Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Mit tegyek a félelmeim ellen?

Mit tegyek a félelmeim ellen?

Figyelt kérdés
22 éves szűz lány vagyok. Rengeteg dologtól félek. Mindig, ha ismerkedett velem egy férfi, akkor szorongtam,féltem tőle, pedig volt, hogy éreztem is irántuk. Nem tartom magam csúnyának annyira, hogy ne lehetett volna már párkapcsolatom. Valamiért ezeket érzem ha közeledni próbálnak hozzám. Bezárkózom.
2013. jún. 29. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyere össze velem. Én a közeledbe sem megyek, majd távolról integetek.
2013. jún. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudatosítsd magadban, hogy a félelem az ami megakadályozza a jó dolgokat az életedben, semmi szükséged nincs rá! Továbbá elfogadás magad felé, önismeret, önfejlesztés...Olvass ilyen könyveket, ismerd meg jobban magad. Fokozatosan próbálj nyitni mások felé, haladj kisebb lépésekben, meglásd, jó érzés lesz, ha észreveszed, ahogy fejlődsz! Sok sikert kívánok, biztosan menni fog! :) :)
2013. jún. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Erőltetni kell az ismerkedést, aztán fokozatosan egyre könnyebb lesz, másképp nem megy.
2013. jún. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Nagyon sok könyvet olvastam és igen azt is tudom, hogy önértékelési zavaraim vannak. Sokszor megjegyezték már hogy olyan zárt és csendes vagyok. Ezek régebben nagyon zavartak, de most már szerencsére kevésbé. Nagyon nehéz változtatni azon, hogy más legyek, mert eddig, évekig kialakult bennem egy beidegződés, amely szerint cselekszek. Egyszerűen azt érzem, ha közelednek felém, ismerkednének, hogy menekülj tőle, húzódj vissza. Nagyon rossz, hogy ilyen lettem.

A többiek válaszát is megköszönöm.

2013. jún. 29. 00:43
 5/5 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló vagyok, és megértelek, mert pont ebben a cipőben jártam, sőt, még most is elég visszahúzódó vagyok. :) Szerintem fontos, hogy elfogadd magad, és biztosan vannak emberek, akiknek könnyebben megnyílsz! Szerintem ez egyfajta védekezés, nem akarod veszélynek kitenni magad, ami nem is baj, mindenkinek nem is kell megnyílni, de tudd, hogy kinek érdemes, és ne építs túl nagy falakat, mert bár megvéded magad a rossz tapasztalatoktól, de egyúttal a jót is kizárod! Tudom, hogy nem könnyű, de az élet így szép, ha vannak benne kihívások, és letudjuk győzni magunkat! :)
2013. jún. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!