm miatt (nem vagyok póthajas, műkörmös barbie baba, természetes vagyok) aztán ha megismernek kellemesen csalódnak (hát köszi) vagy valami miatt mintha úgy viselkednének, mint a sértődött kisfiúk, azért mert nem egy beszéd- és gondolkodás képtelen libát ismertek meg. A saját "barátnőim" egyfolytában ellenségeskednek velem, olyan megjegyzéseket tesznek, amelyek negédesek, de valójában rosszmájú gondolatokat fejeznek ki, csak épp szép "köntösbe" bújtatva. Újabban a jó jegyeimre és a jövőbeni céljaimra irigyek. A nő tanárok képtelenek kedvesen viszonyulni hozzám, savanyú képet vágnak és alig akarnak jó jegyet adni, ha ezt megteszik azt is nehezen. Direkt ezerszer nehezebb kérdést tesznek fel felelésnél, mint másnak és az egyik tanárnőm lelki terrorban tart. Lehetek akármilyen rendes, ez nem változik. Ha pedig "bekeményítek" én leszek a rossz. Úgy érzem magam, mint a Maléna című filmben Monica Belucci. Nem tudom, hol a kiút és egyre jobban megvisel ez. Mit tehetnék? Érez még valaki így rajtam kívül, van sorstársam?

2014. jan. 10. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, hát….

Én átlagos nőnek tartom magam, szóval lehet, hogy nem mérvadó a véleményem…

Egyszerűen kizártnak tartom, hogy az egész világ téged bántson. Mindenki. Korra, nemre, foglakozásra való tekintet nélkül. Ilyen nincs.

Ok, hogy pl. irigyelik a hátsódat mondjuk, de a jövőbeni céljaidat?? Azt meg minek? Akinek van célja, annak van célja, akinek nincs, annak meg úgyis mindegy. Ráadásul minek irigyelni? Mindenki azt tűz ki maga elé, amit akar. Hogy meg tudja-e majd valósítani az már más kérdés.

2014. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nem azt mondom, hogy az egész világ, csak akikkel körül vagyok véve, ők meg sajnos elég sokan vannak

igen, ez számomra is furcsa, de az a szomorú igazság, hogy irigyek az egyetemre ahova tovább akarok menni.. és látják, hogy meg is tudom csinálni, képes vagyok rá. mintha nem bírnák elviselni, hogy nem csak egy bájos mosolyból álló pofi vagyok

2014. jan. 10. 21:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt az érzést.

Az emberek azt gondolják, hogy aki szép és csinos, az szükségszerűen buta is.


Nálam az a megoldás, hogy nagyon szolidan nézek ki. Se smink, se hajfestés, a kozmetika nálam kimerül a bőrápolásban. Igaz, nem is kell több. A hajam nem vasalom, hagyom természetesen, de gyakran kontyba tűzöm. Hétköznap egyszerű inget vagy blúzt, térdig érő szoknyát hordok lovaglócsizmával, de az összes ruhám egyszerű, elegáns. Ez szimpátiát kelt az emberekben.

(Szomorú tapasztalat viszont, hogy az idegenek rendszeresen nem magyarnak néznek. Nem egyszer előfordult már, hogy a hajléktalan angolul mondogatta nekem, hogy money, money please, de olyan is volt, amikor valaki cigit akart tarhálni, és úgy indított, "do you speak hungarian?" A lakótársam szerint úgy nézek ki, mint egy angol hölgy, és ezt pozitívumként mondta. Igazából szerinte szomorú, hogy a magyar nők tényleg elég igénytelenül öltöznek..)


Egy időben festettem a hajam, sminkeltem és kihívóbban öltöztem, akkor egyértelműen érződött, hogy az emberek beskatulyáznak, aztán teperhetek, hogy felfogják, nem egy üresfejű cicababa vagyok. Bár akkor egy időben rá is játszottam és kimondottan élveztem a döbbenetet az arcukon. De most már nem engedhetem meg ezt, egy állásinterjún az első benyomással meg kell győznöm az interjúztatót, hogy igen, okos vagyok és szorgalmas, nem a műkörmöm fogom reszelni munka helyett. De szerencsére a kinézettel az emberek nagyszerűen befolyásolhatók :)

2014. jan. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!