Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Szeretet- és önbizalomhiányos...

Szeretet- és önbizalomhiányos a pasi, hajlamos másokat hibáztatni. Hogyan érjek el nála fejlődést?

Figyelt kérdés

4 hónapja ismerkedem egy 36 éves pasival (én 24 vagyok). Jól kijövünk, az érzelmi alap meglenne egy kapcsolathoz. Sok mindent adott nekem lelkileg, és én szeretném viszonozni ezt. Az önbizalma viszont szörnyen alacsony, emiatt szeretethiányos (nem szerelmes belém, ezt ő mondta; most még én sem belé). Még magának sem vallja be, de nincs túl a korábbi kapcsolatain, hajlamos az önsajnáltatásra és mások hibáztatására. A pozitív énkép, saját maga felépítése helyett most tőlem várná azt, hogy támogassam, elfogadjam, biztassam. Ez eddig – igaz, sok munkám van benne, de – még menne is.


Viszont: egy hete volt egy olyan megmozdulásom, amivel egyik exére emlékeztettem, és ami miatt durván rámförmedt. Én akkor szinte félelmet éreztem, és valami eltört bennem akkor este, mivel addig nagyrészt kedvesen bánt velem. Ugyanakkor esetlen és szorongó is, a fent említettekből kifolyólag.


Azóta - egy hete - nem beszélünk, gondolkodási időt kértem. Szeretnék neki segíteni abban, hogy feldolgozza a múltat. Csak egyrészt attól félek, ha most továbbra is kapcsolatban maradnék vele, akkor velem foglalkozna a hibáiból való tanulás helyett, hogy én elégítsem ki a szeretethiányát, így pedig nem lenne képes túllépni az exein meg a régi sérelmein. Én viszont nem fogom engedni, hogy tiszteletlenül bánjon velem vagy valaki más helyett velem veszekedjen, engem okoljon mindenért. Ilyet egy nő senkitől nem köteles eltűrni (egy férfi sem). Másrészt attól tartok, ha közben végig mellette leszek és megadom neki a támogatást mind lelki, mind fizikai téren, akkor az én visszajelzéseim képeznék az énképe alapját, tőlem függne, mennyire van jóban magával. Ezzel viszont csak többet ártanék, mint használnék, mert ha mondjuk valami miatt épp mélyponton lennénk, akkor becsapva érezné magát és elképzelhetőnek tartom, hogy bosszúból megcsalna vagy egyéb más módon okozna nekem fájdalmat.


Direkt módon nem közölhetem vele mindezt, nem az a típus, akinél ezzel célt érnék. Ehelyett arra gondoltam, női furfanggal rávehetném, hogy kezdjen valami új hobbit (nincs sok pénze), ismerkedjen új emberekkel (nincs sok társas kapcsolata), hogy új szitukba kerüljön és ezáltal nőjön az önbizalma.


Köszönöm, hogy eddig elolvastátok. :) A kérdésem pedig: mit gondoltok, mennyire működhet ez az önbizalomnövelő ötletem? Ha nemet mond, mindenképpen hagyjam az ismerkedést? Esetleg tűzzek ki egy dátumot, amikor pár hónap után újra találkoznánk..? Ti mit tennétek? Más javaslatokat is szívesen fogadok.



2014. dec. 5. 01:04
 1/2 anonim válasza:
női furfang... vagyis hazudsz és kihasználsz?
2014. dec. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem, mivel az ő érdekeit tartom szem előtt, így nincs szó kihasználásról, sőt.
2014. dec. 5. 01:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!