Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mostanság miért az kezd menö...

Mostanság miért az kezd menö lenni hogy a fiuk helyett a lányoknak kell elöször lépnie egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2014. febr. 17. 06:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem erről van szó, csupán arról, hogy a lányok is nyugodtan megtehetik az első lépést, ha tetszik nekik valaki és nem lép.
2014. febr. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem kezd meno lenni, de mivel a mai sracok eleg nyamnyilak, ezert ha egy lany szeretne is valamit, akkor sajnos meg kell tennie az elso lepest, mert a mai sracok (tisztelet a kivetelnek) csak fantizalgatnak a lanyokrol, kozben pedig otthon kezimunkaznak. Magyarul: mert a mai sracok puhapotsuek :)
2014. febr. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Mert a mai lanyok sokkal "tokosebbek", mint a mai fiuk :P


(es milyen igaz!) :)

2014. febr. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

És ha a lány kezdeményez akkor mégis mi van? Ha szeretne egy kapcsolatot,nyugodtan tehet is érte.Elhiszem hogy kényelmesebb várni a sültgalambot,de változik a világ.

Egyenjogúság van.

2014. febr. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
56%

Mi az, hogy menő lenni? De most akkor a kapcsolatban vagy a kapcsolatért? Mert nem mindegy: Ha már kapcsolatban vannak akkor miről van szó?


De komolyan, hány ilyen kapcsolatod volt? 0?

Ja láttál egy filmet vagy cikket erről és szerinted ez már egy elterjedt jelenség? Hát azért nem. Meg miért is lenne baj?


Ha a férfiak (esetedben csak fiúk) lépnek először az a baj, ha nem akkor az?

2014. febr. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kezd menő lenni?


Én azt nem értem, hogy miért a fiúk _helyett_? Ez előtt sem kizárólag a férfiak feladata volt az ismerkedés. Jobb helyeken mindkét fél ismerkedési szándékkal vágott bele a dologba.


Tehát nem értem, mi a probléma. Azzal, hogy a társadalom egyre kevésbé lesz férfiközpontú, azzal együtt rengeteg olyan feladat is a nők nyakába szakad, ami eddig kimondottan a férfiakat terhelte. (Cserébe a női feladatok egy része a férfiakra hárul - főzés, mosás, takarítás)


Maga a jelenség már rég nem új, sőt, mindig is jelen volt az emberi társadalomban (miért ne lett volna)! Csak a mértéke változik. Eltolódnak a súlypontok, de az egyensúly megmarad. (Hiszen korántsem a feminizmus ennek az egyetlen oka, hanem más külső tényezők).


Az emberek érzései, motivációi amúgy nem változtak, csak az, hogy hogyan fejezik ki azokat. (Kommunikáció). És az kommunikációs szempontból egyébként mindenképp előrelépés, hogy kevesebb konvencióval lehet elérni ugyanazt a hatást. Ez társadalmi szempontból előnyös, csak természetesen erőbefektetéssel jár az elsajátítása, mint minden más társadalmi változásnak is.


Elkeseredni amúgy nem kell. Mindenkinek más a személyisége. Így, ha te arra vágysz, hogy a férfi kezdeményezzen és irányítson, akkor biztosan találsz is erre partnert, hiszen sokan vannak, akik pont ennek megfelelően gondolkodnak. És lesznek is addig, amíg a társadalom sokszínűsége fennmarad.


20/F

2014. febr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

En lany vagyok es nem banom, ha kezdemenyeznem kell, mert meg tudom oldani ugy, hogy megis noies maradok es megis a ferfi kezeben van az iranyitas.

Pl ha azt mondom neki, hogy szivesen meghallgatnam a torteneteit, szoval ha van kedve, akkor csatlakozzon hozzam,amikor ide es ide megyek. Azzal nem csak azt mondom, hogy szivesen lennek vele, de meghagyom neki a dontes jogat, es magamat se "alazom" le, mert en amugy is megyek arra a helyre. Volt, hogy belement ebbe, volt aki javasolt mas helyet es idopontot.

Eddig meg mindig bevaltak a hasonlok es en maradtam a no.

De azert azt elvarom, hogy a ferfi legyen a hatarozott a kapcsolatomban, aki ezek utan nem lep, az nem is olyan,mint aki nekem kell, hiszen vagy nem jovok be neki, vagy tul bena.

A lenyeg, hogy a csaj ugy kezdemenyezzen, hogy tudassa a fiuval, hogy megkozelitheto es hogy orulne a pasi jelenletenek, nem kell tulsagosan direktnek lenni.

2014. febr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy egy fiú/férfi odamenjen hozzád, valamit neked is kell tenned...pl valahogy jelezni felé.

Én se megyek oda egy olyan lányhoz aki a terem másik felében ül és a mobilját bújja vagy kifelé néz az ablakon. Gondolkozz el ezen..mert nem csak félénk férfiak vannak a világon. Bár ezek alapján neked azok tetszenek mert csak ezeket veszed észre, akkor meg ne nyavalyogj. Na és ha megszólítanak akkor mit reagálsz? Bek@kálsz? Elfutsz?

2014. febr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!