Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » 15 éves lány vagyok. Nem...

15 éves lány vagyok. Nem mertem még tampont használni (szűz vagyok). Szerintetek érdemes használni? Tudom, hogy nem csinál semmi gondot a hártyában. :DDe valahogy irtózom tőle. MIt tegyek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
akkor ne használj... a tampon csomagolásán is fel van tüntetve hogy érintetlen lányoknak nem javasolják.
2013. júl. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha irtózol tőle, akkor minek? Nem kötelező, senki se kényszerít rá. Egyébként sem éppen egészséges dolog. Ha nincs szükséged rá, akkor ne használd és kész.
2013. júl. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Bino ***** válasza:

Ha kényelmes akkor használj.

Én a betétet utálom, de nagyon szűk vagyok és a tampon kényelmetlen.

2013. júl. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
ha használni szeretnél mégis akkor mindenképpen mini tamponnal kezd!!! olyannal amin van silk touch borítás, szerintem sokkal könnyebb is lesz a felhelyezés mint a sima mininél. annyival jobb a tampon hogy ha szűk szoknyát veszel fel nem látszik, strandolhatsz akkor is ha megjött. mondjuk én rég nem használtam már betétet csak azt tudom hogy sokkal kényelmetlenebb volt nekem mint a tampon.
2013. júl. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz strandon, folyókban, tavakban, tengerben fürödni, akkor ne használj.
2013. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem sose volt gondom a tamponnal, és valljuk be, sokkal kényelmesebb, mint a betétet. A betétet érzed, hogy benn van, hogy súrlódik, szűkebb nadrágokat/cicanadrágot fel se vehetsz mert kilátszódik a formája, félrecsúszik akármikor, meg az egész olyan kellemetlen belegondolni, hogy ott a vér és az kenődik el rajtam. Mellesleg, miért nem egészséges a tampon? Eddig mindenki ezt mondta, de ha kérdeztem, megindokolni senki se tudta, "csak hallotta valahonnan.."
2013. júl. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


A 15:45-ös vagyok. Ezért nem egészséges.

2013. júl. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

80%-os: Azért, mert a hüvely normálisan savas kémhatás, és tele van baktériumokkal. Ez a savas pH kell ahhoz, hogy a káros baktériumok ne szaporodjanak el. Ha a pH felborul, akkor szépen elszaporodnak az olyan kórokozók, amiknek nem kellene.

A vér pedig semleges kémhatású, azaz a normálisan savas kémhatást a semleges irányba tolja el. Emelett tartalmaz cukrot, ami nagyon jó táptalaj a baktériumoknak.

A tamponban pedig szépen pang a vér a hüvelyben, ami elősegíti a baktériumok elszaporodását.

Nah ezért nem egészséges a tampon.

2013. júl. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
És miért jobb, ha a bugyidban "pang a vér"? Fertőzést ugyanúgy el lehet kapni vele.
2013. júl. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, jobb ha a bugyiban pang. Azért nem ugyanaz, mintha benned lenne. És a hüvely pH-ját nem borítja fel az a vér, amit a betét felszív. Szemben azzal, ami a tamponban több óráig benned rohad.
2013. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!