Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Túlzás lenne, hogy normális,...

Túlzás lenne, hogy normális, intelligens elutasítást szeretnék (mondjuk egy levelet)?

Figyelt kérdés
Váltottunk pár levelet egy lánnyal, és szerettem volna őt jobban megismerni, ezt meg is írtam neki. Adott fb-elérhetőséget, hogy jelöljem be, és beszélgethetünk. Megjelöltem, írtam pár sort, de nem igazolt vissza, nem is írt semmit, pedig látta az üzimet. Hogy elutasított, az egy dolog, szíve joga, de nekem jobban esett volna, ha annyira méltat, hogy bocs, de nem vagy az esetem. Gondoltam, visszavonom a bejelölést, és ironikusan megírom, hogy megkönnyítem a dolgát, ne kelljen szégyellnie az ismeretségünket, én se vagyok hülye, rájöttem a lényegre, csak másabb hozzáállásra számítottam. Lehet, hogy túlzás, de én azért intelligensebb (vagy emberibb) megoldásnak tartom az egyenes elutasítást, mint a sunnyogást, és kevésbé megalázó a "nem jössz be nekem", mint a "nem igazollak vissza, nem is válaszolok, te meg várhatsz". Nem maga az elutasítás bánt, hanem maga ez a "stílus".

2014. márc. 31. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Majd eljutsz Te is odáig, hogy leszarod az ilyet. Ígyis-úgyis elutasít, nem? A mód csak őt minősíti!
2014. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az igaz, de mikor majdnem mindegyik ilyen, hiába hiszed, hogy akad egy normális is köztük, aki nem felfuvalkodott a nagy semmire, aki nem értéktelen kacat, és nem elérhetetlen vágyai vannak annak ellenére, hogy átlagos, mégis csalódsz. Persze folyamatosan nyafognak, hogy nekik milyen rossz, mert x idő óta nincs senkijük, ő is nyafogott, hogy sz*rul sikerülnek a randijai, mert lerázzák a pasik stb. És még az átlagos lányok zöme is pont ilyen, bennük lehet a legnagyobbat csalódni, mert tőlük nem ezt várnád. Amúgy meg nem társkeresőn írtam neki, ahol kap 1000 levelet egy nap, meg olyan dolgok is vannak a világon, mint a másik ember érzései, nyilván neki is jólesik, ha embernek nézik.
2014. márc. 31. 22:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem túlzás elvárni, de nem is a nemtől függ, hogy mennyire kultúrált valaki ilyen téren. Nem vagyok túl jártas a témában, de nem kell nőkre általánosítani.

Én is azt vallom, hogy jobb egy "ne haragudj, nem jössz be, van más, stb" szöveg mint a nagy semmi, legalább is értelmes felnőttek közt nem okozna gondot megérteni. Főleg, ha előtte már váltottatok egy halom e-mailt, akkor alap lenne, mert aztán meg egyik napról a másikra semmi és nem érti az ember, hogy mi van...

L

2014. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok általánosítani, és nyilván köztünk is van sok bunkó, csak azt tapasztaltam, hogy rengeteg átlagos lány is el van szállva magától, miközben síkhülyék, tucatemberek. Ha valaki r*bancként viselkedik, attól legalább tudod, hogy mit várhatsz, de irtó nagyot lehet csalódni normálisnak tűnő lányokban, és sajnos a többségükben tényleg csalódni is lehet. Túl sok levelet egyébként nem váltottunk, de akárhogy is van, ha én megtiszteltem őt, akkor szeretném, ha ő is így tett volna. Másrészt meg eléggé lehangoló, hogy a valóságban sehol sincsenek azok a normális, átlagos lányok, akik elvileg mindenütt ott vannak, és szép szavakkal tudják hirdetni magukat. És akármilyen csoda, nekünk (nekem) is vannak érzéseink (érzéseim), és rosszul esik az ilyesmi.
2014. márc. 31. 22:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Mondom, hogy eljutsz majd odáig, hogy ezt nem veszed fel! Nekem is idő volt, néha még most is felidegesítem magam, de gyorsan lehiggadok és megyek tovább.


Nem védek senkit, de szoktál írni e-mail-címet is? Lehet, hogy azért nem válaszol valaki, mert nem tud.

2014. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megadta a fb-ját, hogy jelöljem meg, ott is írtam neki, meg levélben is, hogy én voltam az, szóval két helyen is írhatott volna, ha akar. Egyébként inkább elkeseredett és csalódott vagyok, meg eléggé kiégek attól, hogy úgy tűnik, sehol nincs egy tényleg normális, aranyos, szerethető lány, akit meg lehetne becsülni.
2014. márc. 31. 23:12
 7/11 anonim ***** válasza:

Érthető a csalódottságod, kedves kérdező. Van itt egy cikk, amit ma olvastam arról, hogy egyesek képtelenek nemet mondani. --> [link]

Ebben is megfogalmazzák, hogy az ilyen emberek nem vállalják fel az esetleges konfrontálódást, inkább hagyják, hogy szép csendben elhaljon a szóban forgó dolog. Hidd el, hosszú távon visszaüt majd rájuk ez az attitűd az élet egyéb területein. Ne vedd magadra, és ne szegje a kedvedet, hiszen tényleg csak őket minősíti a viselkedésük.

2014. márc. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké, de én akkor is nagyon csalódott és elkeseredett vagyok. Elvileg rengeteg a normális, szeretetre vágyó (esetleg sokszor elutasított) lány, mégse találok egyet se, aki valóban ilyen lenne, és aki el is tudna engem fogadni. Sose kellettem senkinek, sok terhet kaptam az élettől, és sajnos hosszú távon inkább én járok rosszabbul, mint ők, mert ez az eset is csak megvisel. :( Pocsék érzés, hogy sehol nincs egy valóban normális lány, pedig igyekszem nyitott szemmel járni, próbálok kommunikálni, óriási igényeim sincsenek.
2014. márc. 31. 23:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg ez a helyzet. Online társkeresőkön jó a 100 levélből 2-3ra érkezik érdemleges válasz, még akkor is ha mindenkinek személyre szabott, kultúrált levelet írsz.

Emellett az is igaz, amikor azt mondod, hogy az átlagos lányokban lehet a legnagyobbat csalódni. Szinte kivétel nélkül belőlük is előjön ez a féle viselkedés.

2014. ápr. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Főleg, ha előtte már váltottatok egy halom e-mailt, akkor alap lenne, mert aztán meg egyik napról a másikra semmi és nem érti az ember, hogy mi van... "

A nők kivétel nélkül így lépnek le. Nem mernek változtatni, se igent mondani, se nemet mondani. Csak elvannak. Hány de hány olyan nőt ismerek, aki folyton panaszkodik valami miatt a barátjára, de lépni semmit nem lép. Állandóan elsunnyognak mindent, aztán a végén meg lesz belőle a nagy katyvasz. Érdemes megnézni FB-n hogy a 16 és 30 évesek között mennyire jellemő, hogy havonta kapcsolatban/majd egyedülálló, majd megint kapcsolatban és így tovább. Mindezt természetesen ugyanazzal a férfival.

2014. ápr. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!