Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mi ez az értékválság manapság?

Mi ez az értékválság manapság?

Figyelt kérdés
Téves utakon járnak az emberek, a matéria mindenek felett, a belső értékek veszendőbe kezdenek jutni, csak az a valaki, aki fel tud mutatni minőségibbnél minőségibb, több anyagi értéket. Miközben az emberek a boldogságra vágynak, de pont az ilyen gondolkodás miatt vannak megfosztva tőle. Hát nem paradoxon? :D
2015. ápr. 10. 20:32
1 2
 1/12 TallandThin Boy ***** válasza:
77%
De paradoxon. Ahogy a nickneved és az általad írt értelmes kérdés is. XD
2015. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerinted régen amióta világ a világ nem a pénz SZÁMÍT? Már az ókor óta.......

Rousseau elméletét ajánlom figyelmedbe. 20f

2015. ápr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De még szerencse hogy van számítógéped, meg internet előfizetésed, és fel tudod tenni ezt a kérdést gyk-ra :D különben nem lenne teljes a világ :)
2015. ápr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
kinek mi. mostanában úgy alakult az életem, hogy kicsit több anyagi értékhez jutottam hozzá. engem tényleg boldogabbá tett. semmi más nem változott az életemben ezen kívül, szóval nem másnak köszönhető.
2015. ápr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy paradoxon. Az embereknek mindig fontos volt a jó anyagi körülmény. Nem lesz valaki attól még felszínes, hogy szeretne viszonylagos jómódban élni és a gyerekeit biztonságban felnevelni. Az viszont már felszínesség, ha valaki érzelmek nélkül képes csak emiatt párkapcsolat kialakítására, önmaga pedig semmit sem próbál azért tenni, hogy ezt saját magának megteremtse.

20/L

2015. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gyúrjál még kicsit tesó!
2015. ápr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mit sorolsz a belső értékek közé?

Ha ide tartozik a logikus, reális gondolkodás, a világ felé való nyitottság, ami ugye előfeltétele a jó anyagi befektetésnek, hacsak nem kétkezi keserves munkával szeretnéd azt megkeresni és véletlenül sem akarsz szabadidőt - akkor a megállapításod mégsem annyira paradoxon.

Vagy az érzelmi intelligencia (ha beszélhetünk ilyesmiről) eltűnésére gondolsz? Társas lények vagyunk, szükséges ez is, de aki mindig csak mások érzéseivel foglalkozik, azt semmibe fogják venni, sebezhetőnek tűnik.


Aztán lehet totál félreértelmeztem a kérdést, bocs. :D

2015. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hűha! Azt se tudom, hova szarjak!
2015. ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Olvastam tőled egy-két kérdést, választ és őszintén meglepett, hogy az "érték" és a "belső" szót egyáltalán egy mondatba tudod foglalni, nemhogy összekapcsolni. :)
2015. ápr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik ma az anyagi kérdések napja van, mindenkit az érdekel, hogy miért fontosak az anyagiak. Nem fontosak, de az boltban azért köszönömmel nem lehet fizetni...
2015. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!