Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Férfitársaimnak mennyire...

Férfitársaimnak mennyire fontos, hogy egy lány mennyire tudja magát írásban jól kifejezni magát, és hogy helyesírásilag mennyire kvalifikált?

Figyelt kérdés

Úgy tapasztalom interneten, hogy azok a lányok, akik szépen, egész mondatokban tudják magukat kifejezni, ügyelve a központosításra, a nagy kezdőbetűkre, a mondatvégi írásjelekre stb., s kevesebb ":D", "XD", "asdasd" hangulatjelzéseket pakolgatnak a mondandójukba, ők számomra sokkal intelligensebbnek tűnnek.


Mennyire taszító vagy vonzó a férfitársaim számára, ha egy lány hasonlóan fejezi ki magát: "szia jöttem de gyorsan mek mer jön izids vagymiXD szal nah majd csöricsöri jolegyél puspus". Egyáltalán meghatározó-e, ha valaki kevésbé pallérozott helyesírásban és/vagy stilisztikailag?


2014. nov. 9. 22:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Gyakran megtapasztaltam, hogy nem feltétlen mindig annyira okosak vagy buták az emberek, mint a szerep, amit eljátszanak. Attól hogy valaki igénytelenül öltözik, ír és beszél, nem feltétlen ostoba, könnyen lehet, hogy egyéb okból viselkedik így.
2014. nov. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Számomra fontos, ugyanis ez az illetô mûveltségérôl, tanúskodik, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy valaki jó beszélgetôpartner legyen.
2014. nov. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#11: Az, hogy valaki határozott, markáns jellem, még nem biztos hogy okos, művelt, mert általában a valóságban szeretik intelligensnek definiálni ezeket az embereket is.


Szóval volt már dolgom régebben olyan lánnyal, aki tetszett külsőre és aránylag gondolkodásban is majdnem minden rendben volt vele, de amikor az első SMS-t megkaptam tőle, először úgy hittem, hogy gyorsan írta, vagy elgépelte. Aztán később MSN-beszélgetés közben teljesen lelombozott, hogy mennyire ostobán fejezi ki magát, teljesen más képet mutatott a kommunikációs közegeken, mint szemtől szemben. Valahogy utána már nem nagyon tudtam vele érdemlegesen beszélni, mert elvesztettem az érdeklődésem iránta.

2014. nov. 9. 22:22
 14/17 fahéjas Alien ***** válasza:
63%

Ne haragudj nem vagyok férfi, de válaszolok azért....


Van olyan szintű helytelen írásmód, ami már lehet frusztráló... például amikor valaki az 'sz' betű helyett 'x' alternatívával pótolja az említett kettős betűt.

A rövidítés kifejezetten nem zavaró tényező szerintem, pláne, ha mondjuk az illető siet és csak röptében válaszol.

Ellenben az már inkább elgondolkodtató, mikor valaki becézgeti a szavakat, az ilyen 'puszcsi' és társaival. - bár akik ezzel a szóválasztással élnek, általában a személyes kommunikáció során is használják, ezt a nem túl választékos kifejezésmódot.


Nem szeretek elfeledkezni arról sem, hogy vannak egyedi esetek is... például van egy ismerősöm, aki kifejezetten intelligens és értelmes... de a helyesírása katasztrófa, mert diszgráfiás és olvasási nehézségei is akadnak, de attól még nem porosodnak a könyvek a polcain és tényleg kifejezetten művelt az átlaghoz képest.


Ráadásul az is visszatetsző, amikor valaki túlontúl produkálni akar az írott szövegkörnyezetben, mert akaratlanul ki fog ütközni a diszharmónia.


Szóval, csak óvatosan szoktam bánni az efféle általánosítással... viszont az adott szöveg tartalmából sokkal mesze menőbb következtetéseket le lehet vonni. Egy-két keresztkérdés és le lehet vonni a konzekvenciákat.

2014. nov. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Azért sokszor a lazább helyesírás nem jelent kulturálatlanságot, csak közvetlenséget. A helyesírásra nincs jogszabály, az csak MTA ajánlás, és egyre lazulóbb társadalmi norma. Baráti társaságban pl. nálunk is sokan okostelefonnal diktált üzeneteket küldenek, és nem vacakolnak utólag az írásjelek beszúrásával (közben meg pl. munkahelyükön idegen nyelven is hosszú doksikat írnak).
2014. nov. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos számomra az intelligencia, az írni tudás, és az, hogy bármiről értelmesen lehessen beszélgetni az adott partnerrel.

28F

2014. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
lol a ferfy tar$aid szted nemcsinállnak ijet????? wtf m8 asd
2015. ápr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!