Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Van ennek jelentősége vagy...

Van ennek jelentősége vagy csak véletlen?

Figyelt kérdés

A fiú testbeszeszéde ellentétben áll a viselkedésével. Figyel, néz, szemezik velem, szemkontaktust teremt, tehát gondolom azért, mert tetszem neki. De mindezt keresztbetett karral teszi, ami tipikusan a "nem engedlek a közelembe" jelentése. De ha nem akar közel engedni magához (nem tetszem neki), miért néz?

20 fölöttiek vagyunk.



2014. dec. 17. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
A viselkedésével foglalkozz, ne a testbeszéddel, annak nincsen akkora jelentősége, mint amekkorának szeretik egyesek beállítani. Gondolom éppen úgy volt neki kényelmes tartania a karjait, ennyi.
2014. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget, ez bárkivel előfordulhat.
2014. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Úristen, mióta "nem engedlek közelebb" a keresztbe tett kar? :D :D
2014. dec. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Egyszerűen lehet hogy csak kíván, úgymond jó csajnak tart és tömören fogalmazva megdugna de ennyi, mást nem akar, nem szeretne ismerkedni, kapcsolatot, ezek csak az ösztönök.Az is előfordulhat viszont hogy igazad van és tetszel neki, csak nem mer,vagy nem tud kezdeményezni, mert nem tudja te mit gondolsz, javaslom kezdeményezz te valahogyan ha érdekel a fiú.
2014. dec. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ja egyébként van barátnője. Lehet, hogy ezért?


Egyébként nézz csak utána, a keresztbe tett kar ezt jelenti, a pszichológia tanárom biztosan jól tudja.

2014. dec. 17. 17:42
 6/11 anonim ***** válasza:

#5


A pszichológia kb. 50%-a baromság, úgy ahogy van. :)

2014. dec. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez mondjuk igaz. De a testbeszédnek szerintem van értelme.

De akkor lehet, hogy tényleg csak úgy kényelmes állnia. Remélem...

2014. dec. 17. 17:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is épp a minap vettem észre magamon, hogy keresztbetett kézzel beszélgetem a pasival, aki tetszik. Nincs nagy jelentősége egyszerűen csak úgy volt kényelmes.
2014. dec. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. dec. 18. 18:04
 10/11 anonim válasza:

Szerintem rendet kéne tenni testbeszéd ügyben végre. Az itteni testbeszéd kérdések jelentős része udvarlás jelzés gesztus jellegű vagy hazugság vizsgálatos. Pont ez a két terület amelyben óriási tévedések vannak.

Általában a válaszok három csoportba sorolhatok :

1, a testbeszéd hülyeség.

2, meg akar dugni

3, ennyiből nem lehet.


Van vagy 6 könyv testbeszéd címmel és ezek mind nagyon hasonlóak és nagyjából az összes könyv udvarlásjelzés gesztusos részéről röviden a véleményem az, hogy lányoknak mindössze haszontalan, fiúknak kifejezetten káros.

Az átlagemberek a testbeszéd tudatos olvasásában nem pontosabbak 50-54%-nál és ez igaz lesz bizony a derék tanárodra is.

Két évtizede napi szinten foglalkozok testbeszéddel és bizony a karba tett kéz nem azt jelenti, akár mennyire is jó fej a tanár bácsi vagy néni.

Azt érdemes tudnod erről az egészről, hogy ez egy visszacsatolt rendszer. A karba tett kéz egy statikus manipulátor gesztus. Olyan összekötetéseket teremt és olyan állapotokat hoz létre az agyban amelyek segítenek bizonyos nehezen kezelhető ingerek elvezetésében. Ez akár lehet fájdalom, ha fázik valaki, pisilnie kell lehet egy kényelmetlen helyzet, egy unalmas előadó és sok minden más. – Néha jelent távolságtartást, illetve néha van virtuális zónatávolság szerepe. A karba tett kar gesztusban pont az a poén, hogy mivel elvezet fölösleges ingereket, pontosan ezzel teszi kényelmessé a pózt. A lényeg hogy rengeteg dolog miatt kialakulhat, amit neked a tanárod vagy éppen az összes testbeszéd témájú könyv még csak nem is említ.

Vegyük példának a te helyzeted. Ez a fiú feszt nézeget téged, ha kell ha nem és közben karba van téve a keze. –Ebből te azt a következtetést vontad le, hogy ellentmondásos. De mi van akkor, ha eleve nem is neked szól a karba tett kéz? Munkatársnak, csoport társnak, osztálytársnak, több embernek a szituációnak,a helynek, a helyzetnek.


Amikor megyünk valahová tárgyalni rendszerint a társam vezet, megjegyezte, hogy mostanában be vagyok zárkózva az autóban. – Ő így hívja ezt a gesztust én védőkorlátnak. Hasonló ismeretekkel rendelkezik testbeszédből mint én, mondhatni egy olyan ember aki 10 éve együtt dolgozva velem együtt naponta használja a testbeszédet üzleti tárgyalások során, még ő sem tudja megmondani pontosan minek szól ez a gesztus. Ha tudná, lehalkítaná a kedvenc rádióműsorát olyan szintre, hogy „haljam” tőle a saját gondolataimat.


A statikus gesztusokkal ez a helyzet, hogy nagyjából lövésed sincs, hogy miért jön létre, vegyük az én példámat. Én általában tudatosan nem használom a gesztust. Van, hogy rögtön zavar a rádió, mert fáradtabb vagyok és éppen nem tolerálom olyan jól. Van, hogy egyből agyalok valamin, számolok, rendelést állítok össze, végig gondolom egy tárgyalás menetét.

Van hogy a hosszas rendkívül informatív nyehehehe, nyahahaha,hehehehe, ami a rádióból dől, van hogy zavar a téma, van hogy nem értek egyet a műsorvezetővel vagy műsorvezetőkkel. –De a lényeg, hogy a rádió váltja ki belőlem és a mellettem üllő mondhatni testbeszéd-szakértőnek sincs lövése, hogy miért védőkorlátozom. –De hagyom rajta agyalni :) -A lényeg ebben, hogy ő is azt hiszi, neki szól a gesztus, a személyével van valamilyen problémám, üzleti ügyben van gondom, mit tudom én, közben csak a rádió zavar. Nem hülyeség testbeszéd, csak éppen évekig-évtizedekig kell tanulni azt a szintet amit egy ovis tudatalattija a kisújabból kiráz. –Ez pedig igaz az egész testbeszéd tudományra, emberek tízezreit filmezve és elemezgetve, majd egyszer csak eléri azt a szintet a tudomány amit minden ember tudatalattija amúgy is alapból tud.



Amikor egy ilyen helyzet van, hogy nem tudod, mitől alakul ki egy statikus gesztus, akkor egy dinamikus módszer segít, úgy hívom, hogy a gesztus körül járása. Megszüntetsz vagy létrehozol körülményeket és megfigyeled pontosan mikor is jön létre a gesztus és mikor szűnik meg. Maradjunk az én példámnál, amikor bőmből a rádió, fenn áll egy olyan fölös inger amit el kell vezetnem, ebben jó szolgálatot tesz ez a gesztus. Amikor azonban üzleti vagy egyéb dolgokról beszélgetünk, nem tudnék annyira a társamra koncentrálni ha fenntartanám ezt a gesztust, így ha akarnám, sem fogom ezt fenntartani, mert ebben az esetben már gyengíti a koncentrációmat.


Ez a gesztus a kiszemelted esetében például létre jöhet attól, hogy van egy másik srác, akiről ő úgy gondolja, hogy tetszik neked és nem tetszik neki, hogy rá mosolyogsz, vagy beszélsz vele.. Ha a másik sráccal van problémája, akkor a védőkorlát oldódni fog, ha a srác kifelé átlépi a társadalmi – nyilvános zóna vagy a nyilvános zóna külső határát. Ha ilyenkor valamilyen ürüggyel visszafordítanád a srácot, akkor a amikor a másik valamelyik zóna határod átlépi ismét védőkorlátozni fog. Ha nem csak a sráccal van gondja, hanem azzal, ahogy te viselkedsz a másik sráccal, akkor ez a védőkorlát tartós.

Azaz a statikus gesztusokat úgy tudod megfejteni, hogy dinamikussá teszed őket, a körülmények megváltoztatásával. –Vagy csak megfigyeled a dinamikájukat.


Normál esetben azonban a helyzet az, hogy ha egy fiúnak tetszik egy lány és kapcsolatot szeretne, akkor ezt jelzi a lánynak amire a lány visszajelez. – Na most ez nem a lábfej felé való állítgatásával és a haj igazgatásával történik. – Ez nettó badarság. A fiúknak azért káros a statikus udvarlás jelzés figyelgetése, mert aki a lány lábfejének állásszögére és a hajigazgatására vadászik, nem fog lépni, gyakorlatilag nem fog csajozni vagy udvarolni, csak kedvező bolygóállás, vízállás és megfelelő időjárási viszonyok esetén szélcsendben, ittasan és azt is csak halkan. – Sőt még annak a nőnek a nyilvános zónájába sem szívesen megy aki nem sodorgatja össze-vissza a haját nem áll felé a lábfeje. Úgy hogy csak zárójelben a fiúknak : (higgyétek el fiúk, a haj csavargatást, a felétek álló csuklót meg lábfejet és az egyéb dolgot, majd sűrűn fogjátok látni a barát zónában. Mivel az új barátnő adna nektek olyan legjobb lánybarátot - aki régebben tetszett, hogy belezöldülnétek és a lány barát hamis udvarlás jelzés gesztussal klasszul a barát vagy mondjuk úgy remény zónában tart, vagy befőtként a polcon .- Hosszasan barátnő nélkül.)

Nőként viszont nem túl sokra mész azzal, ha azt hiszi valami nézegetni való olvadós cukormáz vagy és nem mer udvarolni, elhívni valahová. Így aztán a fiúknak bizony udvarolni kell próbálkozni és ha kell, igen pofára esni, mert ez ezzel jár. A lányoknak pedig fejeket elcsavarni. –Mert ez a két dolog közrejátszik abban, hogy tetsszél a másik nemnek. Nem érdemes tudományosan és vizuálisan elemezgetni a másik testbeszédét, ha csak nem a nyugdíjas klubban akarsz majd testbeszéd szakértőként párt találni. Magyarul, ha kell az a fiú, hámozd ki drága abból a fránya védőkorlátból. Beszélj egyre halkabban, hogy közelebb keljen mennie ha érteni akar, stb. Tessék szépen női praktikákat bevetni, még akkor is ha kevésbé tudományos. Ha pedig te kellesz neki, akkor kérdezze már meg, hogy ráérsz-e vele találkozni, ekkor és akkor vagy igen. –Még akkor is ha ez sem elég tudományos.



Ugyanakkor attól, hogy tetszel neki vizuálisan mint nő, még nem biztos, hogy feladná miattad a kapcsolatát, sőt az sem biztos, hogy ha nem lenne kapcsolata, többet szeretne. A fiúknak, (ahogy a lányoknak is erre elég) sok oka lehet.


Tehát : Nem véletlen és valószínűleg van jelentősége, de attól még nem vagy előrébb. Könnyen lehet, egyébként, hogy a védőkorlát gesztusával tartja vissza magát attól, hogy lépjen. –Mert barátnője van vagy nem akar házi nyuszikára lőni és nem tud elmenekülni abból a helyzetből, hogy tetszel neki és nem tudja megakadályozni, hogy megnézzen, de azt igen, hogy olyan lépéseket tegyen amik egy kapcsolathoz vezetnének veled.

2014. dec. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!