Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért van az emberek között...

Miért van az emberek között ez a gát?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt tapasztalom hogy az emberek nem mernek őszintén beszélni egymással. Pl. Ha ha egy fiú odamegy egy ismeretlen lányhoz akkor rögtön mintha tartana az ismerkedéstől és fordítva is. Vagy két ember nem mer lépni egymás felé. Mindenki csak a kétértelmű jeleket adja ahelyett hogy őszintén megmondaná a másiknak hogy tetszik neki még akkor is ha mindkét fél tudja hogy tetszenek egymásnak. Vagy ha a fiú nem tetszik a lánynak akkor kifogásokat keres ahelyett hogy megmondaná a szemébe őszintén hogy "bocsi nem tetszel". Mindenki mintha inkább élne kétségben mint hogy lépjen és határozottan őszintén beszéljen másokkal. Ugye nem csak nekem tűnt fel ez?

2014. nov. 21. 18:16
1 2
 1/11 anonim válasza:

Ha jobban belegondolok én is ilyen vagyok....én félek a kudarcoktól azért vagyok óvatosabb..

17/lány

2014. nov. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem akar pofára esni. Mindenki félti a büszkeségét. Az őszinteség maga, valami nagyon ritka dolog - gyanús, ha valaki őszinte.
2014. nov. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem legtöbben a kudarctól félnek. Az alapvető emberi mentalitáson kellene változtatni és megtanulni lépni gátlások nélkül. És én is ilyen vagyok, sokszor nem merek lépni de folyamatosan próbálom magam arra nevelni hogy ezt el kell felejteni és csak tenni amit tenni akarunk. Ja és 21/F
2014. nov. 21. 18:21
 4/11 A kérdező kommentje:
Itt is rengeteg olyan kérdést lehet találni ahol a kérdező bizonytalan abban mit tegyen, miközben egy őszinte beszélgetés lehet megoldaná a problémát sok esetben.
2014. nov. 21. 18:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem, kérdező. ha túlzottan és túl gyorsan megnyílsz, az lélekromboló. Még nem tarunk ott, hogy az emberek vigyázzanak egymásra. Most mindenki a látens szociopata kategóriában van. Mindenki maszkot visel.

Talán majd egyszer. Ha majd megéri.

2014. nov. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-ös, nem azt mondom hogy túlzottan és túl gyorsan megnyílni, csak egy alapvető nyitottság egymás felé. Rengetegen amiatt szenvednek mert vagy ő maga vagy a másik fél vagy mindketten kétértelmű viselkedést tanúsítanak. Miért?
2014. nov. 21. 18:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Erre tanítanak minket, nem evidens, kérdező?

"Ne beszélj idegenekkel", "maradj mellettem/fogd a kezem", "ne fogadj el semmit idegenektől", "ne nézz túl sokáig másokat", "ne bízz senkiben(!)", stb.

2014. nov. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert valóban nem nagyon lehet megbízni másokban ez az egyik ok, a másik meg például a sok kudarc is.Mikor csak kudarcok érnek egy dologgal kapcsolatban sok éven keresztül mint pl. velem így történt,és közben még megaláztak,durván is visszautasítottak a nők,és egy pozitívat nem kaptam visszafelé,de tényleg semmit,akkor csodálkozol hogy kialakul bennem vagy akár másokban is ilyen gátak?Szerintem ez teljesen egyértelmű,hogy kialakul.Ha nem lennének ennyire felszínesek az emberek manapság,férfiak és nők is egyaránt,hanem megismerné a másikat az illető,és utána "ítélkezne" felette,akkor teljesen másképpen viszonyulnának az emberek egymáshoz is.
2014. nov. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7-es, valóban erre tanítanak, de ezzel a szülő a gyerekét védi, ez kisgyerekekre érvényes, nevelésünk korai szakasza amikor még csak a szülő van. Később ahogy egyre többet vagyunk közösségben mások által is nevelve vagyunk és magunkat is neveljük szóval egy 18-20 éves embernek már tudnia kellene hogy az már nem érvényes amire szüleink kis korunkban nevelnek minket abban a formában.

8-as, igaz hogy nem nagyon lehet másokban megbízni, de ez egy ördögi kör: ha valaki nagyon őszinte, ahogy a 2-es válaszoló is írta gyanús, ezért inkább nem őszinték egymással az emberek, és mivel nem őszinték, így viszont megint csak gyanús az aki őszinte és így tovább. A te esetedben lehet hogy első alkalommal nem volt elég meggyőző a fellépésed, és a negatív tapasztalat felerősítette benned a negatív energiákat, gondolatokat, és emiatt szereztél csak negatív tapasztalatokat (csak próbálom valahogy végiggondolni mik is lehetnek ilyen esetben az okok). Az pedig hogy megaláztak, durván visszautasítottak megint csak az emberek hozzáállásáról állít ki szegénységi bizonyítványt, ez a másokkal szembeni durvaság az amit szintén nem értek. Kedvesen is el lehet magyarázni miért utasít vissza. De ahogy utolsó mondatodban írtad is, felszínesek az emberek.

2014. nov. 21. 19:06
 10/11 BlackSword ***** válasza:
2014. nov. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!