Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Ez jellemző a heterokra vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez jellemző a heterokra vagy biszexuális vagyok?

Figyelt kérdés

Lány vagyok és a fiúk tetszenek, de néha van 1-2 lány is akikkel úgy vagyok hogy ha meg akarnának csókolni nem utasítanám el, de kapcsolatot egyáltalán nem tudnék elképzelni lánnyal


Viszont mivel még nem volt olyan hogy lány próbálkozott nálam, így nem tudom tényleg engedném-e, mit éreznék


Ez a hetero lányoknál normális?

Ez csupán kíváncsiság vagy biszexuális hajlam?


L 18



2020. okt. 17. 15:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
68%
Mivel csak a csókra tért ki a kérdésben, így gyanítom szexuális kapcsolatba se nagyon akar kerülni velük. De ezt amúgy is neki kell eldöntenie hogy minek érzi magát.
2020. okt. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem ő dönt, hogy micsoda. arról dönt, hogy minek enged teret. ha csak férfiakkal fog lenni, akkor heteróként fog élni. ha megcsókol egy lányt és élvezni fogja, akkor vagy megmarad itt és a fejében a bi hajlammal, de él tovább heteróként, vagy elindul a biszexség útján... bár a heterók nem fantáziálnak csókról az azonos neművel, úgyhogy innen bukta minden spekuláció...
2020. okt. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

amúgy bocs 11-es, hogy így rákérdezek, gondolom te válaszoltál többször is kérdés alatt: neked mi a szexualitásod?

csak azért érdekel, mert én heteróként nézem a dolgokat, és azért mélyettem így el a témába, mert a férjem biszex, és vele sokat beszélünk meg edukáljuk magunkat a temában. engem teljesen hidegen hagy bárminemű nem heteró beállítottságút történés két lány között (tehát ide sorolom a vonzalom miatti csókolózást is). így számomra nem kérdés, mikor el kell dönteni valakiről, hogy mi az (nyilván nem szoktam random embereket faggatni, de mivel ez a konkrét kérdés, így itt a lehetőség...), akkor könnyű viszonyítani, mert tudom, hogy minden, ami számomra már taszító, tehát egyáltalán nem "heterós", az bi hajlamra utal.

2020. okt. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel csak a csókra tért ki a kérdésben, így gyanítom szexuális kapcsolatba se nagyon akar kerülni velük. De ezt amúgy is neki kell eldöntenie hogy minek érzi magát."


Ebben a mondatban semmi sem igaz.


1) nem, nem neki kell eldöntenie, hogy minek érzi magát, erre vannak egzakt, tudományos fogalmak. Pont azért van így, mert az emberek maguk elől is tagadják (főként társadalmi, kultúrális okokból) azt, hogy ők mik is valójában, aztán jön a "kíváncsi heteró", meg a "nem vagyok meleg, csak hozzá vonzódom egyedül", és társa.


2) az, hogy párkapcsolatot, vagy szexuális kapcsolatot ténylegesen akar e az ellenkező neművel vagy csak fantáziál róla szintén irreleváns. Ha megvan a vonzalom, ha megvan a fantázia, akkor ott már van bi hajlam. Az egy teljesen másik kérdés, hogy ezt különböző elvárások, társadalmi, vallási, kultúrális, etc hatások tükrében hogyan éli meg. Van akinek izgatja a fantáziáját, belevág, van aki egy életen át maga előtt is tagadja, hogy őt vonza a saját neme.


Azt se felejtsd el, hogy amíg jelenleg pl Mo-n elég könnyű egy biszexuális élményt ki is próbálni, addig mondjuk egy közelkeleti országban ezért lehet, hogy komoly árat kell fizetni, és sosem fogja valaki ezt megkockáztatni. Ettől még nem lesz kevésbé bi/homoszexuális, egyszerűen el fogja nyomni az érzéseit, tagadni fogja, de ez a lényegen nem változtat.

2020. okt. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
29%
A biszexuális azt jelenti, hogy szexuálisan vonzódik a saját neméhez is. Ezen kívül párkapcsolatba is belemenne egy azonos neművel. A kérdező nem említette egy szóval sem, hogy lefeküdne e egy lánnyal vagy sem, csak annyit, hogy nem menne bele párkapcsolatba. Az igaz, hogy nem 100%-ig hetero, mivel csókról már fantáziál. De úgy gondolom, hogy a biszex kategóriába sem sorolható bele, hiszen ha valaki biszex az többet jelent mint a csókolózás magában. Ha a kérdező említette volna hogy szexelne is lánnyal, akkor valóban biszex lenne. Mert a szexuális vonzalom akkor már meglenne. De így csak azt mondanám, hogy biszex hajlama van. Ez nem egyenlő azzal, hogy teljes mértékben biszex, csak hajlamos rá. Említette is, hogy a fiúk tetszenek neki javarészt. Így közelebb áll a skálán a heteróhoz, mint a biszexhez.
2020. okt. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

" De így csak azt mondanám, hogy biszex hajlama van. Ez nem egyenlő azzal, hogy teljes mértékben biszex"


Nem létezik olyan, hogy biszex hajlama van de nem teljes mértékben biszex. Ezt kellene megérteni! Ragozhatod ezerrel, de ez nem így működik.


Van 3 állapot:

- heteroszexuális: csak az ellenkező nemhez vonzódik szexuálisan (a csók is ide tartozik). Ez nem függ össze azzal, hogy párkapcsolatot kivel tud elképzelni, pl van haveom, aki senkivel nem tud párkapcsolatot elképzelni, de ettől még heteró, és nagykanállal falja a nőket, csak a kapcsolatosdi nem kell neki. De a szexualitásnak semmi köze a kapcsolathoz


- a homoszexuális ugyanaz, mint a heteró, csak az ellenkező nem helyett a saját nemével van ugyanez.


- mindenki más biszex, aki fantáziál, vonzódik szexuálisan, vagy szexe is mind azonos, mind ellenkező neművel.

A biszexek nem úgy vannak felosztva, hogy csak hajlam, meg teljes biszex, henem ha vonzódi, akkor biszex. De természetesen nem minden ember olyan, hogy minden belefér neki, van aki alapjában véve inkább az ellenkező nemhez vonzódik, de belefér neki a saját neme is, az ugyanúgy bi, mint az, akinek mindegy, hogy féri vagy nő a partner, és ugyanide tartozik az is, aki inkább a saját neméhez vonzódik, de belefér neki a ellenkező is.



Azt kellene megérteni, hogy bináris igazából csak a hetero és a homo, a biszex az egy elég széles skálát fed le, de akinek belefér a saját nem is, az már nem hetero, akinek meg belefér az ellenkező nem is, az nem homo.

2020. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Jah, és ami fonto! A szexulalitás nem a párkapcsolatról szól. Tehát teljesen mindegy a biszexualitás szempontjából, hogy tartós párkapcsolatot kivel tudna elképzelni (hogy fel merné e vállalni a társadalom előtt is, vagy mondjuk hogy gyereket akar, és így komoly kapcsolatra csak az ellenkező nemű jöhet szóba).


A szexualitás kizárólag arról szól, hogy meglátsz egy embert és támad e benne olyan gondolat, hogy jó lenne megcsókolni, levetkőztetni, megölelni, szeretkezni vele. Ha ezt el tudod képzelni bármilyen szinten férfivel és nővel is, akkor biszex vagy, ha csak az egyik nemmel, akkor hetero/homo.

2020. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
51%
Erről lehetne vitázni napokig, nekem is és mindenki másnak megvan a véleménye arról, hogy ki számít biszexnek és ki nem. Majd ha egy lány bepróbálkozik nála, akkor kiderül, hogy biszex e vagy sem.
2020. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"Erről lehetne vitázni napokig, nekem is és mindenki másnak megvan a véleménye arról, hogy ki számít biszexnek és ki nem"


Erről pont annyira lehet napestig vitázni, mint arról, hogy a Föld lapos e vagy gömbölyű. Nyilván arról is megvan mindenkinek a maga véleménye, hogy milyen de azért érettségi+ körökben már nem nagyon szokás az egyiket hangoztatni ;) (azaz a szexualitás témának is megvan a maga tudományos háttere, ami nem vita tárgya).


"Majd ha egy lány bepróbálkozik nála, akkor kiderül, hogy biszex e vagy sem."


Nem, ez alapján semmi nem fog kiderülni.

Mert megijedhet. Mert félhet attól, hogy majd kiderül, hogy ő mit csinált. Mert szól majd hozzá a család/munkahely/ismerősök/közösség.


Értsd már meg, hogy rengeteg ember van, aki titkon vágyik arra, hogy mondjuk megcsókoljon/úgy megöldeljen/szeretkezzen egy saját neme belivel, de ezt soha az élete során nem éli meg. Ettől ő nem lesz kevésbé biszexuális. Az egy másik dolog, hogy gyáva, hogy ezt akár magának, akár a környezetének bevallja.

2020. okt. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
51%
Azt írta, hogy nem utasítaná el, ha egy lány megcsókolná. Így gondolom nincs megijedve sem tőle vagy bármi egyéb. De előfordulhat, hogy nem olyan lesz mint képzelte, vagy rájön, hogy ez így mégsem annyira tetszik neki mint azt képzelte.
2020. okt. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!