Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » A barátommal fél éve vagyunk...

Cynicissm kérdése:

A barátommal fél éve vagyunk együtt, és tényleg nagyon szeretem, előtte még senkim sem volt, senki nem fogta a kezemet, senki sem csókolt meg, senki sem ért hozzám úgy. Többi lent. Muszáj raknom egy kérdőjelek mert nem engedi úgy elküldeni?

Figyelt kérdés
Tehát vele szeretném elveszíteni a szüzességemet. Azt még hozzá szeretném tenni,hogy 15 éves vagyok,és nem olyan lány vagyok,mint a mai 14-15 évesek. Nagyon félek,de azt mondta,hogy vigyázni fog rám. Szerintetek mit tegyek?
2015. febr. 27. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

(Mindenki azt mondja, hogy nem olyan mint a tobbi es atlagon feluli. Pont ezert mindenki egyforma, na de zarojel bezarva)


Petting volt mar?

2015. febr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha azt írod, hogy nagyon félsz, akkor SEMMIKÉPP! A szexualitás nem az, amit a mai tinifilmekben látsz. Nem, sokkal több annál, és csodálatos dolog, ha fel vagy készülve rá. Amíg nem ismeritek egymás testét, nem ismeritek, hogy mi jó a másiknak, addig ne vágjatok bele, mert csak hatalmas csalódás lesz mindkettőtök részéről.
2015. febr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
ha félsz akkor ne.. amúgy is gyerek vagy még hozzá szóval: ne
2015. febr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm szépen a válaszokat.:)
2015. febr. 27. 22:26
 5/6 anonim válasza:
Szia. Én most 25 éves vagyok. 14 évesen vesztettem el a szüzességem. Akkoriban nagyon szerelmes voltam egy fiúba. Azt hittem sose múlik el, ígért minden szépet és jót bla bla bla...(Akkor ő már nem volt szűz) de mondta, hogy óvatos lesz, gyengéd, és jó lesz nekem...hát FRANCOKAT!!!!! Nem voltam még rá kész, mégis megtettem! De megbántam!! Ha félsz, és nem vagy rá felkészülve ne feküdjél le csak azért vele, mert ő azt mondja, hogy vigyáz rád, meg szeret stb...aki szeret igazán, az vár rád addig amíg biztos nem vagy abban , hogy felkészültél rá!
2015. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
20%

Házasság előtti szeretkezés... 

Mivel indokolható ez? 

A)Praktikus érv: 

1. Hülyén érezné magát az ember, ha a házastársát akarva, akaratlanul szexuális téren mással hasonlítaná össze. (abszolút alapérv) 

B)Biológiai érvek: 

2. Lehetséges a teherbe esés → nem kívánt terhesség vagy abortusz (,de elég a terhességtől való félelem is). (relatív alapérv) 

3. Nemi úton terjedő betegségek (AIDS, szifilisz és egyéb „nyalánkságok”). (relatív alapérv) 

4. Fogamzásgátló szerek esetleges káros (mellék)hatása, amúgy is milyen már az első alkalommal ezekkel szórakozni, amikor úgy is elég sok baja van az embernek, hogy eligazodjon az idegen terepen történő bevetésen. (kiegészítő érv) 

C)Biokémiai érvek: 

5. Szeretkezés közben oxitocin és vazopresszin szabadul fel, ami ragaszkodást vált ki → megnehezíti a szakítást, még ha arra szükség is lenne. (abszolút alapérv) 

6. Ez a ragaszkodás nemcsak a házastárs iránt marad meg, hanem az exek iránt is. (abszolút alapérv) 

D)Pszichikai érvek: 

7. Az első alkalom mély nyomot hagy az emberben, ezért jó azt a házastársával átélni. Meglepő módon csak egyszer lehet valakivel először szeretkezni. (abszolút alapérv) 

8. A szex kerül központba, ami elvonja a figyelmet egymás megismeréséről, ami előfeltétele annak, hogy felelősen lehessen egymás mellett dönteni. Szex elhomályosítja a kritikus látásmódot, ami rossz párválasztási döntéshez vezethet. (abszolút alapérv) 

9. Mindenáron a másik megtartása marad a cél (nehogy már másé legyen!) → erősödik a féltékenység iránti fogékonyság, ami megmérgezheti a kapcsolatot. (abszolút alapérv) 

10. A szex beszűkítheti az ember figyelmét, ami könnyen vezethet a család és a barátok elhanyagolásához. (abszolút alapérv) 

E)Pszichoszomatikus érv: 

11. Az ember úgy van beprogramozva, hogy a teste és a lelke szoros egységben működik → ha nincs meg a lelki síkon még a szoros kapcsolat, akkor annak testi síkon sem tud igazán örülni + így nem inflálódik a szeretet testi kifejezésének többi módja, ráadásul magas árfolyamon marad a szeretkezés is a házasság elején, ami kritikus időszak, mivel ekkor történik meg az összecsiszolódás. (abszolút alapérv) 

F)Lelki érvek: 

12. Ez egy lehetséges módja az önmegtartóztatás gyakorlásának, amire szükség lesz ahhoz, hogy a házasságban is kitartsanak a házastársak egymás mellett + látja azt az illető, hogy saját maga és a párja ilyen téren mennyire önmegtartóztató. (kiegészítő érv) 

13. Az ember úgy van beprogramozva, hogy csak egy embernek tudja igazán odaadni magát → kiégés (abszolút alapérv) 

14. Az első szeretkezés a legjobb nászajándék, amit adhatnak egymásnak a házastársak; ünnep után szokott lenni ajándékozás nemde… (abszolút alapérv) 

G)Teológiai érv: 

15. Isten a szeretkezést a házasságra szánta az ember érdekéből (sok vallásban megtalálható ez a törvény). Egyesekben éppen emiatt bűntudat keletkezik. (kiegészítő érv) 

G)Példa érvek: 

+1. Több ember várt volna vele (én saját fülemmel hallottam gólyatáborban egy vadidegen lánytól. (kiegészítő érv) 

+2. Statisztikai adatok azt mutatják, hogy akik kicsapongó szexuális életet élnek házasság előtt, azoknak általában problematikus lesz a házasságuk. (kiegészítő érv)

2015. febr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!