Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért van ennyi egyedülálló...

Miért van ennyi egyedülálló 30-as,40-es?

Figyelt kérdés
Régebben kb. 20 éves korban már megvolt a feleség/férj, esetleg gyerek... de most valahogy nemigy van. Miért? Oké, értem hogy "gazdaság", de attól még fiatal párokból lehetne több...
2015. jan. 26. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Remélem 20 év múlva nem lesznek ilyen gondjaim.
2015. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 DanteSparda ***** válasza:
manapság mindenki hisztis és a legkisebb dolgon megsértődnek és jöhet a szakítás ráadásul 10 évvel ezelőtt a ríbanckodás sem volt ekkora divat ahogy a züllés sem most ha bemész egy diszkóban részegeket látsz akik vadidegenekkel smárolnak óránként mással szerinted ilyen emberekkel lehet normális kapcsolatot kialakítani?
2015. jan. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem te nagy tévedésben vagy! 30 éves korára már rég érett annyira valaki hogy el tudja dönteni mit szeretne. Aki szingli az elég béna lehet - ha nincsenek alkalmi kapcsolatai sem. Sokaknak ilyenkor komoly kapcsolata van és nem hamarkodják el a házasságkötést. Én a környezetemben kivétel nélkül azt látom hogy boldogtalanok akik 20-29 éves koruk közt házasodtak és csak a gyerek meg a lakáshitel tartja össze őket, veri a pasi, a másikat csak terrorizálja stb.

Ma aki okos nem felelőtlenül megy bele tizen- vagy huszonéves fejjel a családalapításba.

2015. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok dolog változott, pl. az is, hogy nem akarunk egy társadalmi elvárásnak feltétlenül megfelelni, kitolódott a tanulás, a karrierépítés, az elköltözés, úgy egyáltalán az önállósodás.

Nekem volt középiskolában egy osztálytársnőm, aki a 10 éves érettségitalálkozónkig férjhez ment, szült és el is vált.

Nem hiszem, hogy kevésbé akarnánk megoldani a problémákat, mint régebben az őseink, inkább az van, hogy régebben nehezebb volt kilépni egy teljesen megromlott, boldogtalan kapcsolatból, és ma ezt az emberek megteszik, és nem szenvednek évekig, míg a szüleim korosztályában azt látom, hogy évekig kínlódnak, a gyerek(ek)re hivatkozva együtt maradnak, de feszült a légkör, és ez a gyerek(ek)nek is árt. Jobban árt, mint egy válás.


Jobban átgondoljuk, kivel kötjük össze az életünket (pl. az én szüleim nagyon elkapkodták, egy évet se vártak megismerkedéstől az esküvőig, most meg azt látom, hogy nem beszélgetnek egymással, így problémákat se tudnak megoldani, inkább acsarkodnak egymásra, és hozzám jönnek "árulkodni"), én pl. nem akarok így járni, mint ők. Csak azért meg nem akarok kapcsolatot, hogy legyen, a kaland meg nekem mást jelent.


Nem így terveztem, ahogy 30 éves koromig alakult egyébként, de az élet keresztülhúzta a terveimet.

2015. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
No azért azt se felejtsük, hogy amikor divat volt 17-18 évesen házasodni meg szűlni, akkor az emberek nem is igen éltek 50 éves koruknál tovább, mert elvitte őket a járvány vagy a háború. Egy olyan társadalomban, ahol viszont jólét van, meg az átlag életkor 70-80 év körüli, nincs semmi baj azzal ha valaki 30-40 évesen házasodik
2015. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
# 5 - Ez is igaz, anyai nagyapám se számított rá, hogy megéli a 80-at, mert nem volt náluk jellemző a családban a magas életkor.
2015. jan. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!