Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Rosszul döntöttem, hogy...

Rosszul döntöttem, hogy feladtam a küzdelmet vagy jobb, hogy elengedtem a lányt?

Figyelt kérdés

Másfél hónappal ezelőtt megismerkedtem egy lánnyal aki sok év után tényleg megfogott és nagyon szerettem volna ha egy komoly kapcsolat is kialakulhat közöttünk. Eleinte úgy tűnt nem egyoldalú a dolog, sokat beszélgettünk, leveleztünk és az első találkozónk is jól alakult. A találkozónk előtt igen beszédes volt, sokat írtunk egymásnak, azonban a jól sikerült közös program ellenére a találkozó után elég egyoldalú lett a kommunikáció. Leginkább én kerestem őt, nem igen érdeklődőtt és ugyan mindig kedvesen válaszolt de nem nagyon kérdezett már vissza, nem akarta továbbvinni a beszélgetést.

Mindezek ellenére a második találkozóba is belement és előtte meglepetésemre nagyon lelkes és újra beszédes lett, azonban ott közölte velem, hogy pár hónapja lett vége egy kapcsolatának ami nagyon megviselte és nehéz időszak van a háta mögött, így most nem igen szeretne újabb kapcsolatba belemenni. Szeretne magával, az egyetemmel, a barátaival foglalkozni és mivel kezd kilábalni a kellemetlen időszakból most nem fog közöttünk működni a dolog annak ellenére, hogy mindig jól érezte magát velem és helyesnek tart. Ez körülbelül két hete történt, azóta nem kerestem őt és ő sem engem.

Sok ismerősöm azt mondta, hogy ez a korábbi csalódása miatt lehet. Fél, hogy velem sem sikerül a történtet és újra visszazuhan a korábbi kellemetlen időszakába és ezt nem szeretné, így inkább egyedül marad és mással foglalkozik. Az ismerőseim azt mondták, hogy nem kéne feladnom, finoman tovább kéne próbálkozni, hogy bebizonyítsam a lánynak, hogy fontos számomra és komolyak a szándékaim. Évek óta nem találkoztam ilyen lánnyal aki ennyire megfogott volna és mióta nem beszélünk nem tudok másra gondolni csak rá.

Lehetséges, hogy a rosszul végződött kapcsolata miatt fél egy újabb csalódástól és azért lett kevésbé beszédes és gondolta meg magát végül, hogy kiderítse meddig megyek el érte és így mennyire vagyok komolyan vehető? Tovább kéne próbálkoznom vagy próbáljak lemondani róla és engedjem el őt?


2014. febr. 8. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Ne add fel.Légy türelmes és nagyon nagyon tapintatos.
2014. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem most már mindegy... mert már lemondtál róla, tehát ő már elkönyvelte, hogy nem vagy neki fontos, tettél egy lapáttal a bizonytalanságára. (Ő attól félt, hogy nem elég fontos neked, és ezt már bizonyítottad is neki.)

Ha most újra ráhajtasz, mínuszból indulsz, ebből a pozícióból szinte lehetetlen újra elnyerni a bizalmát. Akkor kellett volna gondolkodni, nem utólag.

2014. febr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy elég rendesen lesokkolt amikor a jól induló második találkozó egy "azért a barátságomat felajánlom" szöveggel zárult és konkrétan megszólalni sem tudtam csak hebegtem habogtam. Az előtte levő hetekben csak én írtam rá, én érdeklődtem, én próbáltam a beszélgetést életben tartani és azt is elmondtam neki az első találkozónk alkalmával, hogy nagyon megfogott és nem hittem volna, hogy valaha összehoz a sors egy ilyen lánnyal. Ezekből úgy gondoltam csak látja, hogy fontos számomra és mindemellett nem rontottam ajtóstul a házba. Nem akartam rámászni, megcsókolni az első találkozónkkor és nem is siettettem mivel láttam rajta, hogy eléggé visszahúzódó és félénk lány. Mit kellett volna tennem mikor közölte velem, hogy nem lesz köztünk semmi?
2014. febr. 8. 21:53
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam ugyanígy, mint ez a lány.

Ha később találkozok azzal az illetővel, pár hónap múlva, amikor kihevertem a régit, talán lehetett volna köztünk valami.

Így nem lett, nem engedtem közel magamhoz és ő nem küzdött.

Összejött egy barátnőmmel.

Később, fél év múlva még egyedül voltam, nekik meg nem működtek olyan jól a dolgok, ahogy kellett volna. Néha mesélt egy-két dolgot a srác, de nem akartam beleavatkozni. De furcsa lett, került engem.

Később meg, mikor már túlvoltam a nyomoromon, megismertem a testvérét és beleszerettem, összejöttünk.

Azóta gyűlöl és letiltott.

Nem kellett volna sokat várjon, talán 3-4 hónapot.

Van ilyen, hogy rosszkor rossz helyen. Most már nem tudnék elképzelni vele mást. De akkor, ha nem jön össze gyorsan csak azért valakivel, hogy ne legyen egyedül, máshogy alakult volna. Hiszen barátként akkor mellettem maradt, csak nem küzdött.

Ha tetszettél a csajnak, érdemes lenne tovább küzdeni. Nem úgy, hogy elétolod a virágot és folyton ilyen "de járjunk, bebizonyítom hogy más vagyok" - nem ilyen nagyon direkt módon. Hanem az a "bármikor számíthatsz rám" -féle módon. Úgy, hogy ne gyakorolj rá nyomást, ne érezze azt, hogy rá akarsz tuszkolni egy kapcsolatot.

Ha fontos neked és látod, hogy ez kölcsönös, egy pár hónap az életedből még nem a világ.

Aztán ha mégse működik, még találhatsz mást, de ha meg se próbálod, akkor meg lehet hogy bánni fogod.

2014. febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! A helyzet az, hogy olyan típus vagyok aki mindig a komoly kapcsolatot kereste és ha igazán megszerettem valakit akkor tűzön vízen át képes voltam küzdeni az illetőért ha kellett. Mindemellett jellemző még rám, hogyha igazán megfog valaki akkor nehezen lépek túl rajta mert csak ő jár a fejemben.

A jelenlegi lány is csak úgy hirtelen lépett be az életembe és azt hiszem szerelmes lettem (amit hosszú évek óta nem éreztem és nem is gondoltam, hogy valaha még fogok)de tanácstalan vagyok. A baráti társaságunk közös, meg kéne próbálnom valami közös estét összehozni a barátokkal ahol újra találkozhatnánk és beszélhetnénk vagy írnom kéne neki egy üzenetet?

2014. febr. 8. 22:05
 6/14 anonim ***** válasza:

A közös összejövetel jó ötlet. Esetleg úgy alakítod a dolgokat, hogy hazakísérhesd és akkor beszélgethettek.

ha kicsit isztok, talán még a feszültsége is elmúlik és megnyílhat egy kicsit. Csak meg kell hallgatni, ha így alakul, a lényeg hogy kellemesen érezze magát és több ilyen alkalom után talán óvatosan rátérni a témára.

De lehet, hogy magától is beszélni fog a múltról egyszer.

2014. febr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Megpróbálok beszélni azzal a közös ismerősünkkel aki révén megismertem őt és egyébként is fő programszervező, hátha sikerül valami közös programot összehozni ahol találkozhatnánk. Egyedül az nyomaszt, hogy telnek a napok és így is lassan két hete már, hogy nem hallottam felőle és ez nagyon rossz. Semmiképp sem szerettem volna azt, hogy úgy gondolja nem fontos számomra és feladtam, de ráírni meg nem merek mert egyfelől nem is tudom mit írnék, másfelől pedig ha nem örülne neki, az kellemetlen lenne és lehet emiatt kerülne a későbbiekben mert zaklatom őt. Nem egyszerű az élet...
2014. febr. 8. 22:19
 8/14 anonim ***** válasza:

Nos, szerintem a következő lenne a legtisztább ebben a helyzetben:

Jeleznéd egyértelműen, hogy nagyon megfogott, de tiszteletben tartod az aggályait, a véleményét, és van ő neked olyan fontos, hogy barátként továbbra is mellette maradj. Itt taktikázással semmire sem fogsz menni, csak nyílt és egyértelmű kommunikációval, amiben jelzed, hogy igenis fontos és értékes számodra!

2014. febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az lenne tehát a leghelyesebb ha összeszedném a gondolataimat és írnék neki egy levelet amiben leírnám mindezt? Az a gondom, hogy a facebook és a telefon maradt mint kapcsolattartási forma, ugyanis viszonylag ritkák a közös baráti társasággal az összejövetelek ahol személyesen szemtől szemben tudnám neki mindezt elmondani, pedig élőben lenne a legjobb. Vagy hívjam el esetleg én egy találkozóra, mondván, hogy szeretnék vele beszélni? A helyzet az ugyanis, hogy amikor utoljára találkoztunk nem igen tudtam összeszedni a gondolataimat de persze hazafelé és azóta annyi minden eszembe jutott amit akkor jó lett volna elmondani neki?
2014. febr. 8. 22:36
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, a legjobb lenne személyesen, de talán összeszedettebb lenne írásban. Én inkább leírnám a helyedben, és a végén személyes (baráti) találkozóra hívnám.
2014. febr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!