Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Lehet a Nők rontották ezt el?...

Lehet a Nők rontották ezt el? Amiért egyenjogúak akarunk lenni?

Figyelt kérdés

Értem ezt arra,hogy az Én észrevételeim szerint a mai férfiak (tisztelet természetesen a kivételnek) nem mernek kezdeményezni? Persze van akinek imponál ha a Nő belevalóbb kicsit és Ő teszi meg ezt a kezdő lépést. De ennyire elegük van a Férfiaknak az elutasításból, vagy az önbizalom hiány az oka?

Szerintem egy próbálkozásban nincs semmi, legfeljebb csak elbeszélgetnek és ha nem klappol valami akkor ennyi volt.

De ha esélyt se mernek maguknak adni?

És nem kell most itt az önsajnáltató duma,hogy de ronda vagyok csak kiröhög ha próbálkozok! Igaz, a tiniknél ez gondot jelenthet, de egy felnőtt Nő szerintem nem ilyen. De lehet csak naiv vagyok és de! :)



2014. febr. 28. 12:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Nekem egyszerűen csak elég volt a (reménytelen) szerelmekből.
2014. febr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ezt inkább a szuggesztív média és a nevelés cseszte el.


A srácot úgy nevelték, hogy eleve semmi önbizalma és önértékelése, ezáltal minden elutasítástól mélyebbre megy. Az otthonról tanult értékrend alapján retteg a kudarctól, nem bízik magában és csak panaszkodik, de nem változtat semmin. Utálja a világot, és utálja magát, de a világot és a nőket okolja azért, mert ő ilyen lett.


Amúgy meg van egy globális kép a jó és sikeres pasiról, és minden pasi olyan akar lenni. Ezáltal a srácok frusztrációja az egekben, mert gyakorlatilag azt a visszajelzést kapják, hogy vannak a trend szerint sikeres pasik, meg a lúzerek, márpedig ők nem a sikeres pasi kategóriába esnek. Ez az egész kép annyira valótlan, hogy az döbbenet, mégis egyfajta általános érvényű mérceként kezelik.

2014. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha egy férfi tutyimutyi, annak nem az egyenjogúság az oka.
2014. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ladybug, én nagyon durva visszautasításokat kaptam eddig, emiatt pedig már szinte rosszul vagyok az egyértelmű kezdeményezés gondolatától is. :(
2014. febr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Noydra ***** válasza:

Odamész, aztán lesz, ami lesz.

Ha meg nem jön össze, leszarod.


Ha ez lenne minden ffinak a hozzáállása, kevesebb lenne a lelki sérült nőgyűlölő...:/

2014. febr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
5. Valakinek vagy adok a véleményére, vagy nem. Ilyen hozzáállással azt is leszarnám, ha nem küldene el, azaz nem érdekelne a lány, de ilyennél eleve nem kezdeményeznék.
2014. febr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

Ez jóval összetettebb kérdés annál, hogy a nők egyenjogúságával egyből meg lehessen magyarázni.

Rengeteg dologgal összefügg és természetesen ez is beletartozik valamennyire. A társadalom még nehezen tudja kezelni a kialakult új helyzetet mindkét részről.


1: Bár a nők az egyenjogúságot emlegetik de közben még mindig aszerint próbálnak az ismerkedéshez hozzáállni mint ahogyan az régen működött, tehát a férfi kezdeményez.


2: Az egész társadalom túl felszínes lett a média által szépnek és vonzónak kikiáltott és az emberek fejébe vert idealizált külsővel kapcsolatban de itt is főként a nők azok akiknél jóval nagyobb elvárások kezdtek felgyülemleni. (gondolok itt arra, hogy sokszor elvárás lett a kockás has, szőrtelen mellkas, nagyobb pénisz, intim szőrzet megléte vagy nemléte, ilyen-olyan haj, fog, szem, öltözködés, stb... amik régebben szinte teljesen nélkülözött elvárások voltak.


3: Az internet és az egyéb különböző virtuális terekben zajlott fiatalkori életvitel miatt az emberi kapcsolatok és a szocializáció hiánya erősen kihathat a felnőttkori viselkedésre nézve például az ismerkedés terén (ez a saját tapasztalat).


4: Sok nő tévesen ítéli meg az egyenjogúságot és sok esetben elveszítették azon képességüket, hogy nőiesek maradjanak. Épp úgy, ahogy ők azt hangoztatják mennyi bátortalan férfi van és, hogy ez számukra mennyire kiábrándító de közben nem veszik észre, hogy a saját részükről történő trágár, sokszor bunkó hangnem, az iszákos, erőszakos viselkedés és a férfiakhoz mért sztereotípia alapján történő buja, szexuális kicsapongások mennyire nem nőiesek és gyakran mennyire kiábrándítóak.


Ezt az új helyzetet pedig a férfiak nagy része sem tudja megfelelően kezelni mert teljes zavar van, hogy most éppen mikor mit kellene tenni, mondani és hogyan kellene viselkedni a másik nemmel szemben.

2014. febr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

2-es, Jól leírtad.


Szerintem sem az egyenjogúság az, ami miatt kevesebb a kezdeményezés.

Egyenjogúság és arra való törekvés inkább azokra a pontokra terjed ki, ahol a nők úgy mond elnyomásban vannak. Pl munkahely.


Ismerkedés terén ilyet nem tapasztaltam eddig, hogy a nők azért állnak ki az utcára mert ők is kezdeményezni akarnak. Ez abszurd. (Vagy én értem félre a kérdést)


Amúgy, nekem sem megy a kezdeményezés, pedig nem lenne rá okom. Egyszerűen csak önbizalomhiány, + félek attól, hogy kudarcot vallok, pedig valóban nem lenne nagy veszteség.

2014. febr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

7-es, te is szépen kifejtetted.


Csak később olvastam.

Mentek a zöld pacsik.

2014. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A többség úgy látom tudja meg érti a problémát, csak valahogy mégsem tesz ellene.


Singularity nagyon sok mindenben megegyezik a gondolatunk erről a témáról, csak nem akartam a kérdésem alatt ennyire kifejteni, kíváncsi voltam milyen válaszok, érvelések jönnek!

Úgy gondoltam a többség majd a Nőkre fogják, ezért is fogalmaztam így a kérdésem ahogy!

Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt a témához!

2014. febr. 28. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!